Журнали

Платник єдиного податку

Платник єдиного податку 19.11.2018

43

Тема номера


Інвентаризація-2018: відображаємо результати

У розпалі інвентаризаційна кампанія.
Для того щоб без проблем відобразити в бухгалтерському та податковому обліку її результати, пропонуємо скористатися нашим довідником.

Статтi

Бонуси та знижки: як відобразити в обліку з ПДВ (c. 9)

Бонуси та знижки — один із дійових способів залучення клієнтів. Тому суб’єкти господарювання використовують різні варіанти застосування таких рекламних акцій, що впливає на облік з ПДВ.
Як саме , розповімо у статті.

Влада Карпова
Основні засоби: подвійна користь інвентаризації (c. 16)

Для когось інвентаризація — синонім рутинної, навіть нудної роботи, яку доводиться виконувати на вимогу законодавства (відповідно до ч. 1 ст. 10 Закону про бухоблік підприємства зобов’язані проводити інвентаризацію активів і зобов’язань). Проте для власників підприємства, його керівників, управлінського персоналу й бухгалтерської служби щорічна інвентаризація — не лише захід, спрямований на забезпечення достовірності фінансової звітності, а ще й чудова нагода перевірити достовірність бухгалтерського обліку, виявити й усунути невідповідності між фактичними та обліковими даними, позбутися непотрібних чи непридатних для використання активів й перевірити, чи відповідають об’єкти вимогам бухгалтерських стандартів.

Ірина Назарбаєва

Судова практика

Звірилися — сумніви розвіялися: акт звірки як визнання боргу (c. 5)

Кожен бухгалтер пам’ятає, що напередодні складання річної фінансової звітності дебіторська та кредиторська заборгованість підприємства підлягають обов’язковій інвентаризації, яка полягає у звірці первинки з регістрами бухобліку та перевірці обґрунтованості сум, відображених на відповідних рахунках. В межах такої інвентаризації для узгодження сум боргів з дебіторами зазвичай складаються акти звірки взаєморозрахунків. Проте з аналізу судової практики вбачається, що не завжди судді схильні вважати такі акти звірки достатнім підтвердженням визнання боргу.

Євгенія Волох
Вирок суду щодо долі помилково складеної податкової накладної (c. 7)

Будь-яка помилка має свою ціну. Але іноді така ціна є непомірною порівняно із суттю помилки. Ще більш прикрими є випадки, коли законодавство не пропонує чіткого алгоритму виправлення. А якщо немає чіткості, з’являються тлумачення. Саме така ситуація склалася навколо долі помилково складених ПН. Чи відображати їх у податковій декларації з ПДВ, щоб уникнути неприємностей?
Однозначної відповіді ніхто не дає. Нарешті висловився Верховний Суд (далі — ВС).

Світлана Куртенок

Зворотний зв'язок

Відпускні: період понесення (c. 20)

Підприємство, будучи суб’єктом мікропідприємництва, не нараховує резерв відпускних.
У якому періоді потрібно показувати у витратах нарахування відпускних працівникам?

Тетяна Момот
За основним місцем роботи вихідний, а за сумісництвом — робочий день (c. 22)

На недержавне підприємство приймаємо працівника на роботу за сумісництвом з індивідуальним графіком роботи. За основним місцем роботи він працює на умовах п’ятиденки (40-годинний робочий тиждень) з вихідними в суботу та неділю.
Чи може працівник виконувати роботу за сумісництвом у суботу повний день (у вихідний день за основним місцем роботи)?

Ірина Долга
Замовник відмовив у підписанні акта: що з ПДВ? (c. 24)

Виконали роботи та направили замовнику акт на підпис. Він відмовляється підписувати акт та оплачувати роботи, мотивуючи це низькою якістю робіт. ПН була складена на дату оформлення акта та зареєстрована в ЄРПН.
Чи можемо ми відкоригувати ПЗ з ПДВ?

Олександра Паненко
Операція є, а податку нема: що робити з ПДВ-необ’єктом (c. 26)

Підприємство здійснило продаж корпоративних прав. Така операція не є об’єктом оподаткування ПДВ (п.п. 196.1.1 ПКУ).
Чи слід складати ПН за такими операціями та відображати їх у декларації з ПДВ?
Чи потрібно подавати звіт про пільги?

Євгенія Волох, Олександра Паненко

Заповнюємо документи

Акт списання ОЗ — документальний захист від ПДВ (c. 27)

У зв’язку з проведенням річної інвентаризації актуальним стає питання, як правильно та з найменшими наслідками для підприємства вивести з обліку непрацюючі, зношені, та не використовувані в діяльності об’єкти ОЗ, щоб не тягти у «новий рік» зайвий мотлох.
Про це — у матеріалі.

Ірина Назарбаєва

Довідник бухгалтера та ФОП

Інвентаризація-2018: відображаємо результати (c. 29)

У розпалі інвентаризаційна кампанія.
Для того щоб без проблем відобразити в бухгалтерському та податковому обліку її результати, пропонуємо скористатися нашим довідником.

Олександра Паненко
Індексація зарплати за листопад та грудень 2018 року (c. 31)
Алла Головко
Компенсація за затримку виплати зарплати у листопаді 2018 року (c. 32)
Валентина Борисенко

Додатковi матерiали

Документи та скорочення номера (c. 33)
Щодо порядку відображення податкових зобов’язань у податковій декларації з ПДВ в разі помилкового складання податкової накладної (c. 34)

Який порядок відображення податкових зобов’язань в податковій декларації з ПДВ у випадку помилкового складання податкової накладної на операцію з постачання товарів/послуг (складання двох податкових накладних на одну операцію з постачання товарів/послуг)?
(категорія 101.23 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо ПДВ, якщо покупець отримує мотиваційні виплати (бонуси) від продавця (c. 35)

Чи є об’єктом оподаткування ПДВ операція з надання продавцем винагороди (бонусу) покупцю у зв’язку з досягненням таким покупцем певних обсягів постачання товарів, придбаних у такого продавця?
(категорія 101.04 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо відображення в податковій накладній надбавки та/або знижки, наданої продавцем під час постачання товарів/послуг покупцю (c. 36)

Чи підлягають відображенню у податковій накладній надбавки та/або знижки, надані продавцем при постачанні товарів/послуг покупцю?
(категорія 101.16 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Якщо змінюється сума компенсації вартості товарів/послуг, розрахунок коригування складають на дату доплати / повернення коштів (c. 37)

Якою датою складається розрахунок коригування до податкової накладної у випадку, коли відбувається наступний за постачанням перегляд цін: на дату здійснення перерахунку ціни чи на дату доплати/повернення коштів?
(категорія 101.15 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо складання розрахунку коригування до зведеної податкової накладної, складеної на підставі перевищення ціни придбання над фактичною ціною постачання товарів/послуг, у разі зменшення вартості придбання таких товарів/послуг (c. 38)

Чи може продавець (та на яку дату) скласти розрахунок коригування до зведеної податкової накладної, складеної виходячи з перевищення ціни придбання над фактичною ціною постачання товарів/послуг, у разі зменшення вартості придбання таких товарів/послуг?
(категорія 101.15 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо складання податкових накладних за операцією з виконання підрядних будівельних робіт, якщо замовник відмовився підписувати акт виконаних робіт (c. 39)

Чи складаються податкова накладна та розрахунок коригування до податкової накладної за операцією з виконання підрядних будівельних робіт у разі, якщо замовник відмовився підписувати акт виконаних робіт?
(категорія 101.16 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо подання податкових накладних у разі здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що не є об’єктом оподаткування ПДВ або місце постачання яких визначено за межами митної території України (c. 40)

Чи складається та реєструється в Єдиному реєстрі податкових накладних податкова накладна при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг, що не є об’єктом оподаткування ПДВ або місце постачання яких визначено за межами митної території України?
(категорія 101.16 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо подання звіту про суми податкових пільг, якщо платник ПДВ здійснює операції з постачання товарів/послуг, які не є об’єктом оподаткування ПДВ (c. 41)

Чи подається звіт про суми податкових пільг, якщо платник ПДВ здійснює операції з постачання товарів/послуг, які не є об’єктом оподаткування ПДВ?
(категорія 101.26 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо ПДВ в разі списання нематеріального активу (c. 42)

Чи нараховуються податкові зобов’язання з ПДВ при здійсненні операцій зі списання нематеріального активу?
(категорія 101.04 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо ПДВ в разі списання (ліквідації) малоцінних необоротних матеріальних активів (c. 43)

Чи нараховуються податкові зобов’язання при здійсненні операцій із списання (ліквідації) малоцінних необоротних матеріальних активів?
(категорія 101.04 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо ПДВ у разі списання товарів у межах норм та/або понад норми природного убутку, які втратили товарний вигляд (c. 44)

Як в податковому обліку з ПДВ відображається операція зі списання товарів в межах норм та/або понад норми природного убутку, які втратили товарний вигляд?
(категорія 101.04 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку