Журнали

Платник єдиного податку
Платник єдиного податку 22.07.2019
28

Тема номера


Доплата ЄСВ для голови/членів сімейних фермерських господарств у дії з 01.01.2020 р.

(коментар до постанови КМУ «Про затвердження Порядку надання сімейним фермерським господарствам додаткової фінансової підтримки через механізм доплати на користь застрахованих осіб — членів/голови сімейного фермерського господарства єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 22.05.2019 р. № 565)

Документи та коментарi

Доплата ЄСВ для голови/членів сімейних фермерських господарств у дії з 01.01.2020 р. (c. 4)

(коментар до постанови КМУ «Про затвердження Порядку надання сімейним фермерським господарствам додаткової фінансової підтримки через механізм доплати на користь застрахованих осіб — членів/голови сімейного фермерського господарства єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 22.05.2019 р. № 565)

ФОП-єдинник може надавати послуги няні у групах 1 і 2 (c. 7)

(коментар до ІПК ДФСУ від 25.06.2019 р. № 2917/І/99-99-13-02-03-14/ІПК)

Визначаємо категорію підприємства: поради від Мінфіну (c. 8)

(коментар до листа МФУ від 04.07.2019 р. № 35210-01-2/17297)

Статтi

Анулювання ПДВ-реєстрації VS від’ємне значення (c. 10)

Натхненням для написання матеріалу стало запитання нашого читача, якому за рішенням контролюючого органу анулювали реєстрацію платника ПДВ. Занепокоєння викликали наявність невикористаного від’ємного значення ПДВ та перспектива його втрати.
Чи є можливість повернути кошти? Розглянемо в статті.

«Бойова» відпустка: правила надання (c. 14)

У сьогоднішньому матеріалі нагадаємо нюанси надання так званої «бойової» відпустки.
Роботодавці знають, що її надають учасникам бойових дій, але насправді коло осіб, які мають на неї право, дещо ширше. Якщо працівник не використовує цю відпустку, то вона «згоряє» (на наступний рік не переноситься). Тож не сподівайтеся накопичити такі відпускні дні, а використовуйте їх.

Поворотна фіндопомога і платники ЄП (c. 17)

Щоб здійснювати підприємницьку діяльність, платнику ЄП, як і будь-яким іншим суб’єктам господарювання, потрібні вільні кошти. І якщо в якийсь період часу їх не вистачає, то нічого не вдієш — доведеться десь позичати. Найпростіше — це звернутися до банку. Але за користування такими коштами доведеться заплатити чималу плату. Тоді на допомогу приходять безвідсоткові поворотні фінансові допомоги, які можуть надати як звичні фізособи, так і суб’єкти господарювання, в тому числі й платники ЄП.
Про те, як в обліку відобразити надання платникам ЄП та отримання ними такої допомоги, поговоримо в статті.

Зворотний зв'язок

Договір про надання туристичних послуг: укладаємо правильно (c. 23)

Займаємося туристичною діяльністю та намагаємося оптимізувати процес взаємодії із клієнтами.
У зв’язку з цим виникло запитання: чи може турагенція використовувати електронну форму договору з туристами, не використовуючи при цьому ЕЦП1(наприклад, уклавши договір у кабінеті туриста (персональному кабінеті на сайті турагенції/туроператора) або надіслати електронною поштою)?

Електронний цифровий підпис.

Розрахунок лікарняних, якщо в розрахунковому періоді припустилися помилки в нарахуванні зарплати (c. 27)

Працівник перебував на лікарняному з 2 по 30 травня і з 3 по 10 червня 2019 року. Другий листок непрацездатності не є продовженням першого. Після розрахунку й нарахування лікарняних (для кожного листка непрацездатності взято свій розрахунковий період) виявлено помилку в розрахунку зарплати за травень: у Табелі131 травня позначено як день хвороби, зарплату за нього не нараховано. Виправлення в Табелі здійснені в червні.
Чи потрібно у зв’язку з цим перераховувати лікарняні за дні хвороби з 3 по 10 червня?

Табель обліку використання робочого часу.

Додатковi матерiали

Документи та скорочення номера (c. 3)
Щодо здійснення діяльності «Денний догляд за дітьми» КВЕД 88.91 фізичною особою — підприємцем на спрощеній системі оподаткування (c. 33)

Державна фіскльна служба України
Індівідуальна податкова консультація від 25.06.2019 р. № 2917/І/99-99-13-02-03-14/ІПК

Додаток до матеріалів:

Щодо деяких питань з фінансової звітності (c. 34)

Міністерство фінансів України
Лист від 04.07.2019 р. № 35210-01-2/17297

Додаток до матеріалів:

Питання застосування законодавства про соціальне страхування (c. 35)

Міністерство соціальної політики України
Лист від 15.05.2015 р. № 146/0/15-15/18

Щодо оплати періоду тимчасової непрацездатності (c. 36)

Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності
Лист від 07.06.2016 р. № 5.2-32-924

Щодо подання уточнюючого розрахунку в разі анулювання реєстрації платника ПДВ за період, у якому він був платником ПДВ (c. 37)

Чи має право підприємство у разі анулювання реєстрації платника ПДВ подати уточнюючий розрахунок за період у якому він був платником ПДВ?
(категорія 101.03 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо складання податкових накладних та їх реєстрації в ЄРПН в день анулювання реєстрації платника ПДВ як платника ПДВ (c. 38)

Чи має право особа в день анулювання її реєстрації як платника ПДВ складати податкові накладні та реєструвати їх в Єдиному реєстрі податкових накладних?
(категорія 101.16 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо реєстрації податкових накладних в ЄРПН особою, реєстрацію якої як платника ПДВ анульовано (c. 39)

Чи має право особа, реєстрацію платника ПДВ якої анульовано, зареєструвати складені податкові накладні та/або розрахунки коригування до податкових накладних в ЄРПН, якщо термін їх реєстрації ще не минув?
(категорія 101.16 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо відповідальності за відсутність реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН, у зв’язку з анулюванням реєстрації платника ПДВ — продавця до закінчення терміну її реєстрації (c. 40)

Чи передбачена штрафна санкція за відсутність реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних у зв’язку з анулюванням реєстрації платника ПДВ — продавця до сплину терміну реєстрації, визначеного п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України?
(категорія 101.27 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо бюджетного відшкодування у разі анулювання реєстрації платника податку (c. 41)

Чи надається бюджетне відшкодування у разі анулювання реєстрації платника податку?
(категорія 101.25 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо терміну подання декларації з ПДВ особою, реєстрація якої як платника ПДВ анулюється в інший день, ніж останній день календарного місяця (кварталу) (c. 42)

В які терміни подається податкова декларація з ПДВ особою, реєстрація платника ПДВ якої анулюється в інший день, ніж останній день календарного місяця (кварталу)?
(категорія 101.22 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо ПДВ на дебіторську заборгованість за оплаченими, але не отриманими товарами/послугами, необоротними активами на момент анулювання реєстрації особи як платника ПДВ (c. 43)

Чи нараховуються податкові зобов’язання на дебіторську заборгованість за оплаченими але не отриманими товарами/послугами, необоротними активами на момент анулювання реєстрації особи як платника ПДВ?
(категорія 101.03 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо доходу ФОП — платника ЄП із суми повернутої йому фінансової допомоги, що раніше надавалася таким платником (c. 44)

Чи включається до доходу ФОП — платника ЄП сума повернутої йому фінансової допомоги, що раніше надавалася таким платником?
(категорія 107.04 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо доходу ЮО — платника ЄП із суми повернутої йому фінансової допомоги, що раніше надавалася таким платником (c. 45)

Чи включається до складу доходу ЮО — платника ЄП третьої групи сума наданої/отриманої поворотної фінансової допомоги?
(категорія 108.01.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо доходу ЮО — платника ЄП із суми отриманої поворотної фінансової допомоги, якщо ним прийнято рішення про припинення ЮО шляхом ліквідації (c. 46)

Чи включається до складу доходу ЮО — платника ЄП сума отриманої поворотної фінансової допомоги, якщо ним прийнято рішення про припинення ЮО шляхом ліквідації?
(категорія 108.01.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо доходу ЮО — платника ЄП із суми отриманої поворотної фінансової допомоги, яка отримана цією особою в період перебування її на загальній системі оподаткування (c. 47)

Чи включається до доходу ЮО платника ЄП поворотна фінансова допомога, отримана цією особою в період перебування її на загальній системі оподаткування?
(категорія 108.01.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо оподаткування поворотної фінансової допомоги, яка отримана ФОП під час перебування на загальній системі оподаткування, та залишається не поверненою ним протягом 12 календарних місяців з дня її отримання вже на спрощеній системі оподаткування (c. 48)

Як оподатковується поворотна фінансова допомога, отримана ФОП під час перебування на загальній системі оподаткування, та залишається не поверненою ним протягом 12 календарних місяців з дня її отримання вже на спрощеній системі оподаткування?
(категорія 107.04 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо відображання у податковому розрахунку за ф. № 1ДФ, суми поворотної фінансової допомоги, яка надається ФО ЮО або повертається ЮО ФО (c. 49)

Чи відображається у податковому розрахунку за ф. 1ДФ, сума поворотної фінансової допомоги, яка надається ФО ЮО або повертається ЮО ФО?
(категорія 103.25 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо порядку заповнення податкового розрахунку за ф. № 1ДФ при виплаті доходу на користь ФО у вигляді поворотної фінансової допомоги (c. 50)

Який порядок заповнення податкового розрахунку за ф. 1ДФ при виплаті доходу на користь ФО у вигляді поворотної фінансової допомоги за ознакою доходу «153» та чи необхідно заповнювати гр. 3а та гр. 3, або лише гр. 3?
(категорія 103.25 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Архiв номерiв

Календар бухгал­тера
Завтра

ЄСВ з зарплати (доходу) за серпень 2020 року (гірничі підприємства)

30.09.20

Звіт про контрольовані операції за 2019 рік

ПДВ за серпень 2020 року

Акцизний податок за серпень 2020 року

ПДФО з нарахованого, але не виплаченого доходу за серпень 2020 року

ВЗ з нарахованого, але не виплаченого доходу за серпень 2020 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку