Журнали

Платник єдиного податку

Платник єдиного податку 18.03.2019

11

Тема номера


Реформа ринку електроенергії: розвіюємо страхи єдинників

У грудні здійснили передоплату за електроенергію на користь обленерго. Зараз у них відбувається процес відокремлення діяльності з розподілу та постачання електричної енергії. Цю передоплату хочуть перекинути новому постачальнику без попереднього повернення на наш рахунок.
Чи можна так робити, якщо наше підприємство перебуває на спрощеній системі?

Статтi

Надомна праця (c. 8)

Надомна робота вже стала звичайним явищем сучасності. Це часто влаштовує як роботодавця, так і працівника. Адже роботодавцю не треба витрачатися на приміщення, а працівник не витрачає час на дорогу до місця роботи.
Але перед роботодавцем постає низка запитань: як організувати надомну роботу? Як оформити працівників? Яким буде порядок оподаткування оплати їх праці?

Олена Ткаченко, Вероніка Чернишова
Внутрішній первинний документ: причини, підстави, призначення (c. 13)

Відомо, що податківці під час податкових перевірок пильно вивчають документи, їх наявність та якість. І будь-який недолік у формі або складі реквізитів чи відсутність певних документів використовується ними для визнання здійснених господарських операцій нереальними з негативними наслідками для платників податків. У свою чергу, платники податків намагаються «солому підстелити»1: затверджують положення про документальний обіг та графік, ретельно відстежують надходження документів до бухгалтерії та «викорінюють» недоліки. Але ідеальні уявлення про документообіг розбиваються о сувору реальність. На будь-якому підприємстві, незалежно від зусиль та кількості складених розпорядчих документів, бухгалтери повсякчасно мають справу з отриманням документів із запізненням. Отже, певний час (часто-густо чітко невизначений) фактично здійсненні господарські операції знаходяться під грифом «без документів».
Чи є «рятівним колом» складання внутрішнього документа, розповімо докладно в цій статті.

Із відомого прислів’я: «Якби (коли б) знаття, де впадеш, то б і соломки підстелив». — Прим. авт.

Ірина Голошевич
Претензії щодо недоліків під час доставки товарів: документальне оформлення та облік (c. 18)

На жаль, на практиці нерідко трапляються ситуації, коли товар надходить до покупця в неналежному стані або взагалі губиться в дорозі.
У покупців, що зіткнулися з такою ситуацією, виникають запитання: кому пред’являти претензію, як її оформити й відобразити в обліку?
На них ми відповімо в статті.

Влада Карпова

Зворотний зв'язок

Помилка у розрахунку сільгоспчастки: наслідки для єдинника групи 4 (c. 24)

Підприємство є платником ЄП групи 4. Ми помилково завищили дохід від реалізації сільгосппродукції. Це вплинуло на величину частки сільськогосподарського товаровиробництва.
Які наслідки можливі та як виправити помилку?

Микола Проценко
Мері Поппінс іде в муніципальні няні: що робити, щоб батьки змогли отримувати компенсацію? (c. 25)

Ми — приватний заклад дошкільної освіти. До нас звернулись батьки, які хочуть долучитися до програми «Муніципальна няня».
Що потрібно зробити нам як надавачам послуги, щоб вони змогли отримувати компенсацію?

Любов Крута
Хто програв, той і платить, або Як стягти судовий збір з відповідача (c. 28)

Підприємство оскаржувало в адміністративному суді податкове повідомлення-рішення (далі — ППР) та, відповідно, сплатило судовий збір за подачу позовної заяви. Постановою суду ППР скасовано та вирішено стягнути з органу ДФС на користь підприємства-позивача суму сплаченого судового збору.
Які дії повинно здійснити підприємство, щоб отримати свої кошти?

Катерина Литвиненко
Реформа ринку електроенергії: розвіюємо страхи єдинників (c. 30)

У грудні здійснили передоплату за електроенергію на користь обленерго. Зараз у них відбувається процес відокремлення діяльності з розподілу та постачання електричної енергії. Цю передоплату хочуть перекинути новому постачальнику без попереднього повернення на наш рахунок.
Чи можна так робити, якщо наше підприємство перебуває на спрощеній системі?

Олександра Паненко

Додатковi матерiали

Документи та скорочення номера (c. 3)
Щодо розгляду звернення (c. 33)

Фонд соціального страхування України
Лист від 11.02.2019 р. № 03/Н-220з-468

Додаток до матеріалу:

Фонд соціального страхування України
Щодо проблем застосування актів законодавства про працю (c. 34)

Міністерство праці та соціальної політики України 
Лист  від 15.05.2008 р. № 105/13/116-08

Міністерство соціальної політики України
Щодо розгляду звернення (c. 35)

Державна служба України з питань праці
Лист від 05.02.2019 р. № 541/4/4.1-зв-18

Державна служба України з питань праці
Щодо сплати до бюджету (у гривнях із копійками чи у гривнях без копійок) податку на доходи нерезидента (c. 36)

Яку суму податку на доходи нерезидента необхідно сплатити до бюджету (у гривнях з копійками чи у гривнях без копійок) у разі утримання податку з доходу нерезидента у гривнях з копійками, але відображенням в Податковій декларації з податку на прибуток підприємств з відповідним округленням за загальновстановленими правилами, та чи буде застосовано штраф, якщо сплачена до бюджету сума податку є меншою, ніж задекларована в декларації?
(категорія 102.18 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо оподаткування ПДФО суми компенсації, яку виплачує ЮО — роботодавець найманому працівнику за використання власного автомобіля під час виконання службових обов’язків (c. 37)

Чи оподатковується ПДФО сума компенсації, яка виплачується ЮО — працедавцем найманому працівнику, за використання власного автомобіля при виконанні службових обов’язків?
(категорія 103.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо оподаткування ПДВ операції з отримання/перерахування коштів як відшкодування збитків за пошкоджене (знищене або втрачене) майно (c. 38)

Як оподатковується ПДВ операція з отримання/перерахування коштів як відшкодування збитків за пошкоджене (знищене або втрачене) майно?
(категорія 101.07 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо подання Розрахунку частки сільськогосподарського товаровиробництва з уточненими показниками (c. 39)

Чи може платник ЄП четвертої групи подати розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробництва з уточненими показниками?
(категорія 108.02.05 ЗІР; відповідь діяла до 15.08.2018 р.)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо права ЮО — платників ЄП укладати договори відступлення права вимоги боргу щодо відвантажених товарів (виконаних робіт, наданих послуг) (c. 40)

Чи має право ЮО — платник ЄП укладати договори переуступки прав вимоги боргу щодо відвантажених товарів (виконаних робіт, наданих послуг)?
(категорія 108.01.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку