Журнали

Платник єдиного податку

Платник єдиного податку 26.11.2018

44

Тема номера


Зустрічна звірка: підстави та порядок проведення, можливі наслідки

Не секрет, що будь-який контакт з контролерами не обіцяє нічого хорошого. Ще більше лякають випадки, коли фіскали вимагають надати їм документи та пояснення. Тож хвилювання платників податків у разі отримання запиту на проведення зустрічної звірки цілком зрозуміле.
Пропонуємо розібратися, на яких підставах та в якому порядку контролери мають право турбувати платників податків проведенням зустрічних звірок, а також чого чекати від цієї процедури.

Статтi

Підтримка фермерських господарств: оновлено правила отримання (c. 7)

Для стимулювання створення фермерських господарств та посилення їх конкурентоспроможності у Державному бюджеті України на 2018 рік за бюджетною програмою «Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств»1 було передбачено 1 млрд грн. Щоб ці кошти пішли за призначенням, Кабмін затвердив Порядок № 1062(чинний з 28.02.2018 р.).
Напевно, щось пішло не так, бо постановою від 24.10.2018 р. № 911 (чинна з 07.11.2018 р.) Кабмін вирішив внести зміни до постанови № 106, тим самим кардинально змінивши порядок отримання державної підтримки за бюджетною програмою «Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств». Розповімо, що принесуть аграріям ці нововведення.

Детально про держпідтримку аграріїв за цією програмою читайте у «ПЄП», № 10/2018, с. 7.

Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств, затверджений постановою КМУ від 07.02.2018 р. № 106.

Микола Проценко
Зустрічна звірка: підстави та порядок проведення, можливі наслідки (c. 11)

Не секрет, що будь-який контакт з контролерами не обіцяє нічого хорошого. Ще більше лякають випадки, коли фіскали вимагають надати їм документи та пояснення. Тож хвилювання платників податків у разі отримання запиту на проведення зустрічної звірки цілком зрозуміле.
Пропонуємо розібратися, на яких підставах та в якому порядку контролери мають право турбувати платників податків проведенням зустрічних звірок, а також чого чекати від цієї процедури.

Світлана Куртенок

Судова практика

Строк — не вирок: коли сплачувати податок, якщо останній термін сплати припадає на вихідний (c. 16)

Тема перенесення строків сплати за податками, якщо граничний термін припадає на вихідний, здається аж надто затертою, оскільки суперечки платників із фіскалами з цього приводу тривають вже десятиріччями. Але питання ніяк не набуде статусу остаточно вирішеного, через що не втрачає своєї актуальності.
Останнім часом Верховний Суд займає доволі сталу позицію з цього приводу та схиляється до поступок платникам, але чи все так однозначно?

Євгенія Волох

Зворотний зв'язок

Госпвитрати й корпоративна платіжна картка: як відзвітувати й повернути залишок коштів? (c. 18)

Підприємство здійснює тільки безготівкові розрахунки й не має каси. Для придбання товарів (робіт, послуг), пов’язаних із госппотребами підприємства, у банку на свого працівника оформили корпоративну платіжну картку (далі — КПК). Працівник буде розраховуватися безготівково через платіжний термінал або знімати готівку в банкоматі для оплати поточних госппотреб (без направлення у відрядження).
Чи може працівник повертати невитрачену готівку на рахунок підприємства в банку або поповнювати КПК?
У які строки він має відзвітувати про витрачені кошти?

Тетяна Лисиця
Без вини винний: чи каратимуть за несвоєчасну реєстрацію помилкової податкової накладної (c. 20)

Підприємство здійснило операцію з постачання товару на умовах повної передоплати. На дату зарахування коштів ми склали ПН та своєчасно зареєстрували її в ЄРПН. На дату постачання товару ми припустилися помилки та повторно склали ПН. Ба більше, реєстрація цієї «зайвої» ПН відбулась з порушенням граничних строків, передбачених п. 201.10 ПКУ.
Помилку ми виправили шляхом складання «зменшувального» РК, проте переймаємося, чи не загрожує нам штраф за несвоєчасну реєстрацію помилкової ПН?

Світлана Куртенок
Єдинник групи 4 придбав трактор — потрібно подати форму № 20-ОПП (c. 22)

Сільськогосподарське підприємство — платник ЄП групи 4 придбало для використання у своїй діяльності трактор ХТЗ 150К-09-25.
Чи потрібно в цьому випадку подавати Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою № 20-ОПП (далі — ф. № 20-ОПП)?

Микола Проценко

Довідник бухгалтера та ФОП

Головне про трудові відносини з окремими категоріями працівників (c. 24)

У цій публікації ми зібрали основні питання, пов’язані з виконанням норм трудового й податкового законодавства щодо окремих категорій працівників.
Сподіваємося, що ця шпаргалка буде зручною в роботі й дозволить не припуститися помилки.

Жанна Семенченко
Скарбничка бухгалтера: облік ПДВ (c. 29)

Додамо до нашої бухгалтерської скарбнички ще трохи корисної інформації.
Сьогодні пропонуємо поговорити про відображення в обліку найбільш популярних операцій з нарахування ПДВ.

Євгенія Волох
Місяць за 5 хвилин: листопад 2018 року (c. 31)
Анна Хомюк
Календар єдинника на грудень 2018 року (c. 32)
Євгенія Волох

Додатковi матерiали

Документи та скорочення номера (c. 33)
Щодо деяких питань оподаткування безповоротної цільової допомоги, яку надано фізичній особі — підприємцю — платнику єдиного податку (c. 34)

Державна фіскальна служба України
Індивідуальна податкова консультація від 17.10.2018 р. № 4449/К/99-99-13-01-02-14/ІПК

Документ до матеріалу:

Державна фіскальна служба України
Щодо зміни номера рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ в разі перереєстрації платника, пов’язаної зі зміною адміністративного району (c. 35)

Чи змінюється номер рахунку у системі електронного адміністрування ПДВ у разі перереєстрації платника, пов’язаної зі зміною адміністративного району?
(категорія 101.17 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо доходу ФОП — платника ЄП у разі отримання гранту (c. 36)

Чи включається до доходу ФОП — платника ЄП сума коштів, отримана нею у вигляді гранту?
(категорія 107.04 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо плати за землю, якщо останній день сплати припадає на вихідний або святковий день (c. 37)

Чи переноситься термін сплати плати за землю, якщо останній день сплати припадає на вихідний або святковий день?
(категорія 112.06 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо перенесення терміну сплати податків і зборів, у тому числі у зв’язку з перенесенням термінів подання податкових декларацій (через вихідний, святковий день) (c. 38)

Чи переноситься термін сплати податків і зборів в т. ч. у зв’язку з перенесенням термінів подання податкових декларацій (вихідний, святковий день)?
(категорія 135.04 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо терміну подання авансового звіту про використання коштів (c. 39)

Який термін подання авансового звіту про використання коштів відповідно до ПКУ, якщо працівник проводив готівкові та безготівкові розрахунки із застосуванням корпоративної картки для закупівлі товарів для потреб підприємства?
(категорія 103.17 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо відповідальності за порушення граничних термінів реєстрації в ЄРПН помилково (безпідставно) складених податкових накладних / розрахунків коригування до податкових накладних (c. 40)

Чи застосовується відповідальність за порушення граничних термінів реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних помилково (безпідставно) складених податкових накладних/ розрахунків коригування до податкових накладних?
(категорія 101.27 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо подання повідомлення за ф. № 20-ОПП юридичною особою, яка придбала (орендує) транспортний засіб для своїх господарських потреб або потреб відокремленого підрозділу (філії) (c. 41)

Чи потрібно подавати повідомлення за ф. № 20-ОПП ЮО, яка придбала (орендує) транспортний засіб для своїх господарських потреб або потреб відокремленого підрозділу (філії)?
(категорія 119.11 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо терміну подання повідомлення за ф. № 20-ОПП та дати, з якої визначається 10-денний строк для подання повідомлення (c. 42)

В які терміни подається повідомлення за ф. № 20-ОПП та з якої дати визначається 10-денний строк для подання повідомлення: дати державної реєстрації (взяття на облік) ЮО, ФОП або ФО, яка здійснює незалежну професійну діяльність, дати оформлення договору купівлі-продажу, оренди (тощо) або іншої дати?
(категорія 119.11 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо порядку заповнення відповідних граф розділу 3 повідомлення за ф. № 20-ОПП «Тип об’єкта оподаткування», якщо немає об’єктів оподаткування або у довіднику не зазначено відповідних типів об’єкта оподаткування (c. 43)

Який порядок заповнення відповідних граф розділу 3 повідомлення за формою № 20-ОПП «Тип об’єкта оподаткування», якщо у довіднику відсутні відповідні типи об’єкта оподаткування або немає об’єктів оподаткування, які підходять за призначенням (наприклад немає житлового або нежитлового приміщення, ОСББ, надання послуг платникам тощо)?
(категорія 119.11 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо заповнення граф 6 - 7, 8 розділу 3 повідомлення за ф. № 20-ОПП, у разі придбання транспортного засобу для використання по всій території Україні або передачі його в оренду (c. 44)

Як заповнюються графи 6 – 7 «Адміністративна одиниця відповідно до КОАТУУ, де знаходиться об’єкт оподаткування», 8 «Місцезнаходження об’єкта оподаткування» розділу 3 повідомлення за ф. № 20-ОПП, у разі придбання транспортного засобу для використання по всій території Україні або передачі його в оренду?
(категорія 119.11 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку