Журнали

Платник єдиного податку

Платник єдиного податку 01.07.2019

25

Тема номера


Фінансові санкції за порушення касової дисципліни несподівано зникли

(коментар до Указу Президента України «Про визнання такими, що втратили чинність, деяких указів Президента України» від 20.06.2019 р. № 418/2019 (у частині скасування Указу № 4361)

Указ Президента України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» від 12.06.1995 р. № 436/95 (втратив чинність з 23.06.2019 р.).

Документи та коментарi

Фінансові санкції за порушення касової дисципліни несподівано зникли (c. 5)

(коментар до Указу Президента України «Про визнання такими, що втратили чинність, деяких указів Президента України» від 20.06.2019 р. № 418/2019 (у частині скасування Указу № 4361)

Указ Президента України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» від 12.06.1995 р. № 436/95 (втратив чинність з 23.06.2019 р.).

Ірина Шевчук

Статтi

Нещасний випадок на виробництві: розслідуємо за новими правилами (c. 6)

На жаль, інколи щасливі моменти затьмарюють нещасні випадки. Якщо побутове травмування доставляє клопоту здебільшого потерпілій особі, то нещасні випадки та профзахворювання1на виробництві — справа більш серйозна та відповідальна. І коло осіб, що задіяні в цій справі, є ширшим, а обов’язки вагоміше. З 01.07.2019 р. розслідування нещасних випадків здійснюватиметься за новим порядком.
Що зміниться і в який бік, про це розповімо в нашому матеріалі.

Далі за текстом вживатимемо лише термін «нещасний випадок», розуміючи при цьому також професійне захворювання (отруєння).

Катерина Литвиненко
Гарантійні зобов’язання: поняття та порядок користування (c. 11)

Під час придбання будь-якого товару кожен з нас бажає мати впевненість щодо його якості та передбачуваного строку корисного використання. Але на практиці трапляється всяке. Аж раптом придбаний товар зламався або не відповідає деяким експлуатаційним вимогам. Добре, якщо гарантійний строк ще не минув і покупець має право звернутися до продавця або виробника з вимогою усунути недоліки.
У цій статті поговоримо про облік та оподаткування операцій з проведення гарантійного ремонту тими суб’єктами, на яких покладені ці обов’язки.

Вікторія Прус
Особливості груп 1 і 2 ФОП — платників ЄП (c. 19)

Здійснення діяльності на спрощеній системі є доволі привабливим для ФОП, проте ця система оподаткування передбачає низку обмежень.
Подробицям переходу на спрощенку ми присвятили тематичний номер (див. «ПЄП», № 45/2018).
Водночас існує досить багато специфіки в роботі ФОП-єдинників груп 1 і 2, про які поговоримо окремо.

Ірина Шевчук

Судова практика

Задеклароване податкове зобов’язання не сплачене, а зменшене уточненкою: суди проти штрафів (c. 29)

Помилки під час складання податкових декларацій трапляються доволі часто. Буває так, що платник податків начебто правильно розрахував податкові зобов’язання і навіть своєчасно сплатив обчислену суму, а згодом дізнався про наявність податкового боргу. І все через помилки у рядках декларації, які «відповідають» за нарахування в ІКП1. Виправити ситуацію допомагає уточненка. Але фіскали зазвичай розглядають самостійне зменшення платником податкових зобов’язань як порушення порядку їх сплати та нещадно штрафують.
На захист платників стає Верховний Суд.

Інтегрована картка платника.
Світлана Куртенок

Довідник бухгалтера та ФОП

Нещасні випадки на виробництві: є порушення — є відповідальність (c. 31)

У попередньому матеріалі (с. 9) ми висвітлили особливості розслідування нещасних випадків за новим Порядком № 337, який набуде чинності з 01.07.2019 р. Але нещасні випадки, які здебільшого трапляються внаслідок порушення правил охорони праці, спричиняють не тільки «розслідувальні клопоти» та пильний нагляд контролюючих органів, але і застосування до винних осіб заходів відповідальності.
Що, кому і за що загрожує, читайте в нашому матеріалі.

Катерина Литвиненко

Додатковi матерiали

Документи та скорочення номера (c. 3)
Щодо порядку оподаткування ПДВ операцій з надання послуг із гарантійного ремонту товару (c. 33)

Який порядок оподаткування ПДВ операцій з надання послуг з гарантійного ремонту товару?
(категорія 101.04 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо права ФОП, яка здійснює роздрібний продаж товарів у магазині, що розташований на території ринку, бути платником ЄП першої групи (c. 34)

Чи може ФОП, яка здійснює роздрібний продаж товарів в магазині, що розташований на території ринку, бути платником ЄП першої групи?
(категорія 107.01 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Які особи є населенням згідно з ПКУ? (c. 35)

Які особи відносяться до населення в розумінні п.п.2 п.291.4 ст.291 ПКУ?
(категорія 107.12 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо права ФОП — платника ЄП другої групи, що провадить діяльність у сфері ресторанного господарства, приймати замовлення на обслуговування свят, банкетів, інших спеціальних замовлень від СГ (ЮО та ФОП) на загальній системі оподаткування (c. 36)

Чи має право ФОП — платник ЄП другої групи, що здійснює діяльність у сфері ресторанного господарства, приймати замовлення на обслуговування свят, банкетів, інших спеціальних замовлень від СГ (ЮО та ФОП) на загальній системі оподаткування?
(категорія 107.03 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку