Журнали

Платник єдиного податку

Платник єдиного податку 01.09.2015

1

Тема номера


Загальна система → ЄП для юросіб групи 3: перехідний продаж та навколопродажні питання

Перехід підприємства із загальної системи оподаткування на спрощену (зі сплатою єдиного податку) зазвичай супроводжується господарськими операціями, які були розпочаті на загальній системі, а закінчуються — вже коли підприємство стало платником єдиного податку. Це незмінно спричинює низку питань, пов'язаних з порядком їх оподаткування, а також організаційних питань «закриття» таких перехідних операцій. Частину з них ми «розкладемо по поличках» сьогодні. Ну що ж, приступимо!

Статтi

Переплата з ПДВ на рахунку в СЕА: як відобразити в обліку? (c. 11)

Ситуація, коли на рахунку в СЕА утворюється переплата, типова. Адже часто платнику ПДВ для реєстрації податкових накладних доводиться збільшувати реєстраційний ліміт шляхом перерахування додаткових коштів на рахунок в СЕА. А коли настає час подавати декларацію з ПДВ, з’ясовується, що на рахунку в СЕА «зависла» переплата. Ці гроші для платників зараз зовсім не зайві, і виникає питання щодо того, як же повернути таку переплату? Про це ми розповімо у статті.
Рекомендуємо також статтю «Переплати з ПДВ на “звичайному” (особовому) рахунку, що виникли до 01.07.2015 р.: як відобразити в обліку» на нашому порталі.

Влада Карпова
Загальна система → ЄП для юросіб групи 3: перехідний продаж та навколопродажні питання (c. 14)

Перехід підприємства із загальної системи оподаткування на спрощену (зі сплатою єдиного податку) зазвичай супроводжується господарськими операціями, які були розпочаті на загальній системі, а закінчуються — вже коли підприємство стало платником єдиного податку. Це незмінно спричинює низку питань, пов'язаних з порядком їх оподаткування, а також організаційних питань «закриття» таких перехідних операцій. Частину з них ми «розкладемо по поличках» сьогодні. Ну що ж, приступимо!

Антон Клименко
РРО для ФОП-єдиноподатників: що новенького? (c. 18)

Різнобічний і зважений аналіз наслідків тієї чи іншої події, як правило, можливий лише після того, як стихнуть перші емоції, які вона викликала. Саме тому ми не стали захлинаючись розповідати про те, що ж все-таки змінилося у правилах застосування РРО з ухваленням Закону № 569, а взяли певну паузу…
Але не випробовуватимемо ваше терпіння, як це робила відома театральна героїня, примовляючи: «Не роби паузи, якщо в цьому немає крайньої потреби. Але якщо вже зробила, тягни її скільки зможеш»…
Загалом, вважаємо, настав час розставити крапки над «і».

Олена Лозова
Правила гри для орендодавця — ФОП на єдиному податку (c. 21)

Надання майна в оренду — популярний вид діяльності серед ФОП-єдиноподатників. Проте і в цій бочці з медом є ложка дьогтю. Яка? Обмежувальна. Детальніше про це ви дізнаєтеся із цієї статті.

Ірина Шевчук

Зворотний зв'язок

Працівник не вийшов на роботу в обумовлений термін (c. 24)

Наше підприємство уклало трудовий договір з працівником 07.08.2015 р. і в цей же день подали до органу фіскальної служби Повідомлення про прийняття його на роботу. Стати до роботи він повинен був 10.08.2015 р., але цього не сталося. З телефонної розмови з ним ми зрозуміли, що йому запропонували іншу роботу і до нас на роботу він не вийде. Які наші дії?

Жанна Семенченко
Лікарняні сумісникові: тепер завжди виходячи зі «свого» розрахункового періоду (c. 26)

Кухаря прийнято сумісником на роботу 17.11.2014 р. Режим роботи — позмінний (два робочі дні через два вихідні дні) по 8 годин на день. У серпні працівник надав лікарняний, який підтверджує його хворобу в період з 13.07.2015 р. по 05.08.2015 р. Окрім копії листка непрацездатності, він надав довідку з основного місця роботи про доходи за липень 2014 року – червень 2015 року, де зазначено кількість календарних днів у кожному місяці розрахункового періоду. Як правильно розрахувати суму лікарняних (страховий стаж працівника — 6 років і 3 місяці)?

Жанна Семенченко
Засновник єдиноподатника (юрособа з часткою 25 %) перейшов на загальну систему (c. 28)

Засновниками підприємства — платника єдиного податку є два резиденти України: фізична особа з часткою 10 % та юрособа — платник єдиного податку з часткою 90 %. З IV кварталу 2015 року наш засновник у зв’язку з перевищенням допустимого для єдиноподатника обсягу доходів переходить на загальну систему оподаткування. Чи зобов’язані і ми у зв’язку з цим піти з єдиного податку?

Вероніка Чернишова
Комітенту-єдиноподатнику має надходити уся виручка від продажу товарів (c. 29)

Підприємство — платник ЄП (група 3) працює з ФОП (як на загальній системі, так і на ЄП) за договором комісії на продаж товарів. Чи можуть ФОП (комісіонери) перераховувати нашому підприємству (комітентові) виручку від продажу товарів за мінусом суми належної їм комісійної винагороди?

Жанна Семенченко
Чи може ФОП-єдиноподатник звільнити мобілізованого працівника (c. 30)

У ФОП на єдиному податку групи 2 працює 10 найнятих працівників. Одного з них призвали на військову службу під час мобілізації. Чи потрібно платити йому середній заробіток за час служби, а головне, зберігати місце роботи, якщо єдиноподатнику не обійтися без заміни?

Ірина Шевчук
Чи потрібна з новим прізвищем і нова Книга обліку доходів (c. 31)

Жінка-підприємець, єдиноподатник 3 групи зі ставкою 4 %, вийшла заміж і змінила прізвище. Чи потрібно їй у цьому випадку придбати і зареєструвати нову Книгу обліку доходів чи можна продовжувати вести стару?

Ірина Шевчук

Додатковi матерiали

Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників податків (c. 33)

Верховна Рада України
Закон України від 17 липня 2015 року № 655-VIII

Верховна Рада України
Авансовий внесок під час виплати дивідендів (c. 34)

Чи повинна юридична особа — платник єдиного податку третьої та четвертої груп під час виплати дивідендів нарахувати та здійснити до бюджету авансовий внесок із податку на прибуток та чи зменшується розмір податкового зобов’язання з єдиного податку на суму авансового внеску?

За матеріалами ЗІР
Щодо застосування спрощеної системи оподаткування (c. 35)

Державна фіскальна служба України
Лист від 12 липня 2015 року № 17056/6/99-99-15-03-01-15

Державна фіскальна служба України
Щодо сплати юридичною особою — платником єдиного податку авансового внеску з податку на прибуток під час виплати дивідендів (c. 36)

Державна фіскальна служба України
Лист від 20 липня 2015 року № 15172/6/99-99-19-02-02-15

Державна фіскальна служба України
Чи має право юрособа — платник єдиного податку здійснити продаж автомобіля, який входить до складу ОЗ? (c. 37)

Чи має право юридична особа — платник єдиного податку здійснити продаж автомобіля, який входить до складу ОЗ?
УВАГА! Відповідь діяла до 01.01.2015 р.

За матеріалами ЗІР
ФОП–ЄП: роздрібний продаж паливно-мастильних матеріалів у тарі місткістю до 20 літрів не заборонено (c. 38)

Чи має право фізична особа — підприємець — платник єдиного податку здійснювати продаж паливно-мастильних матеріалів у тарі місткістю 20 літрів?

За матеріалами ЗІР
Чи має право ФОП-ЄП здійснювати реалізацію талонів на пальне? (c. 39)

Чи має право фізична особа, яка здійснює реалізацію талонів на пальне, перебувати на спрощеній системі оподаткування?

За матеріалами ЗІР
Як повернути кошти, які помилково та/або надміру перераховані на електронний рахунок у СЕА ПДВ: алгоритм дій від ДФСУ (c. 40)

Як платник податків може повернути на поточний банківський рахунок помилково та/або надміру перераховані кошти на електронний рахунок у системі електронного адміністрування ПДВ?

За матеріалами ЗІР
Орендар відшкодовує комунальні платежі: чи буде дохід в юрособи-єдиноподатника? (c. 41)

Чи включається до доходу юридичної особи — платника єдиного податку третьої групи відшкодована орендарем сума комунальних платежів?

За матеріалами ЗІР
Розрахунки виключно у безготівковій формі: чи повинні ФОП-ЄП повідомляти про це податківців (c. 42)

Чи повинні фізичні особи — підприємці — платники єдиного податку повідомляти контролюючі органи про здійснення розрахунків виключно у безготівковій формі?

За матеріалами ЗІР
Чи мають право юрособи — платники єдиного податку надавати в оренду рухоме та нерухоме майно (c. 43)

Чи можуть бути платниками єдиного податку юридичні особи, які здійснюють лізингові (орендні) операції, та чи мають право юридичні особи — платники єдиного податку надавати в оренду рухоме та нерухоме майно?

За матеріалами ЗІР
Надання в оренду приміщення на земельній ділянці більше ніж 0,2 га: чи дозволено ФОП–єдиноподатнику (c. 44)

Чи має право фізична особа — підприємець перебувати на спрощеній системі оподаткування, якщо надає в оренду приміщення (будівлю, споруду), площа якого не перевищує встановлені обмеження і яке розташоване на земельній ділянці, що перевищує 0,2 га?

За матеріалами ЗІР
ФОП-ЄП 2 групи надає в суборенду нежитлове приміщення до 300 квадратних метрів (c. 45)

Чи може фізична особа — підприємець, яка надає в суборенду нежитлове приміщення до 300 квадратних метрів, перебувати у 2 групі платників ЄП?

За матеріалами ЗІР
Що зазначати у графі «Місце провадження господарської діяльності» заяви про застосування спрощеної системи, якщо ФОП-ЄП надає в оренду власне нерухоме майно (c. 46)

Чи необхідно фізичний особі — підприємцю — платнику єдиного податку, яка надає в оренду власне нерухоме майно, зазначати у графі «Місце провадження господарської діяльності» заяви про застосування спрощеної системи адреси майна, яке буде надаватися в оренду?

За матеріалами ЗІР
Роз’яснення порядку реєстрації прав власності на об’єкти нерухомого майна залежно від форм власності (c. 47)

Міністерство юстиції України
Лист від 11 січня 2007 року № 19-32/2

Міністерство юстиції України
ФОП-ЄП 2 групи не має права надавати в оренду нерухомість юридичній особі як фізична особа (c. 48)

Чи може фізична особа — підприємець — платник єдиного податку 2 групи надати в оренду нерухомість юридичній особі як фізична особа, якщо такий вид діяльності зазначено у реєстрі платників єдиного податку?

За матеріалами ЗІР
Юридична особа — платник єдиного податку 3 групи: вартість безоплатно отриманих/переданих основних засобів до складу доходу не включається (c. 49)

Чи включається до складу доходу юридичної особи — платника єдиного податку третьої групи вартість безоплатно отриманих основних засобів або безоплатно переданих основних засобів іншій юридичній особі або фізичній особі?

За матеріалами ЗІР
Стосовно виплати компенсації середньої заробітної плати мобілізованим працівникам, які до мобілізації працювали у фізичних осіб — підприємців (c. 50)

Міністерство соціальної політики України
Лист від 16 червня 2015 року № 325/13/155-15

Міністерство соціальної політики України
Перехід на сплату інших податків, зборів у разі внесення змін до статутного фонду юрособи — платника єдиного податку (c. 51)

Як здійснюється перехід на сплату інших податків, зборів у разі внесення змін до статутного фонду юридичної особи — платника єдиного податку, внаслідок яких юридична особа позбавляється права бути платником єдиного податку?

За матеріалами ЗІР
Заяву про внесення змін до реєстру платників єдиного податку в електронній формі подати не можна (c. 52)

Чи має право ФОП — платник єдиного податку подати заяву про внесення змін до реєстру платників єдиного податку в електронній формі?

За матеріалами ЗІР

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку