Журнали

Платник єдиного податку
Платник єдиного податку 03.04.2017
13

Тема номера


Внутрішній сумісник: як розрахувати Лікарняні й декретні

Робота за сумісництвом не спричиняє жодних обмежень обсягу трудових прав працівників, зокрема права на отримання лікарняних і декретних. Як це право реалізувати на практиці, ми з вами зараз з’ясуємо.

Статтi

Внутрішній сумісник: як розрахувати Лікарняні й декретні (c. 11)

Робота за сумісництвом не спричиняє жодних обмежень обсягу трудових прав працівників, зокрема права на отримання лікарняних і декретних. Як це право реалізувати на практиці, ми з вами зараз з’ясуємо.

Земельний податок: чому так не щастить ФОП-єдиноподатникам і чи можна з цим боротися? (c. 16)

Кампанія з подання «земельної» звітності на 2017 рік давно закінчилася, причому багатьох наших читачів вона взагалі обійшла стороною. Адже, як відомо, переважна більшість єдиноподатників звільнена від обов’язку декларувати і платити земельний податок. Але раптом як з рогу достатку до редакційної пошти посипалися запитання від ФОП: наскільки правомірні претензії до них з боку податківців, які всюди почали вимагати звітність із земельного податку і погрожувати штрафами за її неподання? Давайте разом розбиратися, що до чого.

Зворотний зв'язок

Дії спадкоємців померлого ФОП-роботодавця (c. 22)

ФОП — платник ЄП групи 2 помер. Він здійснював діяльність, використовуючи працю найманих працівників, які були оформлені за основним місцем роботи (велася трудова книжка). Спадкоємці продовжувати бізнес ФОП не планують, а працівники знайшли нове місце роботи. Як спадкоємцям оформити припинення трудових відносин? Чи потрібно їм подавати звітність щодо працівників за останній період діяльності ФОП?

Вчитель іноземної мови у приватному дитсадку: розширюємо посаду (c. 24)

До приватного дитячого садка (єдинник групи 3) у жовтні 2016 року прийняті вчителі англійської та французької мов на посаду «Вчитель з дошкільного виховання (з дипломом молодшого спеціаліста)». У березні 2017 року працівники звернулися з проханням уточнити в документах їхню мовну спеціалізацію. Що слід зробити у цьому випадку?

Змінилася чисельність: який фінзвіт подавати? (c. 26)

Наше підприємство — єдинник групи 4. За підсумками 2016 року ми відповідали критеріям суб’єкта мікропідприємництва і подавали Спрощений фінзвіт СМП (ф. № 1-мс і № 2-мс). Дохід у нас невеликий, і у 2017 році він, за нашими розрахунками, не перевищить установленої планки у 2 млн євро. А от чисельність працівників наразі 10 осіб, а у квітні 2017 року ми плануємо прийняти на роботу ще 1 людину. Як це вплине на склад фінзвітності?

Чи може підприємство поручитися за свого директора перед банком (c. 29)

Директор нашого підприємства бере в банку кредит на свої власні цілі. Чи може підприємство виступити поручителем директора перед банком? Чи є тут обмеження для підприємства-єдиноподатника, якщо все-таки доведеться погашати заборгованість за директора?

«Береженого Бог береже»: обліковуємо охоронну сигналізацію (c. 30)

Збираємося встановити охоронну сигналізацію на будівлю складу. На який рахунок доцільно її оприбуткувати?

Додатковi матерiали

Щодо особливостей формування податкового кредиту (c. 32)

Головне управління ДФС у м. Києві
Лист від 20.03.2017 р. № 5721/10/26-15-12-01-18

Щодо особливостей застосування первинних документів (c. 33)

Міністерство фінансів України
Лист від 16.02.2017 р. № 31-11410-06-5/4339

Щодо порядку визначення зобов’язань з єдиного податку платниками єдиного податку четвертої групи (c. 34)

Державна фіскальна служба України
Лист від 10.02.2017 р. № 223/2/99-99-12-02-03-10

Додаток до матеріалу:

Щодо документів, які є підставою для призначення лікарняних та декретних працівникам — внутрішнім сумісникам (c. 35)

Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності
Лист від 17.01.2017 р. № 5.2-28-65

Щодо земельного податку ФОП — платника ЄП за земельну ділянку, яка використовується ФОП — платником ЄП за призначенням (c. 36)

Чи є платником земельного податку ФОП — платник ЄП, за земельну ділянку, яка надана в установленому порядку ФО (право власності оформлено на фізичну особу) для здійснення господарської діяльності і така земельна ділянка використовується ФОП — платником ЄП за призначенням?
(категорія 112.01; додаток до матеріалу «Земельний податок: чому так не щастить ФОП-єдиноподатникам і чи можна з цим боротися?»)

Щодо земельного податку ФОП — платника ЄП за земельні ділянки, які розташовані під будівлями (спорудами), їх частинами або нежилими приміщеннями у багатоквартирних жилих будинках (c. 37)

Чи є платником земельного податку ФОП — платник ЄП, за земельні ділянки, які розташовані під будівлями (спорудами), їх частинами або нежилими приміщеннями у багатоквартирних жилих будинках, що знаходяться у власності такої особи та використовуються для провадження господарської діяльності, в тому числі за умови надання їх в оренду, якщо правовстановлюючі документи на земельну ділянку не оформлені?
(категорія 112.01; додаток до матеріалу «Земельний податок: чому так не щастить ФОП-єдиноподатникам і чи можна з цим боротися?»)

Коли ФОП повинна подавати податкову декларацію з плати за землю (c. 38)

У яких випадках ФОП повинна подавати податкову декларацію з плати за землю?
(категорія 112.05; додаток до матеріалу «Земельний податок: чому так не щастить ФОП-єдиноподатникам і чи можна з цим боротися?»)

Роз’яснення порядку реєстрації прав власності на об’єкти нерухомого майна залежно від форм власності (c. 39)

Міністерство юстиції України
Лист від 11.01.2007 р. № 19-32/2

Про відповідальність за неподання звіту щодо сум нарахованого ЄВ у разі смерті страхувальника — ФОП (c. 40)

Хто є відповідальним за подання звіту щодо сум нарахованого ЄВ у разі смерті страхувальника — ФОП або особи, яка провадить незалежну професійну діяльність?
(категорія 301.06.01; додаток до матеріалу «Дії спадкоємців померлої ФОП-роботодавця»)

Щодо ПДВ у разі списання (ліквідації) малоцінних необоротних матеріальних активів (c. 41)

Чи нараховуються податкові зобов’язання при здійсненні операцій із списання (ліквідації) малоцінних необоротних матеріальних активів?
(категорія 101.02; додаток до матеріалу «Предмет прокату зіпсували: розбираємося з ПДВ»)

Документи та скорочення номера (c. 42)

Архiв номерiв

Календар бухгал­тера
28.09.20

ЄСВ з зарплати (доходу) за серпень 2020 року (гірничі підприємства)

30.09.20

Звіт про контрольовані операції за 2019 рік

ПДВ за серпень 2020 року

Акцизний податок за серпень 2020 року

ПДФО з нарахованого, але не виплаченого доходу за серпень 2020 року

ВЗ з нарахованого, але не виплаченого доходу за серпень 2020 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку