Журнали

Статтi

ФОП-єдинники: торгівля пивом і столовим вином (c. 10)

Не секрет, що теплі літні дні навертають на проведення пікніків, вечірок та інших святкових заходів, відповідно, зростає і кількість суб’єктів роздрібної торгівлі, ФОП — платників ЄП, які додають до свого асортименту пиво й столове вино або відкривають нові точки їх продажу.
Що важливо знати й виконувати при торгівлі пивом і столовим вином, розповімо в цій статті.

Ірина Шевчук
Давальницькі операції у єдинників (c. 17)

Для єдинників давальницькі операції становлять певний інтерес, адже дають змогу виконавцям (переробникам давальницької сировини) певною мірою знизити податкове навантаження. Водночас статус єдинника накладає і деякі обмеження.
Сьогодні з’ясуємо, на які важливі моменти з точки зору податкового обліку з ЄП необхідно звертати особливу увагу єдинникам груп 2 та 3 та які існують обмеження при здійсненні ними операцій за договорами переробки давальницької сировини.

Катерина Давискіба, Валентина Борисенко
Виїзна торгівля: основні правила (c. 22)

Літо — саме час не сидіти на місці, чекаючи покупців у своєму магазині, а виходити або виїжджати з товаром на вулиці — у місця скупчення покупців. Саме таку торгівлю зазвичай і називають виїзною або виносною.
Докладніше про це поговоримо у пропонованій статті.

Ірина Шевчук
Як і коли ФОП-єдинник може зекономити під час відпочинку (c. 25)

ФОП — платникам ЄП ніщо людське не чуже, тому не дивно, що влітку вони відпочивають. Причому для декого з них у цей період передбачені податкові поступки, про які розповімо далі.

Ірина Шевчук

Зворотний зв'язок

Придбали будівлю посеред року: як уточнити податок на нерухомість (c. 27)

Підприємство у червні придбало нежитлову нерухомість.
Як уточнити дані з податку на нерухоме майно, якщо у підприємства з початку року обліковувався ще один об’єкт нежитлової нерухомості, за який воно на початку року відзвітувало і своєчасно сплачувало податок?

Микола Проценко
Податковий кредит не відобразили «період в період», але 1095 к. дн. не минуло: чи можна подати уточненку? (c. 30)

У квітні 2018 року забули відобразити в декларації «вхідну» ПН.
Чи можна подати УР до квітневої декларації, адже 1095 к. дн. з моменту складання ПН ще не минуло?

Анна Хомюк

Додатковi матерiали

Документи та скорочення номера (c. 33)
Про особливості складання розрахунків коригування до податкових накладних, що видаються покупцям — платникам ПДВ (c. 34)

Державна фіскальна служба України
Лист від 22.06.2018 р. № 18983/7/99-99-15-03-02-17

Додаток до матеріалу:

Державна фіскальна служба України
Щодо застосування ЄП фізичною особою — підприємцем у разі припинення підприємницької діяльності та повторної реєстрації фізичною особою — підприємцем та РРО фізичною особою — підприємцем — платником єдиного податку в разі припинення підприємницької діяльн (c. 35)

Головне управління ДФС у Запорізькій області
Індивідуальна податкова консультація від 21.06.2018 р. № 2752/ІПК/08-01-13-02-08

Додаток до матеріалу:

Головне управління Державної фіскальної служби у Запорізькій області
Щодо завіряння копії документів, що подаються до ДФС в електронному вигляді на розгляд комісії ДФС для ухвалення рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування (c. 36)

Чи потрібно платнику податку завіряти копії документів, що подаються до ДФС в електронному вигляді на розгляд комісії ДФС для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних?
(категорія 101.17 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо дати, яка вважається датою отримання розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем) товарів/послуг (c. 37)

Яка дата вважається датою отримання розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем) товарів/послуг з метою його реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних та який документ є підтвердженням отримання такого розрахунку коригування?
(категорія 101.15 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо порядку заповнення розрахунку коригування у разі виправлення обсягу постачання зведеної податкової накладної (c. 38)

Який порядок заповнення розрахунку коригування у разі виправлення обсягу постачання зведеної податкової накладної, складеної відповідно до п. 198.5 ст. 198 Податкового кодексу України?
(категорія 101.16 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо порядку виправлення помилки в полі «Індивідуальний податковий номер», допущеної в податковій накладній (c. 39)

Який порядок виправлення помилки, допущеної в податковій накладній, а саме в полі «Індивідуальний податковий номер», а також в умовному ІПН?
(категорія 101.16 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо обрання в поточному році спрощеної системи оподаткування ФОП, яка на початок поточного року перебувала на спрощенці та щодо якої державний реєстратор ухвалив рішення про припинення підприємницької діяльності (c. 40)

Чи може обрати спрощену систему оподаткування ФОП, яка на початок поточного року перебувала на спрощеній системі оподаткування та щодо якої державним реєстратором прийнято рішення про припинення підприємницької діяльності, у разі нової реєстрації СГ у поточному році?
(категорія 107.12 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо права ФОП — платників ЄП другої та третьої групи, які до припинення підприємницької діяльності перевищили встановлений обсяг доходу, а потім повторно зареєструвались платниками ЄП, не застосовувати РРО (c. 41)

Чи мають право не застосовувати РРО ФОП — платники ЄП другої і третьої групи, які до припинення підприємницької діяльності (переходу на сплату інших податків та зборів) перевищили обсяг доходу 1000000 грн., а потім повторно зареєструвались платниками ЄП?
(категорія 109.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо визначення вин столовими винами (c. 42)

Які вина відносяться до столових вин та як за зовнішнім виглядом виноробної продукції (пляшки або інший посуд) можна визначити її приналежність до столових вин?
(категорія 115.05 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо штрафних санкцій до суб’єктів господарювання, які на підставі ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями здійснюють торгівлю виключно пивом у кіосках, палатках, павільйонах, приміщеннях контейнерного типу (c. 43)

Чи застосовуються штрафні санкції до суб’єктів господарювання, які на підставі ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями здійснюють торгівлю виключно пивом в кіосках, палатках, павільйонах, приміщеннях контейнерного типу тощо (без обмеження площі)?
(категорія 115.06 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, якщо діяльність з продажу пива провадять у кіосках, палатках, павільйонах, приміщеннях контейнерного типу (c. 44)

Чи необхідно СГ, які здійснюють торгівлю виключно пивом, отримати ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, якщо діяльність з продажу пива здійснюється в кіосках, палатках, павільйонах, приміщеннях контейнерного типу тощо?
(категорія 115.03 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо заповнення акта перевірки в разі встановлення факту продажу алкоголю та тютюну особі, яка не досягла 18 років (c. 45)

Чи необхідно в акті перевірки зазначати дані про особу, яка не досягла 18 років, якщо під час проведення позапланової перевірки працівниками контролюючих органів встановлений факт продажу такій особі або торгівлі такою особою пивом (крім безалкогольного), алкогольними, слабоалкогольними напоями, або тютюновими виробами?
(категорія 115.06 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо строку та документів, на підставі яких орган ліцензування проставляє відмітку про чергову сплату за ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями (тютюновими виробами) (c. 46)

В який строк та на підставі яких документів орган ліцензування проставляє відмітку про чергову сплату за ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями (тютюновими виробами)?
(категорія 115.03 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо придбання ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями в разі роздрібної торгівлі виключно винами столовими (c. 47)

Чи потрібно СГ для здійснення роздрібної торгівлі виключно винами столовими придбавати ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями?
(категорія 115.03 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо форми, за якою потрібно подавати заяву для одержання ліцензії на право виробництва, оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами (c. 48)

За якою формою потрібно подавати заяву для одержання ліцензії на право виробництва, оптової торгівлі спиртом, алкогольними напоями та тютюновими виробами, а також на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами?
(категорія 115.05 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Коли ФОП-ЄП застосовують РРО (c. 49)

У яких випадках ФОП ЄП застосовують РРО?
(категорія 109.04 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо обладнання суб’єктами господарювання (у т. ч. платниками єдиного податку) місць торгівлі РРО у разі здійснення роздрібної торгівлі пивом (у т. ч. виключно пивом) (c. 50)

Чи обов’язково суб’єктам господарювання (в т.ч. платникам єдиного податку), які здійснюють роздрібну торгівлю пивом(в т.ч. виключно пивом), для отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями обладнувати місце торгівлі реєстраторами розрахункових операцій?
(категорія 115.03 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Чи є об’єктом оподаткування акцизним податком операції з роздрібної торгівлі пивом безалкогольним (c. 51)

Чи є об’єктом оподаткування акцизним податком операції з реалізації СГ роздрібної торгівлі пива безалкогольного?
(категорія 116.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо виготовлення ФОП — платником ЄП другої групи спрощеної системи оподаткування продукції з давальницької сировини СГ, який перебуває на загальній системі (c. 52)

Чи є порушенням умов застосування спрощеної системи оподаткування виготовлення ФОП — платником ЄП другої групи продукції з давальницької сировини СГ, який перебуває на загальній системі?
(категорія 107.03 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо заповнення рядка 7 «Місце провадження господарської діяльності» заяви про застосування спрощеної системи оподаткування, якщо ФОП — платник ЄП провадить діяльність з надання послуг у заздалегідь не визначених місцях (c. 53)

Що зазначається у рядку 7 «Місце провадження господарської діяльності» заяви про застосування спрощеної системи оподаткування, якщо ФОП — платник ЄП здійснює діяльність з надання послуг у заздалегідь не визначених місцях?
(категорія 107.01 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо періоду, який може бути врахований під час визначення граничного розміру розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг) (c. 54)

Який період може бути врахований при визначені граничного розміру розрахункових операцій з продажу товарів (наданні послуг) у разі перевищення якого застосування РРО є обов’язковим?
(категорія 109.04 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо сплати авансового внеску на період відпустки ФОП — платника ЄП першої або другої групи (c. 55)

Чи звільняється від сплати авансового внеску на період відпустки ФОП — платник ЄП першої або другої групи, який не використовує працю найманих осіб, якщо тривалість відпуски є меншою календарного місяця?
(категорія 107.12 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Про подання органу заяви щодо періоду щорічної відпустки або терміну втрати працездатності (c. 56)

В який термін та за якою формою ФОП — платники ЄП подають до контролюючого органу заяву щодо періоду щорічної відпустки або терміну втрати працездатності та чи необхідно в таких випадках сплачувати ЄП?
(категорія 107.12 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо віднесення до податкового кредиту суми ПДВ на підставі податкової накладної, своєчасно не включеної до складу податкового кредиту, якщо з дати її складання не минуло 1095 календарних днів (c. 57)

Яким чином може бути віднесена до податкового кредиту сума ПДВ, на підставі податкової накладної своєчасно не включеної до складу податкового кредиту, якщо з дати її складання не минуло 1095 календарних днів?
(категорія 101.13 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку