Журнали

Платник єдиного податку
Платник єдиного податку 16.09.2019
35

Тема номера


Захищаємося від фіскалів: тонкощі судового оскарження

Суперечки з фіскалами — це те, з чим рано чи пізно стикається майже кожен платник податків.
Інколи шукати справедливості та захисту доводиться в суді.
Поговоримо про нюанси цього процесу, які важливо знати бухгалтеру.

Статтi

Захищаємося від фіскалів: тонкощі судового оскарження (c. 6)

Суперечки з фіскалами — це те, з чим рано чи пізно стикається майже кожен платник податків.
Інколи шукати справедливості та захисту доводиться в суді.
Поговоримо про нюанси цього процесу, які важливо знати бухгалтеру.

Новий працівник: подаємо сигнал податківцям! (c. 11)

Прийнято працівника. Йому виплачуватиметься зарплата, тобто зберегти в таємниці ваші з ним трудові відносини не вийде. Але так вже сталося, що все одно доведеться повідомити податківців про вашого новачка, причому ще до того, як він зробить перші трудові кроки.
Звісно, це не новина, але такий важливий момент завжди варто освіжити в пам’яті, тим паче що питання подавати/не подавати на практиці виникають нерідко.

Судова практика

Транзитне перевезення ділиться для оподаткування ПДВ (c. 23)

Порядок оподаткування ПДВ міжнародних перевезень завжди викликав запитання, оскільки в ПКУ він сформульований дуже лаконічно. Більшість проблем податківці «зняли» у 2012 році, коли видали УПК № 6101. Причому цим документом у своїх роз’ясненнях контролери користуються й досі.

Узагальнююча податкова консультація щодо порядку оподаткування податком на додану вартість транспортно-експедиторської діяльності, затверджена наказом ДПСУ від 06.07.2012 р. № 610.

У постанові Касаційного адміністративного суду Верховного Суду (далі — ВС) від 12.07.2019 р. у справі № 2а- 0770/2388/12 йдеться про оподаткування в період до видання УПК № 610 (акт перевірки був складений 18.04.2012 р., а перевірка проводилася за період з 01.01.2011 р. по 31.12.2011 р.). Водночас зроблені в постанові «революційні» висновки можуть і зараз вплинути на процедуру оподаткування ПДВ транзитних перевезень.
Тому є сенс розглянути їх докладніше.

Зворотний зв'язок

Довіряти не треба — перевіряти! Вивчаємо майбутнього контрагента (c. 17)

Наше підприємство вирішило відремонтувати офіс, для чого ми знайшли декілька компаній, які займаються підрядними роботами.
Серед потенційних контрагентів обрали того, хто запропонував найбільш привабливу ціну. Але перед укладанням договору у головного бухгалтера виникли сумніви щодо надійності підрядника та можливих ризиків у майбутньому.
Чи є ці сумніви обґрунтованими та як перевірити майбутнього контрагента?

Вранці працівник, ввечері підрядник: укладаємо цивільний договір з найманим працівником (c. 20)

Ми — невелике приватне підприємством, яке займається рекламною діяльністю.
Наразі виникла потреба здійснити дрібний поточний ремонт у нашому приміщенні (пофарбувати підлогу, переклеїти шпалери тощо). Один із наших працівників запропонував свої послуги як підрядника у вільний від роботи час.
Однак у бухгалтера виникло запитання: чи може підприємство укласти цивільний договір з особою, яка водночас перебуває з підприємством у трудових відносинах?

Довідник бухгалтера та ФОП

Судова практика: стислий огляд корисних рішень (c. 26)

У матеріалі ми підготували для вас добірку цікавих судових рішень, які стосуються важливих тем, які не втрачають своєї актуальності протягом багатьох років.

Тримаємо руку на пульсі: стислий огляд основних законопроектів (c. 28)

З огляду на доволі активний початок роботи новообраних законотворців та появу на сайті Верховної Ради численних зареєстрованих законопроектів ми вирішили допомогти бухгалтерам зорієнтуватися щодо того, яких основних нововведень слід очікувати. Однак зауважимо, що цей матеріал містить стислий аналіз кількох цікавих законопроектів, які ще тільки знаходяться на розгляді. Ми пильнуємо за їх просуванням і у разі прийняття докладно розберемося з усіма змінами в наших наступних матеріалах. Зараз же хочемо, щоб ви були в курсі того, куди вітер віє.

Індексація зарплати за вересень та жовтень 2019 року (c. 30)
Компенсація за затримку виплати зарплати у вересні 2019 року (c. 31)

Додатковi матерiали

Документи та скорочення номера (c. 32)
Щодо строку давності та строку оскарження в суді повідомлень-рішень або інших рішень контролюючого органу (c. 34)

Які строки давності та строки оскарження в суді повідомлень-рішень або інших рішень контролюючого органу (з/без процедури адміністративного оскарження)?
(категорія 133.05 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо обліку в ІКП донарахованих/зменшених сум грошових зобов’язань під час проведення процедури адміністративного або судового оскарження (c. 35)

Як в ІКП здійснюється облік донарахованих / зменшених сум грошових зобов’язань під час проведення процедури адміністративного або судового оскарження, у тому числі, якщо платник оскаржує лише частину суми грошового зобов’язання, визначеного в ППР?
(категорія 133.05 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо подання поштою повідомлення про прийняття працівника на роботу (c. 36)

Чи може страхувальник (роботодавець) подати поштою повідомлення про прийняття працівника на роботу?
(категорія 301.01 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо послуг, які пов’язані з перевезенням (переміщенням) пасажирів та вантажів транзитом і звільняються від оподаткування (c. 37)

Які послуги, пов’язані з перевезенням (переміщенням) пасажирів та вантажів транзитом, звільняються від оподаткування відповідно до норм ст. 197 ПКУ та якими документами вони підтверджуються?
(категорія 101.12 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо документів, які використовують для декларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення у митний режим транзиту (c. 38)

Які документи використовуються для декларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення у митний режим транзиту?
(категорія 204.05 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Архiв номерiв

Календар бухгал­тера
28.09.20

ЄСВ з зарплати (доходу) за серпень 2020 року (гірничі підприємства)

30.09.20

Звіт про контрольовані операції за 2019 рік

ПДВ за серпень 2020 року

Акцизний податок за серпень 2020 року

ПДФО з нарахованого, але не виплаченого доходу за серпень 2020 року

ВЗ з нарахованого, але не виплаченого доходу за серпень 2020 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку