Журнали

Платник єдиного податку
Платник єдиного податку 03.09.2018
33

Тема номера


Розрахунки з РРО у ФОП-єдинників: консультації податківців

Більшість ФОП-єдинників мають право не застосовувати РРО під час розрахункових операцій, але для декого з них звільнення не діє.
Тому добірка інформації в роз’ясненнях податківців стане в пригоді тим, хто має справу з РРО.

Статтi

Виду діяльності немає в ЄДР: наслідки для ФОП-єдинника (c. 8)

Буває, що, займаючись основним видом діяльності, ФОП-єдинники потихесеньку починають отримувати дохід від супутніх продажів або наданих послуг. Наприклад, перукарі продають перуки, забуваючи, що здійснюють види діяльності з різними кодами: 96.02 і 32.99 КВЕД-2010. Трапляється, ФОП забувають, що пакування товарів, яке окремо від вартості товару оплачують покупці, є самостійним видом діяльності. При цьому потрібні коди «забувають» внести не лише до Реєстру платників ЄП, а і первісно — до ЄДР.
Про те, які в таких випадках можуть бути наслідки для ФОП-єдинників, розповімо в пропонованій статті.

Електронний документообіг: чи такий страшний як малюють? (c. 13)

Усі вже давно не лише змирилися, а й належним чином оцінили принади подання електронної звітності. Але ставлення бухгалтера до електронних документів дивним чином змінюється, коли йдеться про обмін ними з контрагентами або (ще гірше!) про організацію внутрішнього електронного документообігу. Чому так відбувається? Причина лише в інертності мислення й консерватизмі представників нашої професії? Чи може для цих страхів є вагоміші підстави?
Давайте спробуємо в цьому розібратися й подивимося, чи такий страшний електронний документообіг або ж він, навпаки, дає багато переваг тим, хто наважився його запровадити.

Директор у реаліях Закону про ТОВ (c. 17)

Директор — ключова постать на будь-якому підприємстві. «Якщо директор дозволить», «Якщо директор підпише», «Як вирішить директор», — такі слова часто можна чути від підлеглих. Але й у директора є своє начальство, якому він підзвітний.
У сьогоднішній статті розглянемо, які нові вимоги та зобов’язання виникли у виконавчого органу (директора або дирекції) ТОВ у зв’язку з набранням чинності Законом України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю».

Судова практика

Допуск фіскалів до перевірки як втрата шансу оскаржити правомірність її проведення (c. 5)

Інколи події, пов’язані з початком проведення податківцями документальної виїзної перевірки, геть дезорієнтують платника податків, адже фіскали вміють діяти з притаманним їм напором. Однак саме перші дії та рішення платника податків відіграють важливу, а інколи — й ключову роль у подальшому розвитку ситуації.  Чергові постанови Верховного Суду вкотре підкреслюють необхідність прийняття своєчасного та зваженого рішення щодо допуску або недопуску контролерів до перевірки.

Відсутність матеріально-технічної бази — не порок: про «фіктивні» домагання ДФС і «порятунок» від Верховного Суду (c. 6)

Простота є не тільки половиною порятунку, але і часто допомагає органам ДФС у їх «нелегкій» праці. Ні для кого не секрет, що ще зовсім недавно левова частка актів перевірок містила висновки про фіктивність, нікчемність та інші «лайливі» слова на адресу платників і їх діяльності! При цьому аргументи ніколи не були проблемним місцем для фіскалів, оскільки в «загашнику» завжди були (і є) універсальні напрацювання на всі випадки життя! Одним з таких і є «відсутність (недостатність) матеріально-технічної бази (далі — МТБ) для ведення підприємницької діяльності».
Про реальну силу такого фіскального «винаходу», а також про деякі рятівні для платників нововведення від судових органів ми сьогодні і поговоримо!

Зворотний зв'язок

Овочі зіпсувалися при зберіганні: правила обліку та оподаткування (c. 22)

Сільськогосподарське підприємство — платник єдиного податку групи 4 займається вирощуванням овочів та фруктів. Зібрану продукцію з поля воно зберігає до реалізації на своєму складі. В процесі зберігання частина продукції втрачається, в тому числі псується (гниє).
Як правильно списати втрату овочів та фруктів при зберіганні?

Гарантував чи сплатив: ПДВ-нюанси попередніх платежів за договорами оренди (c. 26)

Підприємство планує надавати в оренду нежитлові приміщення та отримувати від орендарів попередні платежі як забезпечення гарантії.
Який порядок оподаткування ПДВ таких платежів?

Довідник бухгалтера та ФОП

Обов’язки виконавчого органу ТОВ (c. 26)
Індивідуальна податкова консультація: чи міцна ця «броня»? (c. 29)
Розрахунки з РРО у ФОП-єдинників: консультації податківців (c. 31)

Більшість ФОП-єдинників мають право не застосовувати РРО під час розрахункових операцій, але для декого з них звільнення не діє.
Тому добірка інформації в роз’ясненнях податківців стане в пригоді тим, хто має справу з РРО.

Нотатки сумлінного бухгалтера: податкові накладні на неплатника реєструємо вчасно (c. 32)

Додатковi матерiали

Документи та скорочення номера (c. 33)
Щодо юридичної сили первинного документа, який складено в електронному вигляді (c. 34)

Головне управління Міндоходів у м. Києві
Лист від 03.02.2014 р. № 1001/10/26-15-11-01-08

Щодо можливості використовувати електронно-цифровий підпис (c. 35)

Державна фіскальна служба України
Лист від 04.05.2016 р. № 9985/6/99-95-42-01-16-01-15

Щодо можливості для платників податків вести документи з обліку доходів, витрат та інших показників виключно в електронному вигляді (c. 36)

Державна фіскальна служба України
Лист від 04.01.2017 р. № 30/6/99-99-15-02-02-15

Щодо електронного документообігу (c. 37)

Державна фіскальна служба України
Індивідуальна податкова консультація від 13.08.2018 р. № 3526/6/99-99-15-02-02-15/ІПК

Щодо оподаткування ПДФО суми коштів, виплаченої фізичній особі (працівнику) за придбані нею товари за власні кошти для потреб ЮО (c. 38)

Чи підлягає оподаткуванню ПДФО сума коштів, виплачена ФО (працівнику) за придбані нею товари для потреб ЮО за рахунок власних коштів, якщо юридична особа (працедавець) попередньо не видавала кошти під звіт?
(категорія 103.04 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо провадження видів діяльності, які не зазначені в облікових даних ФОП — платника ЄП (c. 39)

Чи має право ФОП — платник ЄП здійснювати види діяльності, які не зазначені в його облікових даних?
(категорія 107.01 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо переходу ФОП — платника ЄП на загальну систему оподаткування в разі провадження видів діяльності, не зазначених в її облікових даних та в реєстрі платників ЄП (c. 40)

Чи зобов’язана ФОП платник ЄП перейти на загальну систему оподаткування у разі здійснення видів діяльності не зазначених в його облікових даних та в реєстрі платників ЄП, у тому числі, якщо договір укладено від імені СГ з іншим СГ?
(категорія 107.01 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо надання ФОП — платниками ЄП підтвердних документів про застосування спрощеної системи оподаткування іншим суб’єктам господарювання (c. 41)

Чи надаються ФОП — платниками ЄП іншим суб’єктам господарювання (ЮО та ФОП) для уникнення подвійного оподаткування підтверджуючі документи про застосування спрощеної системи оподаткування?
(категорія 107.12 ЗІР; відповідь діяла до 15.08.2018 р.)

Додаток до матеріалів:

Щодо ПДВ за операціями зі списання товарів, які втратили товарний вигляд, у межах норм та/або понад норми природного убутку (c. 42)

Як в податковому обліку з ПДВ відображається операція зі списання товарів в межах норм та/або понад норми природного убутку, які втратили товарний вигляд?
(категорія 101.04 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо застосування РРО на всіх господарських одиницях (c. 43)

Чи необхідно на всіх господарських одиницях застосовувати РРО ФОП — платнику ЄП, яка здійснює реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, лише в одній із господарських одиниць, а на інших супутні товари (послуги)?
(категорія 109.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Архiв номерiв

Календар бухгал­тера
06.07.20

Звіт про товарооборот торгової мережі за червень 2020 року (форма № 1-торг (місячна))

Звіт про обсяг оптового товарообороту за червень 2020 року (форма № 1-опт (місячна))

07.07.20

Звіт з праці за червень 2020 року (форма № 1-ПВ (місячна))

Звіт з праці за ІІ квартал 2020 року (форма № 1-ПВ (квартальна))

09.07.20

Звіт по заборгованості страхувальника зі сплати страхових коштів до ФСС за ІІ квартал 2020 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку