Платник єдиного податку 24.06.2019
Тема номера
Стрічка новин
Документи та коментарi
(коментар до ІПК ГУ ДФС у м. Києві від 06.06.2019 р. № 2581/В/26-15-13-06-12-ІПК)
Світлана КуртенокСтаттi
Новий час вимагає нових рішень, і все більше суб’єктів господарювання надають перевагу електронному документообігу — це зручно і значно заощаджує час. Такі поняття, як «електронний підпис» та «подання податкової звітності в електронному вигляді», посіли надійне місце у звичайної діяльності багатьох підприємств та ФОП. Разом із тим, законодавці поступово запроваджують механізми захисту такого обігу електронних даних. Однією з новацій стала вимога щодо використання захищених апаратних носіїв для електронних підписів — токенів1.
У статті познайомимося з ними ближче.
Назва походить від оригінальної назви поширеної групи апаратних носіїв «SecureToken».
Задля оптимізації діяльності сторони повсякчас вдаються до різноманітних маневрів. Операції із залученням давальницької сировини є одним з них. Судіть самі. Один суб’єкт господарювання має сировину, але не має бази, а у іншого наявні виробничі потужності, проте відсутня сировина. Коли вони знайдуть один одного, відносини будуть взаємовигідними для обох сторін. Проте на цьому шляху можуть чатувати безліч особливостей.
У матеріалі ми поговоримо про облікові та податкові аспекти операцій з давальницькою сировиною в межах України.
А от як співпрацювати з нерезидентами, ви дізнаєтеся у наступних матеріалах.
Чи можуть єдиноподатники продавати паливно-мастильні матеріали (ПММ)?
Це питаня має таку саму довгу історію, як і власне спрощена система оподаткування. Проте з 1 липня воно набуде нового забарвлення, оскільки відтепер вам треба буде знати точні відповіді ще на кілька важливих запитань щодо необхідності отримувати ліцензії на таку діяльність, реєструвати акцизні склади та, урешті-решт, сплачувати так званий «пальний» акциз. За щонайменшої помилки на вас чекають без перебільшення драконівські штрафи.
Наша мета — застерегти вас від цього.
Зворотний зв'язок
ФОП-єдинник групи 2, у якого немає найманих працівників (вид діяльності — роздрібна торгівля одягом) планує влітку взяти паузу та відпочити.
Чи можна йому скористатися звільненням від сплати ЄП та ЄСВ на період такої відпустки?
У ТОВ1, яке має одного учасника — фізичну особу, виникла виробнича необхідність внести зміни до статуту (змінити назву та місцезнаходження). Але учасник вже декілька років мешкає за кордоном (в США) та не дуже опікується колись створеним підприємством. Поточними справами керує найманий директор та завжди готовий підставити плече головний бухгалтер. Але в нашому випадку цих осіб недостатньо, адже вищим органом управління ТОВ є загальні збори учасників, і саме до їх компетенції належить питання внесення змін до статуту. Учасник пропонує оформити довіреність на близьку особу, яка буде представляти його інтереси, приймати рішення, підписувати необхідні документи, зокрема, нову редакцію статуту.
Виникли запитання: чи може бути представником учасника директор цього ж ТОВ і як оформити довіреність від особи, яка перебуває за кордоном?
Товариство з обмеженою відповідальністю.
Підприємство не має власного автотранспорту. Для поїздок з господарських питань директор використовує свій власний автомобіль, надаючи чеки АЗС1про вартість придбаного й витраченого палива. Ведеться облік службових поїздок та витраченого палива.
Чи оподатковується сума компенсації таких витрат ПДФО, ВЗ та ЄСВ?
Автозаправна станція.
Довідник бухгалтера та ФОП
Додатковi матерiали
Головне управління ДФС у м. Києві
Індивідуальна податкова консультація від 06.06.2019 р. № 2581/В/26-15-13-06-12-ІПК
Додаток до матеріалу:
- "Чи завжди заборгованість із фіскальних платежів загрожує втратою статусу єдинника?" // «ПЄП», 2019, № 24
Протягом якого строку ФОП — платник ЄП повинен сплатити податковий борг для уникнення анулювання реєстрації платником ЄП?
(категорія 107.09 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
- "Чи завжди заборгованість із фіскальних платежів загрожує втратою статусу єдинника?" // «ПЄП», 2019, № 24
Який порядок оподаткування ПДВ операції з передачі замовником давальницької сировини виконавцю на її переробку та отримання замовником готової продукції у разі якщо замовник та виконавець є резидентами України?
(категорія 101.07 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
- "«Давал» в межах України: обліково-податкові тонкощі" // «ПЄП», 2019, № 24
Чи звільняється від сплати авансового внеску на період відпустки ФОП — платник ЄП першої або другої групи, який не використовує працю найманих осіб, якщо тривалість відпуски є меншою календарного місяця?
(категорія 107.12 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
- "Звільнення ФОП від сплати єдиного податку на час відпустки" // «ПЄП», 2019, № 24
В який термін та за якою формою ФОП — платники ЄП подають до контролюючого органу заяву щодо періоду щорічної відпустки або терміну втрати працездатності та чи необхідно в таких випадках сплачувати ЄП?
(категорія 107.12 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
- "Звільнення ФОП від сплати єдиного податку на час відпустки" // «ПЄП», 2019, № 24
Чи підлягає оподаткуванню ПДФО компенсація працівникам вартості ПММ, витрачених в межах господарської діяльності СГ, у разі використання працівниками власних транспортних засобів?
(категорія 103.02 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
За матеріалами ЗІР