Журнали

Платник єдиного податку

Платник єдиного податку 11.11.2019

42

Тема номера


Важливі віхи Великого договірного шляху: робота над помилками

Неможливо уявити господарську діяльність без договорів, але і договори без помилок уявити важко.
На жаль, у деяких випадках договірні недоліки коштують занадто дорого. Тож зануримось у цю тему глибше та на прикладах судових рішень розглянемо деякі суттєві помилки, яких припускаються під час укладання та зміни договорів.

Статтi

Дата в акті: податково-облікові хащі (c. 8)

В окремих випадках послуги надаються чи роботи виконуються протягом певного періоду, по закінченні якого сторони засвідчують виконання зобов’язань актом. Тут і починається найцікавіше.
Що робити, коли замовник відмовляється проставити підпис?
Яку дату вказати в акті, якщо дата закінчення періоду припадає на вихідний чи святковий день?
Одразу зазначимо, що однозначно відповісти на ці запитання досить складно.
Спробуємо навести власні аргументи на тему та допомогти вам розібратися із питанням.

Анна Хомюк
Види матеріальної відповідальності (c. 13)

У попередньому номері у матеріалі «Матеріальна відповідальність працівників: хто винен і що робити?» ви дізналися, як стягнути з працівника відшкодування за нестачу.
Зараз же у доповнення хочемо поговорити про види матеріальної відповідальності.

Катерина Литвиненко
Показник ∑Перевищ: причини та наслідки виникнення, шляхи запобігання та усунення (c. 17)

Від самого початку функціонування СЕА ПДВ платники податку мають тримати рівняння на розмір реєстраційного ліміту. Тож доводиться уважно слідкувати за всіма складовими формули обрахунку цього показника.
Пропонуємо поговорити про найбільш непередбачуваний показник формули — ∑Перевищ, який «з’їдає» реєстраційний ліміт та спричиняє купу неприємностей платникам податку.

Світлана Куртенок
Важливі віхи Великого договірного шляху: робота над помилками (c. 23)

Неможливо уявити господарську діяльність без договорів, але і договори без помилок уявити важко.
На жаль, у деяких випадках договірні недоліки коштують занадто дорого. Тож зануримось у цю тему глибше та на прикладах судових рішень розглянемо деякі суттєві помилки, яких припускаються під час укладання та зміни договорів.

Катерина Литвиненко

Зворотний зв'язок

Візитки для працівників — чи є додатковим благом? (c. 26)

Новостворене підприємство планує замовити друкування візиток для адмінперсоналу й менеджерів. На візитках буде вказано назву підприємства, вид діяльності та дані щодо працівників (ПІБ і посада).
Чи потрібно включати витрати на виготовлення візиток до оподатковуваного доходу працівників?

Вероніка Чернишова
Віддамо товар тільки в надійні руки! Як підтвердити повноваження представника покупця? (c. 28)

Наше підприємство за укладеними господарськими договорами відвантажує покупцям товари зі свого складу. Новий контрагент говорить, що виписувати довіреність на своїх працівників, відповідальних за отримання товарів, не хоче.
Як бути в такому разі?
Чи правильні дії покупця?

Катерина Литвиненко

Довідник бухгалтера та ФОП

Повернення надміру сплачених сум податків: огляд оновлених правил (c. 31)

З 1 листопада повною мірою запрацював Порядок № 601, який регламентує оновлену процедуру повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені. Тож саме час освіжити в пам’яті основні моменти здійснення такого повернення та дізнатися про нововведення.

Порядок інформаційної взаємодії Державної фіскальної служби України, її територіальних органів, Державної казначейської служби України, її територіальних органів, місцевих фінансових органів у процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені, затверджений наказом МФУ від 11.02.2019 р. № 60.
Світлана Куртенок

Додатковi матерiали

Документи та скорочення номера (c. 3)
Щодо результатів розгляду звернення (c. 7)

Міністерство юстиції України
Лист від 11.09.2019 р. № 33737

Додаток до матеріалу:

Міністерство юстиції України
Щодо перегляду в Електронному кабінеті інформації щодо реквізитів рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ (c. 34)

Де в Електронному кабінеті можна переглянути інформацію щодо реквізитів рахунка у системі електронного адміністрування ПДВ?
(категорія 101.17 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо ПДФО з компенсованої роботодавцем найманому працівникові суми туристичного збору, включеної до вартості його проживання у відрядженні (c. 35)

Чи підлягає оподаткуванню ПДФО компенсована роботодавцем найманому працівникові сума туристичного збору, включена до вартості його проживання у відрядженні?
(категорія 103.17 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо відображання в податковому розрахунку за ф. № 1ДФ суми утриманих підприємством аліментів (c. 36)

Яким чином відобразити в податковому розрахунку за ф. 1ДФ суми утриманих аліментів підприємством з фактичного заробітку (доходу) працівника на підставі постанови виконавця, які перераховані на рахунок виконавчої служби для подальшої їх виплати стягувачу?
(категорія 103.25 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо складання податкової накладної, якщо замовник відмовився підписувати Акт виконаних робіт (c. 37)

Чи складаються податкова накладна та розрахунок коригування до податкової накладної за операцією з виконання підрядних будівельних робіт у разі, якщо замовник відмовився підписувати акт виконаних робіт?
(категорія 101.16 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо порядку відображення податкових зобов’язань у Податковій декларації з ПДВ, якщо помилково складено податкову накладну (c. 38)

Який порядок відображення податкових зобов’язань в податковій декларації з ПДВ у випадку помилкового складання податкової накладної на операцію з постачання товарів/послуг (складання двох податкових накладних на одну операцію з постачання товарів/послуг)?
(категорія 101.23 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо причин, з яких у системі електронного адміністрування ПДВ виникає показник Sперевищ під час реєстрації в ЄРПН податкових накладних, зайво складених податкових накладних (c. 39)

З яких причин в системі електронного адміністрування ПДВ виникає показник Sперевищ при реєстрації в ЄРПН податкових накладних зайво складених податкових накладних, до яких у наступних звітних періодах складено та зареєстровано в ЄРПН розрахунки коригування, якщо податкові зобов’язання в податковій декларації з ПДВ у такому випадку не відображено?
(категорія 101.17 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо ПДФО, якщо роботодавець видає працівникам візитні картки, на яких зазначені, зокрема, логотип, реквізити СГ та особисті дані конкретного працівника (c. 40)

Чи виникає об’єкт оподаткування ПДФО у разі видачі роботодавцем візитних карток для працівників, на яких зазначені, зокрема, логотип, реквізити СГ та особисті дані конкретного працівника?
(категорія 103.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо ПДФО з вартості спеціального (у тому числі форменого) одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту, що їх роботодавець надав у тимчасове користування працівнику, який не повернув їх під час звільнення (c. 41)

Чи оподатковується ПДФО вартість спеціального (у тому числі форменого) одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту, наданих роботодавцем у тимчасове користування працівнику, та не повернутих таким працівником при звільненні?
(категорія 103.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо права платника податків надсилати заяву про повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань та пені через «ЕК» (c. 42)

Чи має право платник податків надіслати заяву про повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань та пені через «ЕК»?
(категорія 140.03 ЗІР; відповідь діяла до 01.11.2019 р. )

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо права платника податків зазначати в заяві на повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань з податків та зборів напрям перерахування коштів погашення заборгованості з ЄСВ (c. 43)

Чи має право СГ у заяві на повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань з податків та зборів зазначити як напрямок перерахування коштів погашення заборгованості з ЄВ?
(категорія 135.04 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку