Журнали

Платник єдиного податку
Платник єдиного податку 14.10.2019
38

Тема номера


ФОП-єдинник та управління багатоквартирним будинком: чи можна?

Я — ФОП — платник ЄП групи 3. Планую розширити діяльність, оскільки нещодавно до мене звернулося ОСББ1з пропозицією укласти договір про надання послуги з управління багатоквартирним будинком.
Чи є така діяльність дозволеною на ЄП?

Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку.

Статтi

Чи можна покласти на засновника функції директора підприємства? (c. 13)

Нерідко підприємства (ТОВ), особливо ті, які з тих чи інших причин призупиняють свою діяльність і мають лише одного найманого працівника — директора, запитують: чи можна звільнити директора й покласти його функції на одного із засновників?
Розглянемо цю проблему.

Жанна Семенченко
Ви ще виплачуєте зарплату готівкою? Чи буде роботодавець відповідати за недоплачені монети номіналом 1, 2 чи 5 копійок з 1 жовтня (c. 18)

З 1 жовтня 2019 року вилучені з обігу монети номіналом 1, 2 та 5 копійок і вони перестають бути засобом платежу під час здійснення розрахунків готівкою. Тож недивно, що до редакції надходить чимало запитань щодо виплати зарплати без цих монет.
Приводом для написання цього матеріалу стало запитання нашого читача: «Ми виплачуємо зарплату готівкою через касу підприємства. Тож виникає питання щодо того, як виплачувати зарплату, якщо для виплати повної суми потрібні вилучені з обігу копійки номіналом 1, 2 чи 5. Чи можемо ми не виплачувати копійки, що не ходять в обігу, а перенести виплату залишку на найближчий строк для виплати, коли додаються ще копійки, і набіжить хоча б 10 копійок, які можна виплатити? Чи не буде це розцінено інспектором праці як виплата зарплати не в повному обсязі, за що абз. 3 ч. 2 ст. 265 КЗпП для роботодавців передбачено штраф у розмірі 3 МЗП та адмінштраф на посадових осіб або підприємців відповідно до ч. 1 та 2 ст. 41 КпАП? Чи потрібно не відкидати копійки, а, навпаки, виплачувати працівникові більше? Отже, працівник буде нам винен копійки, яких вже немає в готівковому обігу, а не ми йому. А копійчаний борг працівника утримати при наступній виплаті зарплати. Який із варіантів нам застосовувати?»
Відповідаємо.

Олена Коновалова, Вікторія Змієнко

Зворотний зв'язок

Відвантаження товару з доставкою: як визначити дату податкових зобов’язань з ПДВ (c. 23)

Доставка товару покупцеві (працюємо без попередньої оплати) відбувається із залученням стороннього перевізника.
Як у такому разі визначити дату ПЗ з ПДВ?

Юлія Краснопольська
ФОП-єдинник та управління багатоквартирним будинком: чи можна? (c. 24)

Я — ФОП — платник ЄП групи 3. Планую розширити діяльність, оскільки нещодавно до мене звернулося ОСББ1з пропозицією укласти договір про надання послуги з управління багатоквартирним будинком.
Чи є така діяльність дозволеною на ЄП?

Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку.

Анна Хомюк, Катерина Литвиненко
Коливання валютних курсів та коригування ПДВ: спірні моменти (c. 27)

Постачаємо імпортні товари на території України. При цьому за умовами договорів їх вартість може коригуватися залежно від курсу валюти.
Яким чином коригувати податкові зобов’язання з ПДВ у такому разі?

Євгенія Волох

Заповнюємо документи

Приклади заповнення розрахунку коригування: зміна вартості товару в разі коливання курсу валюти (c. 29)

З матеріалу на с. 27 ви дізналися про проблемні моменти, які стосуються складання РК при зміні ціни товарів.
Зараз пропонуємо закріпити знання на прикладах.

Євгенія Волох

Довідник бухгалтера та ФОП

ФОП-єдинники: отримання лікарняних (c. 31)

Самозайняті особи, зокрема ФОП на ЄП, мають право на лікарняні.
Про нюанси їх отримання ви дізнаєтеся із цього довідника.

Ірина Шевчук

Додатковi матерiали

Документи та скорочення номера (c. 3)
Євгенія Волох
Щодо ПДВ у разі списання товарно-матеріальних цінностей, які не можуть бути використані за призначенням, і подальшої їх переробки та постачання в якості вторинної сировини (c. 33)

Державна податкова служба України
Індивідуальна податкова консультація від 11.09.2019 р. № 123/6/99-00-07-03-02-15/ІПК

Додаток до матеріалів:

Державна податкова служба України
Про надання роз’яснень (c. 34)

Державна служба України з питань праці
Лист від 05.09.2019 р. № К-953/02.04/12-08/10371

Додаток до матеріалу:

Державна служба України з питань праці
Про надання відповіді (c. 35)

Міністерство соціальної політики України
Лист від 02.09.2015 р. № 366/06/186-15

Міністерство соціальної політики України
Щодо періоду, за який вперше подають оновлену декларацію акцизного податку (c. 36)

За який період вперше подається декларація акцизного податку за формою зі змінами, внесеними наказом Мінфіну від 08.05.2019 № 189?
(категорія 116.07 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо отримання довідки про відсутність заборгованості з платежів через ЕК в електронному вигляді (c. 37)

Як платнику податків отримати в електронному вигляді довідку про відсутність заборгованості з платежів через ЕК та на які нормативно – правові акти має посилатися платник податків у заяві для отримання такої довідки?
(категорія 140.03 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо ПДВ в разі здійснення операцій зі списання ТМЦ, у тому числі зіпсованих (c. 38)

Чи нараховуються податкові зобов’язання при здійсненні операцій із списання ТМЦ, в тому числі зіпсованих?
(категорія 101.04 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
У разі зміни суми компенсації вартості товарів/послуг розрахунок коригування складається на дату доплати/повернення коштів (c. 39)

Якою датою складається розрахунок коригування до податкової накладної у випадку, коли відбувається наступний за постачанням перегляд цін: на дату здійснення перерахунку ціни чи на дату доплати/повернення коштів?
(категорія 101.15 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо сплати ЄП, якщо відповідно до листка непрацездатності хвороба розпочалась в одному місяці і закінчилась у наступному(их) місяці(ях) та тривала 30 або більше календарних днів (c. 40)

На скільки місяців ФОП першої або другої групи, яка не використовує працю найманих осіб, звільняється від сплати ЄП, якщо відповідно до листка непрацездатності хвороба розпочалась у одному місяці та закінчилась у наступному(их) місяці(ях) та тривала 30 або більше 30 календарних днів?
(категорія 107.12 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР

Архiв номерiв

Календар бухгал­тера
Завтра

Звіт із заборгованності страхуваьника зі сплати страхових коштів до ФСС

15.04.21

Звіт про використання КОРО та РК (форма № ЗВР-1) за березень 2021 року

Довідка про використані РК за березень 2021 року

Фінансова та бюджетна звітність розпорядників та одержувачів коштів державного і місцевого бюджету

19.04.21

ЄСВ «за себе» за І квартал 2021 року (ФОП)

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку