Журнали

Платник єдиного податку

Платник єдиного податку 23.07.2018

27

Тема номера


Зміни у звітності з ЄСВ

(коментар до наказу МФУ «Про внесення змін до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 15.05.2018 р. № 511)

Документи та коментарi

Зміни у звітності з ЄСВ (c. 4)

(коментар до наказу МФУ «Про внесення змін до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 15.05.2018 р. № 511)

Жанна Семенченко
Земельний податок у ФОП — платників ЄП: що сказав Мінфін? (c. 8)

(коментар до Узагальнюючої податкової консультації щодо справляння земельного податку з фізичних осіб — підприємців — платників єдиного податку, затвердженої наказом МФУ від 06.07.2018 р. № 602)

Олена Лозова

Статтi

Підсумкова податкова накладна: підстави для складання, проблемні моменти (c. 11)

В окремих випадках ПКУ дає можливість суб’єктам господарювання оформлювати ПН не за кожною операцією протягом дня, а за щоденними підсумками операцій (так звана підсумкова ПН).
З особливостями її оформлення, а також із відповідями на пов’язані з цим найпроблемніші запитання, ви ознайомитеся в матеріалі.

Ольга Булгакова, Олександра Паненко
Давальницькі операції: інструкція для сільгоспвиробника — єдинника групи 4 (c. 17)

Продавати сільськогосподарську продукцію у переробленому вигляді (борошно, олія, масло тощо) набагато вигідніше, ніж в натуральному (зерно, насіння, коренеплоди, молоко тощо). Про це знають усі сільськогосподарські товаровиробники. Але щоб переробити свою продукцію, у аграріїв зазвичай не вистачає виробничих потужностей (обладнання, кваліфікованих кадрів тощо).
Тому доводиться шукати організацію, яка візьме на переробку сільгосппродукцію (сировину) за договором на переробку давальницької сировини.
Від такої операції аграрій отримає перероблену сільськогосподарську продукцію, яка допоможе йому збагатитися.
Розкажемо, що собою являють давальницькі договори та як виробництво продукції за такими договорами впливає на право аграрія перебувати на єдиному податку групи 4 і змогу отримати агродотацію.

Микола Проценко
Працівники у ФОП-роботодавця: оформити, врахувати і... не помилитися (c. 23)

На трудові відносини у ФОП, зокрема і єдиноподатників, поширюються загальноприйняті закони й нормативні акти, що регулюють трудові відносини працівників усіх підприємств, установ організацій незалежно від форм власності, виду діяльності й галузевої належності. Однак з огляду на те, що ФОП — це мала форма бізнесу, то й у багатьох локальних документах є деякі поступки.

Ірина Долга

Зворотний зв'язок

Дві премії за підсумками роботи за рік у розрахунковому періоді (c. 29)

Працівник з 10.03.2018 р. пішов у відпустку на 24 к. дн. Зарплата за відпрацьований час за період березень 2017 року — лютий 2018 року склала 60350,00 грн. У травні 2017 року йому було нараховано премію за підсумками роботи за 2016 рік — 4000,00 грн, а в січні 2018 року — премію за підсумками роботи за 2017 рік — 5000,00 грн.
Як урахувати обидві премії за підсумками року, що потрапили до розрахункового періоду?

Довідник бухгалтера та ФОП

Фінзвітність за півріччя: особливості подання (c. 30)
Олександра Паненко
Декларація платників ЄП, юросіб і ФОП за півріччя (c. 31)

Наближається 09.08.2018 р. — граничний термін надання декларації єдинників групи 3 за півріччя , тому не зайвим буде нагадати основні нюанси її подання та заповнення.

Ірина Шевчук

Додатковi матерiали

Документи та скорочення номера (c. 33)
Щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (c. 34)

Державна фіскальна служба України
Лист від 30.05.2016 р. № 18633/7/99-99-13-02-01-17

Додаток до матеріалу:

Державна фіскальна служба України
Щодо сплати земельного податку ФОП — платником ЄП за земельні ділянки, які розташовані під будівлями (спорудами), їх частинами або нежитловими приміщеннями у багатоквартирних житлових будинках (c. 35)

Чи є платником земельного податку ФОП — платник ЄП, за земельні ділянки, які розташовані під будівлями (спорудами), їх частинами або нежилими приміщеннями у багатоквартирних жилих будинках, що знаходяться у власності такої особи та використовуються для провадження господарської діяльності, в тому числі за умови надання їх в оренду, якщо правовстановлюючі документи на земельну ділянку не оформлені?
(категорія 112.01 ЗІР; відповідь діяла до 20.03.2018 р.)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо сплати земельного податку ФОП — платником ЄП за земельні ділянки, які розташовані під будівлями (спорудами), їх частинами або нежитловими приміщеннями у багатоквартирних житлових будинках (c. 36)

Чи має сплачуватись земельний податок за земельні ділянки, на яких розташовані (а) будівлі (споруди), їх частини, або (б) нежитлові приміщення у багатоквартирних будинках, ФОП, яка застосовує спрощену систему оподаткування, обліку та звітності і використовує такі будівлі (споруди), їх частини або приміщення для провадження господарської діяльності?
(категорія 112.01 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо складання податкових накладних за щоденними підсумками операцій, у тому числі в разі здійснення операцій з постачання товарів/послуг, як оподатковуваних ПДВ, так і звільнених від оподаткування (c. 37)

Які особливості складання податкових накладних за щоденними підсумками операцій, в тому числі у разі здійснення платником як оподатковуваних ПДВ операцій з постачання товарів/послуг, так і звільнених від оподаткування?
(категорія 101.16 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо складання податкових накладних за щоденними підсумками, якщо протягом дня розрахунки за поставлені товари/послуги проводять через касу/РРО або через банківську установу чи платіжний пристрій (c. 38)

Скільки податкових накладних за щоденними підсумками операцій повинен скласти платник податку, якщо протягом дня розрахунки за поставлені товари/послуги проводяться через касу/реєстратори розрахункових операцій або через банківську установу чи платіжний пристрій (безпосередньо на поточний рахунок постачальника)?
(категорія 101.16 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо складання податкових накладних за щоденними підсумками операцій у разі наявності декількох касових апаратів у структурних підрозділах (філіях), яким не делеговано право складання податкових накладних (c. 39)

Скільки податкових накладних за щоденними підсумками операцій повинен складати платник податку у разі наявності декількох касових апаратів у структурних підрозділах (філіях), яким не делеговано право складання податкових накладних?
(категорія 101.16 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо відображення в податковій накладній надбавки та/або знижки, наданої продавцем під час постачання товарів/послуг покупцю (c. 40)

Чи підлягають відображенню у податковій накладній надбавки та/або знижки, надані продавцем при постачанні товарів/послуг покупцю?
(категорія 101.16 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо коригування податкових зобов’язань постачальника в разі повернення покупцем (не є платником податку) товару, який постачальник відобразив у податковій накладній, складеній за щоденними підсумками операцій (c. 41)

Як здійснити коригування податкових зобов’язань постачальника у разі повернення покупцем (який не є платником податку) товару, який був реалізований йому попереднього дня за готівку та відображений постачальником у податковій накладній, складеній за щоденними підсумками операцій?
(категорія 101.15 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо порядку заповнення розрахунку коригування, який складають з метою скоригувати обсяг постачання, зазначений у податковій накладній, складеній за щоденними підсумками операцій (c. 42)

Який порядок заповнення розрахунку коригування, що складається з метою коригування обсягу постачання, зазначеного у податковій накладній, складеній за щоденними підсумками операцій?
(категорія 101.15 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо форм фінансової звітності, що їх мають подавати платники податку на прибуток та неприбуткові організації (c. 43)

Які форми фінансової звітності повинні подаватися платниками податку на прибуток та неприбутковими організаціями?
(категорія 102.23.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку