Журнали

Статтi

Податковий кредит «подвійного призначення»: нелегкий шлях від первинного обліку до річного перерахунку (c. 5)

Ніхто не сперечатиметься, що ПДВ — не «найлегший в користуванні» податок. Безліч нюансів обліку, нескінченні зміни у формах та правилах складання ПН/РК та податкової декларації тощо. Але чи не найбільшого клопоту зазнають платники-пільговики, адже на їхню долю випав облік ПДВ «підвищеної складності». Навіть досвідченим ПДВшникам тут доволі нелегко, що вже казати про новачків.
Давайте шлях від отримання права на ПК до його розподілу та подальшого річного перерахунку пройдемо разом.

Світлана Куртенок
Річний перерахунок податку на доходи фізичних осіб (c. 13)

Обов’язок проводити щорічний перерахунок ПДФО за доходами у вигляді зарплати своїх працівників закріплено в ПКУ.
І хоча жодних особливих змін у цьому питанні немає, ми не можемо не нагадати правила його проведення. До того ж рекомендуємо під час проведення річного перерахунку переглянути й інші доходи фізичних осіб та за необхідності виправити помилки.

Жанна Семенченко
Вносимо відомості про місце діяльності ФОП-єдинника (c. 16)

У Реєстрі платників ЄП зазначається місце провадження діяльності єдинника. Для фіскалів оптимальний варіант — зазначити конкретну адресу. Але в тому-то й річ, що діяльність ФОП може виходити за межі чотирьох стін.
Про те, як єдиннику внести інформацію в нестандартних ситуаціях, розповімо в цій статті.

Ірина Шевчук

Зворотний зв'язок

Є сало, та не для кота, або Що робити покупцю, якщо реєстрацію податкової накладної зупинено (c. 19)

Підприємство 15.05.2018 р. отримало сировину від постачальника — платника ПДВ. Реєстрацію ПН в ЄРПН було зупинено. Наразі постачальник не здійснив жодних дій для розблокування цієї ПН.
Які наші дії?
Протягом якого строку ще можна буде сформувати ПК з ПДВ?

Євгенія Волох
Орендна плата за земельні ділянки комунальної власності: бухоблік (c. 20)

mail Підприємство взяло в оренду у сільської ради дві ділянки землі, на яких планує будувати завод.
Як правильно у бухобліку відобразити платежі з оренди землі, сплачені під час та після будівництва заводу?

Євгенія Волох, Олександра Паненко
Посади дві, а працівник один: як об’єднати (c. 22)

На роботу до кіоску фаст-фуду хочемо прийняти працівника, який одночасно виконуватиме роботу кухаря та продавця продовольчих товарів.
Як правильно вказати його посаду в кадровій документації?

Ірина Долга, Жанна Семенченко

Додатковi матерiали

Документи та скорочення номера (c. 33)
Щодо порядку виправлення помилок, допущених при складанні податкових накладних та розрахунків коригування і реєстрації їх в ЄРПН, які вплинули на значення показника ΣПеревищ (c. 34)

Державна фіскальна служба України
Індивідуальна податкова консультація від 30.11.2018 р. № 5078/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Додаток до матеріалів:

Державна фіскальна служба України
Щодо застосування штрафу при самостійному виправленні помилок в ф. № 1ДФ (c. 35)

Державна фіскальна служба України
Лист від 23.11.2016 р. № 20232/5/99-99-13-01-01-16

Державна фіскальна служба України
Щодо ПДВ по товарам/послугам, необоротним активам, які були придбані та/або виготовлені, для часткового використання в оподатковуваних операціях, а частково — ні, якщо під час такого придбання суми податку не були включені до складу податкового кредиту (c. 36)

Чи потрібно нараховувати податкові зобов’язання з ПДВ згідно з п. 199.1 ст. 199 Податкового кодексу України по товарам/послугам, необоротним активам, які були придбані та/або виготовлені, для часткового використання в оподатковуваних операціях, а частково — ні, якщо під час такого придбання суми податку не були включені до складу податкового кредиту, зокрема з причини відсутності реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних відповідної податкової накладної?
(категорія 101.14 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо складання декількох (двох та більше) зведених податкових накладних з однаковим типом причини (c. 37)

Чи може платник ПДВ на виконання вимог п. 198.5 та п.199.1 Податкового кодексу України не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду скласти декілька (дві та більше) зведених податкових накладних з однаковим типом причини?
(категорія 101.16 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо врахування частки використання товарів/послуг та необоротних активів в оподатковуваних операціях під час заповнення додатка 7 (Д7) до податкової декларації з ПДВ (c. 38)

Чи враховуються з метою здійснення перерахунку частки використання товарів/послуг та необоротних активів в оподатковуваних операціях при заповненні граф 4 та 5 рядка 3.1 таблиці 1 додатка 7 (Д7) до податкової декларації з ПДВ, розрахунки коригування до податкових накладних, складені у поточному календарному році, до податкових накладних, складених у попередньому календарному році?
(категорія 101.23 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо відображення в декларації з ПДВ перерахунку сум податкових зобов’язань на підставі розрахунку коригування, складеного за результатами перерахунку, передбаченого п. 199.5 Податкового кодексу України (c. 39)

В податковій декларації з ПДВ якого звітного періоду відображається перерахунок сум податкових зобов’язань на підставі розрахунку коригування, складеного за результатами перерахунку, передбаченого п. 199.5 ст. 199 Податкового кодексу України, зареєстрованого в Єдиному реєстрі податкових накладних з порушенням граничного терміну реєстрації?
(категорія 101.23 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо відповідальності податкового агента у разі самостійного виправлення помилки при нарахуванні та перерахуванні ПДФО до бюджету (c. 40)

Яка застосовується відповідальність до податкового агента у разі самостійного виправлення помилки при нарахуванні та перерахуванні ПДФО до бюджету?
(категорія 103.26 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо оподаткування доплат (надбавок) до посадових окладів працівників за роз’їзний (пересувний) характер роботи (c. 41)

Чи обкладаються ПДФО доплати (надбавки) до посадових окладів працівників за роз’їзний (пересувний) характер роботи, якщо такі доплати (надбавки) передбачені трудовим або колективним договором?
(категорія 103.02 ЗІР)

Додаток до матеріалу:

За матеріалами ЗІР
ПСП до доходу у вигляді середньої заробітної плати, нарахованого (виплаченого) працівнику, якого поновлено на роботі на підставі рішення суду (c. 42)

Чи застосовується ПСП до доходу у вигляді середньої заробітної плати, нарахованого (виплаченого) працівнику, якого поновлено на роботі на підставі рішення суду, за час вимушеного прогулу?

Додаток до матеріалу:

Щодо відображання у податковому розрахунку ф. № 1ДФ суми індексації заробітної плати за попередні податкові періоди (місяці) при проведенні річних перерахунків (c. 43)

Яким чином суми індексації заробітної плати за попередні податкові періоди (місяці) відображаються у податковому розрахунку ф. 1ДФ при проведенні річних перерахунків?
(категорія 103.25 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо алгоритму проведення ЮО перерахунку сум доходів та наданих ПСП ФО (c. 44)

Який алгоритм проведення ЮО перерахунку сум доходів та наданих ПСП ФО?
(категорія 103.08.04 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо відповідальності податкового агента у разі самостійного виправлення помилки щодо нарахованої (сплаченої) до бюджету суми військового збору (c. 45)

Яка відповідальність застосовується до податкового агента у разі самостійного виправлення помилки щодо нарахованої (сплаченої) до бюджету суми військового збору?
(категорія 132.06 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо повернення переплати з ПДФО, що виникає за наслідками проведення ЮО (ФОП) річного перерахунку сум доходу ФО (c. 46)

Яким чином повернути переплату з ПДФО, що виникає за наслідками проведення ЮО (ФОП) річного перерахунку сум доходу ФО?
(категорія 103.07 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо відповідальності за непроведення податковим агентом перерахунку сум доходів і сум ПСП (c. 47)

Яка передбачена відповідальність за непроведення податковим агентом перерахунку сум доходів і сум ПСП, якщо проведення такого перерахунку є обов’язковим згідно з нормами ПКУ?
(категорія 103.26 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо сплати фізичною особою — підприємцем єдиного податку за новою ставкою в більшому розмірі в разі зміни місця провадження господарської діяльності та/або видів господарської діяльності (c. 48)

З якого звітного (податкового) періоду ФОП — платник ЄП першої або другої групи повинен сплачувати ЄП за новою ставкою в більшому розмірі у разі зміни місця провадження господарської діяльності та/або видів господарської діяльності?
(категорія 107.06 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Нюанси заповнення рядка 7 «Місце провадження господарської діяльності» заяви про застосування спрощеної системи оподаткування (c. 49)

Що зазначається у рядку 7 «Місце провадження господарської діяльності» заяви про застосування спрощеної системи оподаткування, якщо ФОП — платник ЄП здійснює діяльність у заздалегідь не визначених місцях (торгівля на виставках, ринках тощо)?

Додаток до матеріалу:

За матеріалами ЗІР
Щодо заповнення рядка 7 «Місце провадження господарської діяльності» заяви про застосування спрощеної системи оподаткування, якщо ФОП — платник ЄП провадить діяльність з надання послуг у заздалегідь не визначених місцях (c. 50)

Що зазначається у рядку 7 «Місце провадження господарської діяльності» заяви про застосування спрощеної системи оподаткування, якщо ФОП — платник ЄП здійснює діяльність з надання послуг у заздалегідь не визначених місцях?
(категорія 107.01 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо зазначення в заяві про застосування спрощеної системи оподаткування місця провадження діяльності, якщо ФОП здійснює міжнародні перевезення пасажирів або вантажів (c. 51)

Як зазначити у заяві про застосування спрощеної системи оподаткування місце здійснення діяльності, якщо ФОП здійснює перевезення пасажирів або вантажів по території України (міжнародні перевезення)?
(категорія 107.01 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо зазначення ФОП адреси майна, яке здаватимуть в оренду, у графі «Місце провадження господарської діяльності» заяви про застосування спрощеної системи (c. 52)

Чи необхідно ФОП платнику ЄП, яка здає в оренду власне нерухоме майно, зазначати у графі «Місце провадження господарської діяльності» заяви про застосування спрощеної системи адреси майна, яке буде здаватися в оренду?
(категорія 107.01 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо відповідальності за неподання ФОП — платником ЄП заяви для внесення змін до відомостей, які зазначені в реєстрі платників ЄП, у разі зміни місця провадження господарської діяльності (c. 53)

Чи передбачена відповідальність за неподання ФОП — платником ЄП заяви для внесення змін до відомостей, які зазначені у реєстрі платників ЄП (у разі зміни місця провадження господарської діяльності)?
(категорія 107.11 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо подання пояснень та копій документів у разі зупинення реєстрації податкових накладних в ЄРПН (c. 54)

Чи подаються пояснення та копії документів у разі зупинення реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних зайво (помилково) складених податкової накладної/розрахунку коригування?
(категорія 101.17 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо відповідальності за нереєстрацію в ЄРПН податкової накладної / розрахунку коригування до податкової накладної (c. 55)

Чи застосовуються штрафні санкції за не реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної/розрахунку коригування до податкової накладної, реєстрацію яких було зупинено і після спливу 365 днів не вжито заходи, необхідні для прийняття контролюючим органом рішення про їх реєстрацію?
(категорія 101.27 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку