Платник єдиного податку 19 червня, 2017
23
К
Контрагент став платником ПДВ: як уникнути штрафів?

Ми — платники ПДВ. Наш контрагент (покупець) не попередив, що став платником ПДВ, відповідно, складаючи ПН, ми виходили з того, що він є неплатником ПДВ. При цьому тепер покупець вимагає виправити дані у ПН. Виправити помилку можна тільки шляхом складання нової ПН, а це наражає нас на штраф за п. 1201.1 ПКУ.
Чи можна в майбутньому зобов’язати покупця повідомляти про зміну статусу або відшкодувати суму штрафу?

-A
A+

Проблема Відповідно до п. 201.1 ПКУ обов’язковими реквізитами ПН, зокрема, є:

  • повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юрособи або прізвище, ім'я та по батькові фізособи, зареєстрованої як платник ПДВ, — покупця (отримувача) товарів/послуг;
  • податковий номер платника податку (продавця та покупця). Оскільки на момент складання ПН продавець не знав, що покупець став платником ПДВ, то у полі «Отримувач (покупець)» було зазначено «Неплатник», а у рядку «Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)» проставлено умовний ІПН «100000000000». Саме ці реквізити заповнені невірно. Щоб покупець отримав право на ПК, необхідно виправити помилку в його ІПН. Проблема випливає з механізму такого виправлення. Дивіться.

За рекомендаціями податківців (категорія 101.16 ЗІР), щоб виправити таку помилку, необхідно «обнулити» стару ПН з неправильними реквізитами, склавши РК, а потім виписати нову ПН з вірними даними. Оскільки дата виникнення ПЗ з ПДВ не змінюється, то постачальник наражається на штраф за несвоєчасну реєстрацію ПН в ЄРПН на підставі п. 1201.1 ПКУ.

ДО ВІДОМА. РК в ЄРПН реєструє продавець, оскільки ПН була складена на неплатника ПДВ.

На жаль, уникнути штрафу через недобросовісного контрагента не вийде. Фіскалам все одно, з якої причини ПН/РК зареєстровані несвоєчасно. Так, у ситуації, коли постачальник несвоєчасно надіслав РК покупцю, контролери наполягають (категорія 101.30 ЗІР), що штраф накладається незалежно від причин, які призвели до такого порушення.

На наш погляд, продавець в такій ситуації є постраждалою стороною, оскільки він повинен виправляти помилки у ПН, допущені не зовсім з його вини.

Рішення Які ж способи захисту інтересів продавця від подібних штрафів? Імовірні принаймні два варіанти розвитку подій.

Варіант 1. Постачальник перед реєстрацією ПН може перевіряти ПДВ-статус покупця за даними реєстру платників ПДВ.

Хоча зазвичай таку перевірку здійснюють лише на початку договірних відносин, щоб переконатися у даних про контрагента, і то не завжди. Тому важко собі уявити, що перевірка реєстру платників ПДВ буде здійснюватись перед складанням кожної ПН. Крім того, це ускладнює і без того трудомісткий процес реєстрації ПН.

До того ж через перебої у роботі електронного кабінету платника податків можливі труднощі з доступом до реєстру або отримання неактуальної інформації. Тож переходимо до другого варіанта.

Варіант 2. Обов’язок контрагента повідомити про зміну свого статусу платника ПДВ можна обумовити у договорі.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Оскільки законодавством встановлено принцип свободи договору, сторони можуть вільно визначати умови договору з урахуванням вимог ЦКУ, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості та врегулювати у договорі свої відносини, які не врегульовані цими актами (ст. 627 та 6 ЦКУ).

Таким чином, буде цілком розумно та справедливо закріпити у договорі відповідні положення. Як мінімум, у майбутньому ви зможе захистити себе від невідповідального контрагента та компенсувати збитки. В договорі це може бути зафіксовано так, як показано на рис. 1.

ДО ВІДОМА. Штрафні санкції, передбачені у договорі, не включається до бази оподаткування ПДВ. Це прямо передбачено п. 188.1 ПКУ

Альона Калініченко, юрист
Анна Хомюк, бухгалтер-експерт

№ 23, 2017
Замовити зворотній дзвінок
Постер издания
«Бухгалтерія: бюджет»
Постер издания
«Зарплата та кадрова справа»
Постер издания
«Платник єдиного податку»
Постер издания
«Професійний бухгалтер»
Постер издания
«Новий бюджетний облік»
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Вверх
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку