Журнали

Платник єдиного податку 07 березня, 2016
9
П

ПСП: є пільга… потрібно нею користуватися

Наші суб’єкти підприємництва до будь-яких пільг ставляться двояко. З одного боку, вони їх невблаганно ваб­лять. З іншого боку, пільги схожі на певну небезпеку, і багато хто вважає за краще відмовлятися від користування ними, щоб жодним чином не привернути зайву увагу перевіряючих. Відносно суми ПСП, про яку ми поговоримо сьогодні, ніяких особливих небезпек немає, тому не надавати її працівникам і тим самим збільшувати зобов’язання перед бюджетом, як мовиться, грішно. Водночас тут є чимало нюансів, які в жодному разі не можна ігнорувати.

-A
A+

Головні тези

 • ПСП застосовують тільки до зарплати і тільки, якщо вона в 2016 році не перевищує 1930,00 грн (для пільги «на дітей» — 1930,00 × кількість дітей).
 • Звичайний розмір ПСП у 2016 році складає 689,00 грн, підвищені — 1033,50 і 1378,00 грн. ПСП «на дітей» розраховується кратно кількості дітей.
 • ПСП може надаватися тільки за одним місцем роботи, яке платник податків вибирає сам.
 • Для реалізації права на ПСП працівник подає заяву (у довільній формі), а за наявності права на підвищену ПСП — ще й підтверджуючі документи.
 • ПСП зменшує тільки базу обкладення ПДФО. Військовий збір утримується з усієї суми нарахованої працівникові зарплати.

Що таке ПСП?

Не потрібно бути акулою бухгалтерської справи, щоб знати правила надання податкової соціальної пільги (ПСП). В той же час для тих роботодавців-єдиноподатників, які тільки починають мати справу з наймом працівників (особливо це стосується роботодавців-ФОП) та не можуть дозволити собі найняти бухгалтера і вимушені вести облік самостійно, зазначимо дещо про те, що ж це таке ПСП.

Якщо говорити загалом, то ПСП — це певна визначена законодавством сума, на яку зменшується нарахована працівникові сума зарплати на місяць перед тим, як з неї стягується ПДФО. Відповідно, на руки працівник отримає суму більшу, ніж у разі, якщо ПДФО був би утриманий з усієї суми нарахованої йому зар­плати, і податковий агент, відповідно, сплатить менше до бюджету. У результаті усі задоволені.

ВАЖЛИВО! Суми ПСП зменшують тільки базу обкладення ПДФО. На базу обкладення ВЗ суми ПСП, що надаються працівникові, не впливають: ВЗ утримується за ставкою 1,5 % з усієї нарахованої працівникові суми зарплати (навіть якщо йому надається ПСП).

Щоб користуватися ПСП (точніше, щоб надавати працівникові ПСП), треба знати, коли це можна робити, який розмір ПСП і що для цього потрібно. Діючі в 2016 році розміри ПСП, а також гранична сума зарплати, що надає право на її застосування, наведені в табл. 1.

Найчисленніша категорія працівників, які мають право на ПСП, — це працівники з невеликою зарплатою (у 2016 році — не більше 1930,00 грн на місяць). Вони претендують на звичайну ПСП (у 2016 році — 689,00 грн). Для реалізації права на пільгу їм досить подати заяву в довільній формі. Для цього пропонуємо адаптувати стареньку форму заяви, затверджену скасованим наказом ДПАУ від 30.09.2003 р. № 461. Зразок можна знайти у довідковому матеріалуЖодних інших документів при цьому не треба! Треба тільки заяву працівника і слідкувати, щоб розмір зарплати на місяць не перевищив допустиму межу.

Крім того, ПКУ передбачені і вищі розміри ПСП, але для цього треба мати певні підстави. І тут вже до заяви про надання ПСП працівник повинен додати підтверджуючі документи (див. «Довідник бухгалтера та ФОП»).

Таблиця 1. Розміри ПСП у 2016 році

Вид ПСП, ознака пільги в гр. 8 ф. № 1ДФ

Підстава (норма ПКУ)

Розмір ПСП, грн

Граничний розмір доходу, 
що надає право на ПСП, грн

Загальна ПСП, код «01» (50 % від ПМПО)

п.п. 169.1.1

689,00

1930,00

Підвищена ПСП, код «02» (150 % від загальної)

пп. «в», «г», «ґ», «д», «е» п.п. 169.1.3

1033,50

Підвищена ПСП, код «03» (200 % від загальної)

п.п. 169.1.4

1378,00

Загальна ПСП на дітей, код «04» (100 % від загальної ПСП на кожну дитину)

Ця пільга надається усім платникам за наявності у них 2 і більше дітей віком до 18 років незалежно від того, перебувають вони в шлюбі чи ні.

п.п. 169.1.2

689,00 × кількість дітей

 • для одного з батьків: 1930,00 × кількість дітей;
 • для другого з батьків: 1930,00.

Підвищена ПСП на дітей, код «02» (150 % від загальної ПСП на кожну дитину)

ПСП на дітей одинокій матері (батьку) або батьку дитини-інваліда дорівнює 1033,50 грн × кількість дітей (підстава — п.п. «а» або «б» 
п.п. 169.1.3 
ПКУ).

Зверніть увагу: у випадку якщо платник податків має двох дітей, один з яких інвалід, то на звичайну дитину надається пільга у розмірі 689,00 грн, а на дитину-інваліда — 1033,50 грн.

п.п «а» або «б» п.п. 169.1.3

1033,50 х кількість дітей

Правила надання ПСП

Таблиця 2. ПСП: основні питання

Ключовий момент

Примітка

1. Розміри ПСП і граничні суми зарплати встановлені законодавством

Детально види, розміри пільг, а також документи, що підтверджують право на неї, для кожної категорії подано в рубриці «Довідник бухгалтера та ФОП» 

2. ПСП застосовують виключно до доходу у вигляді заробітної плати

Зарплата — це основна і додаткова заробітна плата, інші заохочувальні і компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платникові податку у зв’язку із відносинами трудового найму (п.п. 14.1.48 ПКУ). До зарплати для цих цілей прирівнюють і лікарняні, виплачувані як за рахунок роботодавця, так і за рахунок Фонду соцстраху (абз. 3 п.п. 169.4.1 ПКУ).

ПСП не застосовують до:

 • незарплатних доходів, зокрема до винагороди за договорами ЦПХ;
 • зарплати працівника, якщо протягом звітного податкового місяця він також отримав доходи у вигляді стипендії, грошового або майнового (речового) забезпечення учнів, студентів, аспірантів, ординаторів, ад’юнктів, військовослужбовців, виплачувані з бюджету. Зауважте, що у зв’язку з цим ПСП не можна застосовувати до середнього заробітку працівників, які призвані на військову службу у зв’язку з мобілізацією, на строкову військову службу або прийняті на військову службу за контрактом;
 • підприємницького доходу і доходу від іншої незалежної профдіяльности. Але! Дозволено застосовувати ПСП до зарплати працівника, який паралельно зареєстрований підприємцем і отримує в цей період підприємницький дохід (якщо дотримані інші необхідні умови)

3. Працівник має право на ПСП, якщо його «грязна» зарплата за місяць не перевищує граничний розмір

У 2016 році гранична сума нарахованої зарплати, яка надає право на застосування, складає 1930,00 грн (абз. 1 п.п. 169.4.1 ПКУ).

Підвищений поріг передбачений тільки для випадків застосування ПСП на дітей і тільки для одного з батьків (1930,00 грн × кількість дітей). Для другого з батьків діє загальна межа — 1930,00 грн (див. табл. 1).

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Для порівняння з граничним розміром, «перехідні» виплати (відпускні і лікарняні) відносьте до місяців, за які вони нараховані (абз. 3 п.п. 169.4.1 ПКУ). Далі з граничним розміром доходу порівнюєте такий розмір: Зарплата, нарахована за місяць + Розподілена сума відпускних/лікарняних, що припадають на дні цього місяця.

4. ПСП надається тільки з однієї підстави (у найбільшому розмірі)

Якщо працівник має право на застосування ПСП з двох і більше підстав, то застосовується тільки одна ПСП на підставі, що передбачає її найбільший розмір.

ВИНЯТОК. Якщо працівник утримує двох і більше дітей, у тому числі дитину-інваліда, то дозволено підсумовувати підвищену ПСП на дитину-інваліда і звичайну на дитину, що не є інвалідом (п.п. 169.3.1 ПКУ), — див. нижче приклад 4.

5. Пільгу застосовують до усієї зарплати за місяць, а не до її частини (категорія 103.08.04 ЗІР)

До зарплати за першу половину місяця (аванс) ПСП не застосовують (навіть якщо ви точно знаєте, що місячний зарплатний дохід працівника не перевищить допустиму межу). Фіскали однозначно проти цього (лист ДФСУ від 28.09.2015 р. № 20527/6/99-99-17-02-01-15).­

Винятків немає навіть для працівників з маленькою зарплатою (наприклад, якщо зар­плата за місяць менше або дорівнює ПСП)

Ми вважаємо таку позицію надмірно жорсткою і такою, що навіть порушує права працівника, адже право користування ПСП має саме він, а не роботодавець. Роботодавець лише дотримується правил надання ПСП, у т.ч., щоб разом зарплата за місяць не перевищила граничний розмір.

6. ПСП застосовують тільки за одним місцем нарахування зарплати (п.п. 169.2.1 ПКУ)

Це означає, що в одному місяці застосовувати ПСП за двома місцями роботи не можна. Відповідно, пільгу застосовують:

 • або за основним місцем роботи, або за сумісництвом;
 • або за старим місцем роботи, або за новим, якщо звільнення і прийняття відбуваються в одному місяці.

ВАЖЛИВО! Місце застосування ПСП платник податків вибирає сам.

7. Пільгу застосовують до доходу за увесь місяць незалежно від того, в який день подана заява (підтверджуючі документи)

Для цілей застосування ПСП в місяці подання заяви (підтверджуючих документів) не треба визначати дохід за дні, відпрацьовані після подання заяви (категорія 103.08.04 ЗІР)

8. У загальному випадку ПСП не застосовують до зарплати за місяць, в якому подана заява про відмову від пільги, перевищений граничний розмір або порушений порядок застосування ПСП

Порушення порядку застосування ПСП зазвичай виявляють податківці. Вони ж надсилають повідомлення за формою ФП (затверджена наказом Міндоходів від 27.01.2014 р. № 86). У повідомленні вказується місяць, з якого втрачається право на отримання ПСП. У такому разі роботодавець зобов’язаний провести перерахунок ПДФО за усі місяці неправомірного користування працівником ПСП.

 

З цього правила є винятки:

 • ПСП надають за місяць, у якому працівник помер, оголошується судом померлим, визнається судом безвісно відсутнім, втрачає статус резидента, був звільнений з місця роботи (п.п. 169.3.4 ПКУ);
 • особам, вказаним в пп. «в» – «е» п.п. 169.1.3 ПКУ, ПСП не надають з місяця, наступного за місяцем, в якому вони втрачають відповідний статус.

Щодо перевищення граничної суми доходу зазначимо, що право на ПСП автоматично:

 • втрачається, якщо сума нарахованого зарплатного доходу за місяць перевищила граничний розмір;
 • відновлюється, якщо в наступному місяці зарплата знову буде в допустимому діапазоні

9. Щоб відмовитися від ПСП або скористатися іншим видом ПСП (за наявності підстав), працівник подає заяву

Форма заяви довільна (раніше була встановлена наказом ДПАУ від 30.09.2003 р. № 461).

Пам’ятайте, що вже в місяці подання заяви про відмову від ПСП надавати її працівникові не можна

Нюанси соцпільги «на дітей»

Для надання ПСП «на дітей» (а це підстави з п.п. 169.1.2, абз. «а» або «б» п.п. 169.1.3 ПКУ; див. довідковий матеріал) працівник повинен подати не лише заяву, але і підтверджуючі це право документи.

Розмір ПСП «на дітей» Особливість ПСП «на дітей» полягає в тому, що і розмір самої пільги, і гранична сума доходу, що надає на неї право, визначаються кратно кількості дітей, тобто встановлені розміри множаться на кількість дітей. Тут є важливий нюанс. Граничний дохід визначають кратно кількості дітей тільки одному з батьків. Причому батькисамостійно вирішують, хто користуватиметься таким правом (зазвичай той, у кого дохід більше і економія від ПДФО буде відчутніше). Для цього в заяві працівник, на якого припав щасливий вибір, вказує, що його дружина (чоловік) при отриманні ПСП за місцем своєї роботи не користується правом збільшення доходу кратно кількості дітей. При цьому окремих заяв або довідок з місця роботи чоловіка (дружини), що підтверджують цей факт, надавати не треба (категорія 103.08.03 ЗІР).

А ось розмір самої ПСП розраховується кратно кількості дітей обом батькам (якщо, звичайно, обоє з них мають на неї право).

Термін надання Для цілей ПСП вік дитини чітко визначений — до 18 років. У загальному випадку пільгу «на дітей» припиняють надавати з року, наступного за роком, в якому дитині виповнилося 18 років (п.п. 169.3.3 ПКУ).

А у разі її смерті до досягнення 18 років — до кінця року, в якому вона померла.

З огляду на те, що заяву на застосування ПСП щорічно оновлювати не треба, рекомендуємо хоча б раз на рік перевіряти їх на актуальність, адже тут можуть виникнути нові обставини, що змінюють правила гри.

НА ЗАМІТКУ. Якщо платник податків подає заяву про застосування ПСП до безпосереднього 18-річчя дитини, то пільгу застосовують до кінця року. Якщо, наприклад, 18 років дитині виповнилося в лютому, а робітниця подає заяву на ПСП в березні, то права на «дитячу» пільгу на таку дитину вже немає: згідно зі свідоцтвом про народження дитини на момент подання заяви вже буде 18 років. А ось в іншій ситуації (заява про ПСП надана в лютому, а 18-річчя дитини — в березні) ПСП надається до кінця року.

Далі треба враховувати, що працівник втрачає право на ПСП «на дітей» з податкового місяця, на який припадає одна з наступних подій:

 • позбавлення батьківських прав;
 • відмова від дитини або передача її на державне утримання, у тому числі в заклади для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, незалежно від того, береться плата за таке утримання або ні;
 • дитина стає курсантом на умовах її пов­ного утримання.

І, звичайно, не забуваємо про загальні підстави припинення надання ПСП вже в місяці, в якому подана заява про відмову від пільги, перевищений граничний розмір доходу або порушений порядок застосування ПСП.

Далі дещо детальніше зупинимося на кожній «дитячій» підставі для ПСП окремо.

Пільга на двох і більше дітей (п.п. 169.1.2 ПКУ) Право на цю пільгу мають особи, незалежно від того, перебувають вони в шлюбі чи ні. При цьому обидва з батьків мають право на таку ПСП. Але пам’ятайте, що дохід тільки одного з них визначається кратно кількості дітей. Головне тут — перебування на утриманні двох і більше дітей, в т.ч. усиновлених.

Якщо батьки живуть у шлюбі однією сім’єю і мають, приміром, двох дітей до 18 років, то жодних проблем.

А ось батьку, який після розлучення проживає окремо від дітей, для отримання права на ПСП треба надати докази того, що він утримує дітей (категорія 103.08.02 ЗІР). Такими документами можуть бути довідка органу опіки, рішення суду або нотаріально завірений договір між колишнім чоловіком і дружиною відносно здійснення батьківських прав і виконання обов’язків тим з них, хто проживає окремо від дитини, рішення суду про аліменти.

ПСП одинокій матері (п.п. «а» п.п. 169.1.3 ПКУ) Під одинокою матір’ю (батьком), опікуном, піклувальником розуміються особи, які на момент застосування ПСП мають дитину до 18 років і не перебувають в шлюбі, зареєстрованому відповідно до закону (п.п. 1 п. 5 Порядку подання документів для застосування податкової соціальної пільги, затвердженого постановою КМУ від 29.12.2010 р. № 1227).

Таким чином, статус «одинока мати» присвоюється:

 • жінці, що не перебуває в шлюбі і у свідоцтві про народження дитини якої відсутній запис про батька дитини або запис про батька зроблено в установленому порядку за вказівкою матері;
 • розлученій жінці, з якою залишилися проживати діти після розлучення і яка на момент застосування пільги не перебуває в офіційно зареєстрованому шлюб.

Статус «одинокий батько» присвоюється чоловікові, який не перебуває в шлюбі і батьківство якого визначене у свідоцтві про народження дитини або визнане за рішенням суду, за умови, що він проживає разом з дитиною окремо від матері дитини (висновок випливає з ч. 2 ст. 143 Сімейного кодексу України).

Отже, головний критерій — жінка (чоловік) на момент надання підвищеної «дитячої» ПСП має бути незаміжньою (не одруженим). Так звані цивільні шлюби не позбавляють платника права на ПСП (немає зареєстрованого згідно із законом шлюбу). При відповідності цьому критерію ПСП надається навіть за наявності однієї дитини віком до 18 років, у т.ч. усиновленої.

У разі розлучення батьків підвищену ПСП на цій підставі отримує той, з ким залишилася дитина. А що ж другий з батьків? Він має право на звичайну ПСП «на дітей» на підставі п.п. 169.1.2 ПКУ (див. вище) за умов (1) непов­нолітніх дітей двоє і більше і (2) підтвердження своєї участі в їх утриманні.

ВАЖЛИВО! Як тільки жінка (чоловік) бере законний шлюб, право на підвищену ПСП на цій підставі вони втрачають (втрачений статус «одинокої»). Це стосується і вдів (вдівців). Причому, за нашим переконанням, ПСП надавати не можна вже починаючи з місяця, на який припадає така подія, тому попередьте працівника, щоб він відразу повідомив вас про це.

ПСП на дитину-інваліда (п.п. «б» п.п. 169.1.3 ПКУ) Віковий ценз для такої дитини також встановлений на рівні 18 років. Особ­ливістю надання цієї ПСП є те, що якщо у працівника двоє і більше дітей, один з яких інвалід, то надається дві ПСП: на дитину інваліда в підвищеному розмірі (у 2016 році — 1033,50 грн), а на інших дітей в розмірі, встановленому п.п. 169.1.2 ПКУ (у 2016 році — 689,00 грн).

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Для цієї ПСП не важливо, перебуває платник у шлюбі або ні. Значення має утримання дитини. Якщо батьки перебувають в законному шлюбі і мають дитину-інваліда, то, відповідно, вони обидва мають право на цю ПСП. Якщо батьки в розлученні, то той з них, який не проживає разом з дитиною, повинен довести свою участь в утриманні дитини (тобто діємо так, як і для пільги з п.п. 169.1.2 ПКУ). При цьому пам’ятайте, що дохід тільки одного з них визначається кратно кількості дітей.

Приклади

Приклад 1 (п.п. 169.1.1 ПКУ). У ФОП працюють 2 працівники із зарплатою 1500,00 грн, але один з них працює на півставки (за місяць нараховано 750,00 грн). Документи про право на підвищений розмір ПСП вони не надали (є тільки заяви).

В цьому випадку зарплата працівників не перевищила 1930,00 грн, тому їм надається ПСП у розмірі 689,00 грн. Неповний робочий час не впливає на правила застосування ПСП.

1. Працівник на повній ставці:

ПДФО: (1500,00 – 689,00ПСП) × 18 % = 145,98 (грн).

ВЗ: 1500 × 1,5 % = 22,50 (грн).

На руки: 1500,00 – 145,98 – 22,50 = 1331,52 (грн).

2. Працівник на півставки:

ПДФО: (750,00 – 689,00ПСП) × 18 % = 10,98 (грн).

ВЗ: 750 × 1,5 % = 11,25 (грн).

На руки: 750,00 – 10,98 – 11,25 = 727,77 (грн).

Приклад 2 (п.п. «е» п.п. 169.1.3 ПКУ). У єдиноподатника працюють 2 учасники бойових дій (надані копії посвідчень): один — афганець, другий — учасник АТО в Україні. У обох зарплата — 1700,00 грн.

У обох працівників сума нарахованої зарплати не перевищує 1930,00 грн, тому вони мають право на ПСП, але афганцеві вона надається в підвищеному розмірі на підставі п.п. «е» п.п. 169.1.3 ПКУ, а учасникові АТО — у звичайному розмірі на підставі п.п. 169.1.1 ПКУ.

1. Працівник-афганець:

ПДФО: (1700,00 – 1033,50ПСП) × 18 % = 119,97 (грн).

ВЗ: 1700 × 1,5 % = 25,50 (грн).

На руки: 1700,00 – 119,97 – 25,50 = 1554,53 (грн).

НА ЗАМІТКУ. Якщо афганець є ще і інвалідом І або ІІ групи, ПСП йому надається на підставі п.п. «б» п.п. 169.1.4 ПКУ у розмірі 1378,00 грн. Для цього він, окрім посвідчення учасника бойових дій, повинен надати копію пенсійного посвідчення або довідки МСЕК.

2. Працівник — учасник АТО:

ПДФО: (1700,00 – 689,00ПСП) × 18 % = 181,98 (грн).

ВЗ: 1700 × 1,5 % = 25,50 (грн).

На руки: 1700,00 – 181,98 – 25,50 = 1492,52 (грн).

Приклад 3 (п.п. «а» п.п. 169.1.3 ПКУ). Оклад працівниці — 3000 грн. Вона розлучена (у шлюбі наразі не перебуває) і виховує двох дітей віком 5 і 9 років.

Граничний розмір доходу, що надає право на ПСП, не перевищений (3000,00 грн < 3860,00 грн 1930,00 грн х 2 дітей). Пільга надається.

Робітниця має право на ПСП на двох підставах:

1) як мати двох дітей віком до 18 років на підставі п.п. 169.1.2 ПКУ (розмір ПСП 1378,00 грн 689,00 грн х 2 дітей);

2) як одинока мати на підставі п.п. «а» п.п. 169.1.3 ПКУ (розмір ПСП 2067,00 грн 1033,50 грн х 2 дітей).

Вона вибирає ПСП більшого розміру як одинока мати (підсумовувати пільги не можна).

ПДФО: (3000,00 – 2067,00ПСП) × 18 % = 167,94 (грн).

ВЗ: 3000,00 × 1,5 % = 45,00 (грн).

На руки: 3000,00 – 167,94 – 45,00 = 2787,06 (грн).

Приклад 4 (п.п. «а» п.п. 169.1.3 ПКУ; п.п. 169.1.2 ПКУ). Працівниця перебуває в шлюбі і має трьох дітей віком до 18 років, у тому числі дитину-інваліда. Оклад працівниці — 1800 грн. Правом на збільшення доходу кратно кількості дітей користується батько дітей, що вказано в заяві про застосування пільги.

Працівниці надається ПСП, оскільки сума нарахованої їй зарплати не перевищила 1930,00 грн (правом на підвищений розмір доходу користується батько дітей).

Відповідно, батьку за його місцем роботи надається ПСП «на дітей», якщо дохід не перевищує 5790,00 грн (1930,00 × 3 дітей). Сума ПСП також становить 2411,50 грн.

Сума ПСП: 689,00 × 2 + 1033,50 × 1 = 2411,50 (грн).

ПДФО: (1800,00 – 2411,50ПСП) × 18 % = 0,00 (грн).

ВЗ: 1800,00 × 1,5 % = 27,00 (грн).

На руки: 1800,00 – 0,00 – 27,00 = 1773,00 (грн).

НА ЗАМІТКУ. Якщо «ускладнити життєву ситуацію» і припустити, що працівниця — одинока мати,тоді ПСП становитиме 3100,50 грн (1033,50 × 2 дітей за п.п. «а» п.п. 169.1.3 ПКУ + 1033,50 за п.п. «б» п.п. 169.1.3 ПКУ).

Приклад 5 (п.п. 169.1.2 ПКУ). У працівниці 2 дітей (6 і 17 років). При цьому старшій дитині 18 років виповнюється в квітні 2016 року. Зарплата — 2400,00 грн (у заяві про ПСП вказано, що батько дитини не користується правом на підвищений розмір доходу).

Працівниця має право на ПСП у розмірі 1378,00 грн (689,00 × 2 дітей), оскільки її дохід не перевищив граничний розмір (2400,00 < 3860,00 грн 1930,00 грн х 2 дітей).

Сума ПСП: 689,00 × 2 = 1378,00 (грн).

ПДФО: (2400,00 – 1378,00ПСП) × 18 % = 183,96 (грн).

ВЗ: 2400,00 × 1,5 % = 36,00 (грн).

На руки: 2400,00 – 183,96 – 36,00 = 2180,04 (грн).

НА ЗАМІТКУ. У тому випадку, якщо б у старшої дитини 18-річчя було у минулому, 2015 році, то з початку 2016 року право на ПСП «на дітей» було б втрачене (є тільки одна дитина віком до 18 років). У 2016 році вона могла б розраховувати тільки на звичайну ПСП за п.п. 169.1.1 ПКУ, але за умови, що зарплата не перевищує 1930,00 грн на місяць. У цьому випадку пільга б не надавалася (2400,00 > 1930,00).

 

Жанна Семенченко, заступник головного редактора 

№ 9, 2016  (с. 10)

Архив номеров

Вверх
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку