Журнали

Платник єдиного податку 16 жовтня, 2017
39
Т

Таблиця даних платника: огляд змін від Мінфіну

(коментар до наказу МФУ «Про затвердження Змін до Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» від 18.09.2017 р. № 776)

-A
A+

На противагу спробам Комітету з питань податкової та митної політики повернутися до тестового режиму блокування ПН/РК Мінфін на свій лад перекроює порядок функціонування системи моніторингу. Наказ, що коментується, вніс корективи до Критеріїв № 5671 (набирає чинності з дня офіційного опублікування2).

Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджені наказом МФУ від 13.06.2017 р. № 567.

На момент підготовки номера ще не опубліковано. Зауважимо також, що окремі норми вимагають внесення змін до програмного забезпечення фіскалів, а отже, коли можна буде реально скористатися послабленнями, невідомо.

Здебільшого зміни стосуються порядку подання та розгляду Таблиці даних платника (далі — Таблиця). Розглянемо, що принесе платникам ПДВ мінфінівське «покращення».

Подання та розгляд У новій редакції викладено п. 3 Критеріїв № 567, який стосується порядку подання Таблиці. Оновлена редакція передбачає подання Таблиці без прив’язки до отримання квитанції щодо блокування ПН/РК в ЄРПН. Тобто платник ПДВ матиме змогу подати Таблицю та запобігти блокуванню ПН/РК до здійснення операції. Особливо актуально це для виробників та роздрібних торговців, які реалізують товари у наборі/комплекті, у яких коди на «вході» та «виході» не співпадають.

ПОРАДА. Після того, як зміни наберуть чинності, радимо спробувати подати Таблицю за «проблемними» кодами, якщо досі податківці не врахували інформацію. Ймовірно, це дійсно дозволить попередити можливе блокування ПН/РК.

Крім цього, Таблиця буде подаватися із поясненням платника податків, у якому зазначатиметься специфіка госпдіяльності, що має незмінний характер, із можливим посиланням на податкову та іншу звітність платника податку. Таблиця подається виключно в електронному вигляді (за формою J (F) 1312301), тому логічним буде дозволити прикріплювати до неї документи з описом діяльності (що, напевно, вимагає змін до програмного забезпечення).

Також тепер безпосередньо Критеріями № 567 встановлено, що інформація з Таблиці розглядається ДФС протягом 5 р. дн., що настають за днем її отримання.

Зауважимо: раніше і вимога про подання інформації щодо діяльності суб’єкта господарювання, і строки розгляду Таблиці містилися у Регламенті № 4503(який не є нормативно-правовим актом).

Регламент комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, затверджений наказом ДФСУ від 26.06.2017 р. № 450.

Сільгоспвиробники Окремі послаблення при поданні Таблиці передбачені для сільгосптоваровиробників. Таблицю система моніторингу їм враховуватиме автоматично без попереднього розгляду ДФС. Звісно, для цього слід відповідати певним вимогам (оновлений п. 3 Критеріїв № 567).

Так, Таблиця буде враховуватися автоматично, якщо вона подається сільгосптоваровиробниками, внесеними до Реєстру отримувачів бюджетної дотації, та/або сільгосппідприємствами, які на 31.12.2016 р. застосовували спецрежим оподаткування відповідно до ст. 209 ПКУ (в редакції станом на 31.12.2016 р.) та які:

 1. мають власну чи орендовану земельну ділянку загальною площею понад 200 га включно станом на 01.01.2017 р., що задекларована до 20.02.2017 р.;
 2. за період з 01.01.2017 р. одночасно не змінили засновника і керівника;
 3. подали Таблицю з наступними кодами:
 • 01 «Живі тварини»;
 • 03 «Риба і ракоподібні, молюски та інші водяні безхребетні»;
 • 04 «Молоко та молочні продукти; яйця птиці; натуральний мед; їстівні продукти тваринного походження, в іншому місці не зазначені»;
 • 07 «Овочі та деякі їстівні коренеплоди і бульби»;
 • 08 «Їстівні плоди та горіхи; шкірки цитрусових або динь»;
 • 10 «Зернові культури»;
 • 12 «Насіння і плоди олійних рослин; інше насіння, плоди та зерна; технічні або лікарські рослини; солома і фураж».

Єдине, що нам не зрозуміло: як система буде отримувати інформацію щодо площі земельних ділянок та посадових осіб підприємства, оскільки форма Таблиці цього не передбачає. Подивимося, як це реалізують на практиці.

Форма Таблиці Форму Таблиці викладено у новій редакції. До неї додали нові поля:

 • «Сільськогосподарський товаровиробник, що до 01 січня 2017 року застосовував спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 Податкового кодексу України»;
 • «Сільськогосподарський товаровиробник, внесений до Реєстру отримувачів бюджетної дотації».
Анна Хомюк, бухгалтер-експерт

№ 39, 2017  (с. 5)

Архив номеров

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку