Журнали

Медична бухгалтерія

Медична бухгалтерія 07.11.2022

21

Тема номера


Методрекомендації узгодили з НП(С)БО

(коментар до наказу МФУ «Про затвердження Змін до деяких методичних рекомендацій з бухгалтерського обліку» від 18.10.2022 № 337)

Міністерська новинарня

У лікарнях України введено посади психотерапевта і клінічного психолога (c. 4)

Міністерство охорони здоров’я підсилило професіоналами в галузі психології мультидисциплінарні команди, що надають реабілітаційну та медичну, в тому числі паліативну, допомогу.

У лікарнях України відтепер офіційно працюватимуть капелани (c. 4)

В умовах повномасштабної війни в Україні надзвичайно важливо запровадити цілісний підхід до надання медичної допомоги, який враховує як фізичні, так і психосоціальні аспекти кожного пацієнта.

Як медику-переселенцю працевлаштуватися в інший заклад охорони здоров’я (c. 5)

Внаслідок повномасштабної війни, постійних обстрілів та тимчасової окупації росією окремих регіонів України чимало медиків змушені були залишити свої домівки та робочі місця й шукати можливість працевлаштуватися в інших більш безпечних областях.

Документи та коментарi

Методрекомендації узгодили з НП(С)БО (c. 6)

(коментар до наказу МФУ «Про затвердження Змін до деяких методичних рекомендацій з бухгалтерського обліку» від 18.10.2022 № 337)

Лідія Безкоровайна
Нові особливості здійснення публічних закупівель на період дії воєнного стану від Кабміну: розглядаємо зміни (c. 13)

(коментар до Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою КМУ від 12.10.2022 № 1178, та листа Мінекономіки «Щодо особливостей здійснення публічних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» від 20.10.2022 № 3323-04/70997-06)

Альона Момот

Статтi

Розрахунковий період для лікарняних і відпускних. Чи є відмінності? (c. 21)

Дивно, але, здавалося б, які можуть бути запитання. Адже в загальному випадку як для розрахунку лікарняних (декретних), так і для розрахунку відпускних (компенсації за невикористану відпустку) розрахунковим періодом є 12 календарних місяців роботи, що передують місяцю страхового випадку, надання відпустки (виплати компенсації). Але ж не все так однозначно. Що як розрахункового періоду немає? Або є, але в ньому немає заробітку? Або є і розрахунковий період, і заробіток у ньому, але є невідпрацьовані періоди — чи однаково вони виключаються з розрахунку? Ось тут у відповідях бухгалтерів і починаються «плутанки». Що ж, сподіваємось, у цій статті ми їх для вас розплутаємо laugh. Про всяк випадок у вас тепер буде шпаргалка, у яку можна в будь-який час підглянути.

Олена Огай

Зворотний зв'язок

Індексація та коливання окладу (підвищення, зниження та знову підвищення): шукаємо «базові» місяці (c. 28)

Підкажіть, будь ласка, який буде «базовий» місяць для індексації зарплати. У січні 2022 року оклад працівника становив 7 200,00 грн. Цей місяць став «базовим». Далі в березні 2022 року оклад працівнику було знижено і він становив 7 050,00 грн. З 1 жовтня 2022 року оклад знову підвищено і він становить 7 150,00 грн (нижчий, ніж був у січні 2022 року). «Базовим» місяцем залишиться січень 2022 року чи він зміниться на жовтень 2022 року?

Олена Огай
КНП надає платні послуги фізичним особам. Чи можна складати одну зведену ПН раз на місяць? (c. 30)

КНП надає фізичним особам послуги з проведення платних медичних оглядів. На день обслуговуємо по декілька осіб. Наразі щодня ми складаємо ПН за щоденним підсумком операцій (з типом причини «11»). Чи можемо ми, щоби спростити роботу, складати одну зведену ПН раз на місяць на всі такі послуги, надані фізичним особам протягом місяця?

Світлана Куртенок

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку