Журнали

Медична бухгалтерія

Медична бухгалтерія 03.09.2018

5

Тема номера


​На зміну кошторису — фінансовий план

Як ми вже зазначали, після переходу закладу охорони здоров’я у статус КНП кошторис витрат за статтями, передбачений для бюджетних установ, втрачає свою актуальність: новостворені суб’єкти господарювання мають більшу свободу та гнучкість під час ухвалення господарських рішень та визначення першочергових напрямів витрат отриманих ними коштів. Але щоб окреслити мету їхньої діяльності та показники, за якими можна визначити роботу як «гарну» чи «незадовільну», доцільно розробити фінансовий план КНП, який стане основним покажчиком їхньої господарської діяльності. Як це зробити, розглянемо далі.

Документи та коментарi

Трансплантація анатомічних матеріалів людині: шанс на життя чи чергові норми на папері? (c. 7)

(коментар до Закону України «Про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині» від 17.05.2018 р. № 2427-VIII)

Ольга Троценко

Статтi

Трудові відносини після реорганізації КЗОЗ у КНП (c. 9)

Персонал відіграє важливу роль у діяльності будь-якого підприємства, а медичного — в першу чергу, оскільки надання якісних медичних послуг неможливе без висококваліфікованого персоналу. Та чи всі працівники КЗОЗ залишаться працювати після його реорганізації в КНП, як будуть оформлені трудові відносини з ними? Про це і поговоримо далі.

Лідія Безкоровайна
Спочатку — ліцензія, і тільки потім — медична практика (c. 15)

Зміни цього року торкнулися не тільки сфери медичного обслуговування населення, але й місцевого самоврядування. Створюються об’єднані територіальні громади, які з метою збільшення доступності первинної медичної допомоги для населення наділені правом створювати на своїй території ЦПМСД. А як відомо, однією з обов’язкових умов для провадження діяльності з надання медичної допомоги населенню та для підписання договору з НСЗУ є наявність у такого закладу ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики. Як же її отримати? Відповідь зараз дізнаєтеся.

Тетяна Кондратенко
Професії галузі медицини у Класифікаторі професій та ДКХП (c. 18)

Як свідчить досвід спілкування із працівниками кадрових підрозділів медичних установ, вони часто-густо стикаються із тими ж проблемами під час складання штатного розпису і заповнення трудових книжок працівників, що і їхні колеги з інших сфер діяльності. Слід зазначити, що в Національному класифікаторі України «Класифікатор професій» ДК 003:2010 (далі — КП) містяться більше ніж 150 професійних назв робіт працівників сфери охорони здоров’я. А де їх знайти, ми зараз вам підкажемо.

Олександр Носіков
​На зміну кошторису — фінансовий план (c. 31)

Як ми вже зазначали, після переходу закладу охорони здоров’я у статус КНП кошторис витрат за статтями, передбачений для бюджетних установ, втрачає свою актуальність: новостворені суб’єкти господарювання мають більшу свободу та гнучкість під час ухвалення господарських рішень та визначення першочергових напрямів витрат отриманих ними коштів. Але щоб окреслити мету їхньої діяльності та показники, за якими можна визначити роботу як «гарну» чи «незадовільну», доцільно розробити фінансовий план КНП, який стане основним покажчиком їхньої господарської діяльності. Як це зробити, розглянемо далі.

Тетяна Кондратенко, Оксана Верхогляд

Зворотний зв'язок

Обережно: наркотичні лікарські засоби — суворо зберігаємо, суворо обліковуємо (c. 33)

Паліативне відділення нашої лікарні отримує препарати для знеболювання, що містять наркотичні речовини. Оскільки зазначені препарати є специфічними, просимо розповісти про нюанси обліку надходження та руху.

Ольга Сусла
Відображаємо в обліку придбання комп’ютерної техніки і прокладання мережі Інтернет в амбулаторії (c. 36)

У селі побудували амбулаторію. Обладнуємо відповідно до Примірного табеля матеріально-технічного оснащення. Плануємо придбати ноутбук і багатофункціональний пристрій та провести Інтернет. Як правильно відобразити ці витрати в бухобліку?

Лідія Безкоровайна
Як змінити медичну інформаційну систему? (c. 40)

Наш ЦПМСД став одним із першопрохідців реформи. Ми досить давно під’єднані до eHealth через обрану навмання медичну інформаційну систему, адже поради тоді ще запитати було ні в кого. Проте, на жаль, з часом зрозуміли, що система не повністю задовольняє наші потреби. Чи можна її змінити?

Антон Іванкін

Майстерня досвіду

Автономізуйся або програй: чому всі медзаклади мають змінити статус до кінця року (c. 4)

Останнім часом у сфері медицини найчастіше говорять про реформу фінансування. Більшість медичних установ швидко обрала напрям руху і використовує всі можливості для розвитку. Деякі ще вагаються або вже в процесі, але не надто поспішають змінюватися. Скептики саркастично мружаться, оптимісти радіють, песимісти нарікають, а команда МОЗу твердо йде обраним шляхом. Про все це — сьогодні з перших вуст.

Павло Ковтонюк
Яременко Олексій Олександрович (c. 44)

Сьогодні маємо бесіду з Яременком Олексієм Олександровичем, керівником проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії» Deloitte Consulting LLP з підтримки реформи охорони здоров’я та представником Deloitte Consulting LLP. В інтерв’ю востаннє підкреслюємо «автономізаційні» моменти реформи, оскільки більша частина закладів охорони здоров’я первинки вже перебуває в цьому процесі. А тим, хто ще вагається, — лишилось не так багато часу, а вже наступного року настане черга вторинки…

Ірина Басова

Судова практика

Як захистити ділову репутацію закладу, коли вас обмовили? (c. 42)

Зараз про якість надання медичних послуг у закладах охорони здоров’я ми можемо дізнатися не тільки з власного досвіду чи досвіду наших близьких, а й зі сторінок газет, з телепередач чи виступів на радіо, відгуків про заклад і лікарів, що в ньому працюють, у мережі Інтернет. Проте, на жаль, далеко не завжди ця інформація є правдивою чи об’єктивною. А чи можна якось спростувати недостовірну інформацію про заклад, дізнаймося разом.

Тетяна Кондратенко

Документи напохваті

Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з медичної практики (c. 21)

Затверджені постановою КМУ від 2 березня 2016 року № 285, зі змінами, останні з яких внесено постановою КМУ від 27.12.2017 р. № 1105

Кабінет Міністрів України

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку