Журнали

Медична бухгалтерія

Медична бухгалтерія 01.07.2019

13

Тема номера


Сумісництво чи суміщення — от питання!

Як бути, коли працівник один, а посад йому треба обійняти декілька? Відразу виникає запитання: сумісництво це чи суміщення? Зараз з’ясуємо всі тонкощі цих понять. Тож розберімося з визначеннями термінів «сумісництво» та «суміщення».

Міністерська новинарня

Лікар має право: за яких умов можна проводити втручання без згоди пацієнта (c. 3)

http://moz.gov.ua/article/for-medical-staff/likar-mae-pravo-za-jakih-umov-mozhna-provoditi-vtruchannja-bez-zgodi-pacienta

Медичне втручання без згоди пацієнта або його законних представників може бути підставою судового розгляду. Розповідаємо детально про правові аспекти цього питання, і чим керуватися медикам, щоби їхні дії були правомірними.

Статтi

Трудові відносини (c. 5)

Нагадаємо, що реорганізація медустанов у КНП відбувається здебільшого шляхом перетворення. Це впливає і на трудові відносини. Адже оскільки юридична особа (роботодавець) не ліквідується, то і необхідності звільняти працівників та проводити з ними остаточні розрахунки немає. Таким чином, реорганізація, якщо вона не супроводжується ліквідацією юрособи, не передбачає обов’язку звільняти працівників. Проте трудові відносини з ними все-таки можуть зазнати певних змін. Яких саме — дізнаємося далі.

Яна Ярошенко, Тетяна Кондратенко
Основи оплати праці (c. 11)

Бюджетні установи звикли працювати в суворих межах, зокрема, це стосується питання заробітної плати. З реорганізацією в комунальні підприємства ЗОЗ отримали більше свободи в зарплатній сфері, проте у зв’язку з цим і запитань виникло сила-силенна. Тож зараз із вами розберемося, які нові орієнтири в оплаті праці передбачені для КНП, а які зарплатні норми залишилися незмінними.

Катерина Скрипкіна, Тетяна Кондратенко
КНП і цивільно-правові відносини (c. 15)

Як і будь-який суб’єкт господарювання, КНП має право укладати з фізособами цивільно-правові договори з урахуванням норм цивільного законодавстваОбов’язків у замовника порівняно з роботодавцем менше, тож виникає бажання замість трудового договору з працівником укласти договір про виконання робіт чи надання послуг. Які між ними відмінності? В якій ситуації можна укласти цивільно-правовий договір? Зараз з’ясуємо.

Катерина Скрипкіна, Тетяна Кондратенко
Відповідальність за порушення трудового законодавства (c. 17)

Тема штрафів та відповідальності, напевно, ніколи не втрачає своєї актуальності. Тож уважно ознайомтеся, які ваші, як роботодавця, огріхи призведуть до неприємних наслідків.

Катерина Скрипкіна, Тетяна Кондратенко
Втрата статусу неприбутковості КНП: причини та наслідки (c. 18)

Одне із завдань неприбуткових організацій, до яких належать і медичні КНП, — не втратити своїх податкових привілеїв і не стати звичайним платником податку на прибуток. У статті розглянемо, що може стати причиною втрати статусу неприбутковості, як цього уникнути і що робити, якщо все ж таки це сталося.

Наталія Голіяд
Сумісництво чи суміщення — от питання! (c. 32)

Як бути, коли працівник один, а посад йому треба обійняти декілька? Відразу виникає запитання: сумісництво це чи суміщення? Зараз з’ясуємо всі тонкощі цих понять. Тож розберімося з визначеннями термінів «сумісництво» та «суміщення».

Тетяна Кондратенко

Зворотний зв'язок

Позбуваємося відпрацьованих шприців: подробиці обліку та оподаткування (c. 36)

КНП придбало шприци для використання в операціях, звільнених від оподаткування ПДВ. Відповідно, ми нарахували компенсувальні ПЗ за п. 198.5 ПКУ (Податковий кодекс України від 02.12.2010 р. № 2755-VI.). Після використання шприців ми продаємо їх підприємству, яке займається переробкою пластмаси. Як відобразити операцію з продажу відпрацьованих шприців у податковому та бухгалтерському обліку? Чи не потрібно нам зменшити раніше нараховані компенсувальні ПЗ у зв’язку з тим, що шприци зрештою використали в оподатковуваній операції: продаж переробному підприємству?

Світлана Куртенок
Статутний капітал КНП: відображаємо в обліку (c. 38)

Безліч запитань отримуємо від наших читачів стосовно формування статутного та додаткового капіталів, порядку визначення та зміни їх розміру в процесі провадження діяльності тощо. Спробуємо розібратись, які вимоги щодо статутного капіталу КНП містить законодавство України, а які — визначає засновник чи саме підприємство.

Лідія Безкоровайна
Атестація під час випробувального терміну: законно чи ні? (c. 40)

Коли приймали особу на посаду головного бухгалтера, їй було встановлено випробувальний термін відповідно до трудового договору. Чи має право атестаційна комісія розглянути й визначити невідповідність кваліфікації особи вимогам ДКХП (Довідник кваліфікаційних характеристик працівників) (у разі наявності такої) до закінчення випробувального терміну? Хто має входити до складу атестаційної комісії?

Олександр Носіков

Документи напохваті

Примірний статут для комунального некомерційного підприємства, яке надає вторинну та третинну медичну допомогу (c. 21)

(Додаток до Методичних рекомендацій з питань перетворення закладів охорони здоров’я з бюджетних установ у комунальні некомерційні підприємства від 14 лютого 2018 року)

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку