Журнали

Медична бухгалтерія
Медична бухгалтерія 15.07.2019
14

Тема номера


Міністерська новинарня

Лікар має право: в яких випадках лікар може відмовитись від подальшого ведення пацієнта (c. 3)

http://moz.gov.ua/article/for-medical-staff/likar-mae-pravo-u-jakih-vipadkah-likar-mozhe-vidmovitis-vid-podalshogo-vedennja-pacienta

У кожного лікаря є право на відмову від подальшого ведення пацієнта. Важливий момент: пацієнт ні за яких обставин не може залишитись без медичної допомоги. Розповідаємо, як це окреслено в законах і як може реалізовуватись на практиці.

Статтi

Токен — захищений носій для електронного підпису: починаємо знайомство (c. 9)

Новий час вимагає нових рішень, і дедалі більше суб’єктів господарювання надають перевагу електронному документообігу: це зручно і значно заощаджує час. Такі поняття, як «електронний підпис» та «подання податкової звітності в електронному вигляді» посіли надійне місце у звичайній діяльності КНП. Разом з тим, законодавці поступово впроваджують механізми захисту такого обігу електронних даних. Однією з новацій стала вимога використовувати захищені апаратні носії для електронних підписів — токени (Назва походить від оригінальної назви поширеної групи апаратних носіїв «SecureToken»). У статті познайомимося з ними ближче.

Дотримання мінгарантій за різних форм і систем оплати праці (c. 13)

Дотримання роботодавцем вимог щодо оплати праці є надзвичайно важливим, адже штрафи за їх порушення досить «серйозні». Тож аби не втрапити у штрафонебезпечну ситуацію, насамперед треба зрозуміти, що включають у себе мінімальні гарантії з оплати праці, адже це не лише мінімальна зарплатня, а й норми оплати праці за роботу в надурочний час, у святкові, неробочі та вихідні дні, у нічний час тощо. Усі деталі з’ясуємо далі.

Нещасний випадок на виробництві: розслідуємо за новими правилами (c. 32)

Нещасні випадки на виробництві та профзахворювання (Далі в тексті вживатимемо лише термін «нещасний випадок», розуміючи при цьому також професійне захворювання (отруєння)) — справа серйозна та відповідальна. Коло осіб, що залучені до неї, є широким, а обов’язки — вагомими. З 01.07.2019 р. розслідують нещасні випадки за новим порядком. Що змінилося і в який бік, про це розповімо в нашому матеріалі.

(Додаток 10 до Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою КМУ від 17.04.2019 р. № 337))

Зворотний зв'язок

Як визначити «паливні» норми? (c. 40)

Придбали автомобіль «Renault Duster» 2018 року випуску для нашої первинки. Витрати пального для цього автомобіля в Нормах № 43 не визначено, тому ми взяли ті, що прописані в техдокументації. За фактом споживання встановили, що визначені заводом-виробником норми значно нижчі, ніж ми зафіксували. Що робити?

Провадите діяльність, яка не зазначена в ЄДР: чи є наслідки? (c. 45)

Наша читачка звернулася на консультаційну лінію з питанням, яке її дуже хвилювало: її ЦПМСД, окрім основної діяльності, — надання медичних послуг, — провадить іншу діяльність, про яку не зазначено в ЄДР. Чи правомірна така ситуація? Чи, можливо, це правопорушення, яке зумовить юридичні наслідки? Зараз будемо з’ясовувати.

Передання вакцини: що з ПДВ? (c. 47)

Отримуємо від МОЗ у межах централізованого постачання вакцину безоплатно та надалі передаємо її до пологового будинку також без оплати. Як у цьому випадку відобразити операцію в податковому обліку ПДВ?

(ІПК ДФСУ від 03.04.2019 р. № 1423/6/99-99-15-03-02-15/ІПК (витяг))

Документи напохваті

Норми витрат палива і мастильних матеріалів на автомобільному транспорті (c. 21)

(Затверджені наказом Міністерства транспорту України від 10 лютого 1998 року № 43, зі змінами, останні з яких внесено наказом Міністерства інфраструктури України від 24.01.2012 р. № 36 (витяг))

Додатковi матерiали

Про порядок оподаткування ПДВ операцій зі списання основного засобу (c. 7)

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області

Індивідуальна податкова консультація від 24.06.2019 р. № 2889/ІПК/04-36-12-01-16 (витяг)

Додаток до матеріалу:

Перелік обставин, за яких настає страховий випадок державного соціального страхування від нещасного випадку (професійного захворювання (отруєння) / аварії) на виробництві (c. 38)

Кабінет Міністрів України

Додаток 10 до Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою КМУ від 17 квітня 2019 року № 337

Додаток до матеріалу:

Індивідуальна податкова консультація (c. 48)

Державна фіскальна служба України

Індивідуальна податкова консультація від 03.04.2019 р. № 1423/6/99-99-15-03-02-15/ІПК (витяг)

Додаток до матеріалу:

Календар бухгал­тера
15.07.20

Звіт про використання КОРО та РК (форма № ЗВР-1) за червень 2020 року

Довідка про використані РК за червень 2020 року

Фінансова та бюджетна звітність розпорядників та одержувачів коштів державного і місцевого бюджету

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами (форма №7д, №7м) за червень 2020 року

20.07.20

Податкова декларація з ПДВ за червень 2020 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку