Журнали

Медична бухгалтерія

Медична бухгалтерія 15.08.2022

16

Тема номера


Удосконалено надання медичної допомоги

(коментар до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення надання медичної допомоги» від 01.07.2022 № 2347-IX)

Документи та коментарi

Удосконалено надання медичної допомоги (c. 4)

(коментар до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення надання медичної допомоги» від 01.07.2022 № 2347-IX)

Альона Момот
Чергові зміни в бухобліку (c. 8)

(коментар до Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України з бухгалтерського обліку, затверджених наказом МФУ від 26.05.2022 № 148)

Лідія Безкоровайна

Статтi

Страхування майна ЗОЗ-КНП: оформлюємо та обліковуємо (c. 12)

Від руйнування або пошкодження майна не захищений ніхто. Однак зменшити втрати від таких подій дозволяє страхування майна. На сьогодні страхові компанії пропонують широкий спектр послуг щодо страхування майна, тож пропонуємо вам розглянути особливості різних видів страхування та відображення в обліку взаєморозрахунків зі страховиками.

Лідія Безкоровайна

Зворотний зв'язок

Прийняття на роботу працівника, якого скоротили: чи потрібно повертати вихідну допомогу? (c. 17)

У нас скорочують штатну чисельність працівників, під скорочення підпадають працівники пенсійного віку, їм виплачуємо вихідну допомогу в розмірі середньомісячного заробітку, але ситуація складається так, що у відпускний період із деякими працівниками серед «скорочених» можуть укласти строкові трудові договори на період відпустки. Чи потрібно враховувати переважне право, передбачене ст. 42 1 КЗпП1, та утримувати вихідну допомогу, отриману у зв’язку зі скороченням?

Кодекс законів про працю України від 10.12.1971 № 322-VIII.
Альона Момот
Припинення строкового трудового договору: «НЗ» та мобілізований (c. 18)

На нашому підприємстві є два працівники, з якими укладено строковий трудовий договір. З одним із цих працівників немає зв’язку (ставимо відмітки в табелі обліку робочого часу «НЗ» — неявка з нез’ясованих причин), а другого — нещодавно було мобілізовано. Найближчим часом строк обох трудових договорів закінчиться, тож виникли запитання. Чи правомірно буде звільнити цих працівників у зв’язку із закінченням строків дії договорів? Чи зобов’язане КНП заздалегідь якось попередити працівників про звільнення, чи закінчення строків, що зазначені в заяві та наказі про прийняття на роботу, достатньо? Як розрахувати суму компенсації за невикористані дні відпустки працівнику, у якого останні 5 місяців перед звільненням немає доходу та робочих днів? Чи можна не звільняти?

Олена Огай
Розукомплектування основного засобу (c. 21)

На балансі ЗОЗ-КНП обліковується об’єкт основних засобів — серверна станція, яка включає в себе 12 складових частин. Виникла необхідність цю станцію розділити та передати трьом різним закладам. Як це правильно зробити та відобразити в обліку?

Софія Таран
Строковий договір на час відсутності основного працівника (c. 24)

Просимо надати роз’яснення щодо можливості прийняти на місця тимчасово відсутніх працівників інших працівників за строковим трудовим договором в умовах воєнного стану. Як це зробити правильно?

Олена Огай
Медичний директор виграв конкурс на посаду гендиректора КНП: нюанси прийняття на посаду (c. 26)

Проводили конкурс на посаду генерального директора лікарні (комунальне некомерційне підприємство). На період конкурсу на медичного директора було покладено виконання обов’язків генерального директора без звільнення працівника від його основних обов’язків. Цей медичний директор переміг у конкурсі. Як правильно звільнити з посади і з якої посади, чи з обох посад, і що писати в розпорядженні та трудовій книжці (на вимогу) працівника?

Віктор Шевченко
Чи має працівник повідомити роботодавця про свій від’їзд у зв’язку з воєнним станом? (c. 28)

Кілька працівників нашого підприємства не виходить на зв’язок від початку травня. Найімовірніше, вони виїхали за кордон, рятуючи своє життя. Як у такій ситуації має діяти роботодавець, чи повинен він розшукувати працівника? Чи повинен був працівник повідомити роботодавця про зміну місцезнаходження, зокрема про виїзд за кордон?

Катерина Литвиненко

Судова практика

Звільнення за прогул у період воєнного стану: чи варто ризикувати? (c. 30)

Підприємство розташоване не в зоні бойових дій, під час воєнного стану працює у звичайному режимі (простій не оголошували, трудові договори не призупиняли), проте одна працівниця не виходить на роботу вже понад місяць. Є інформація від інших працівників, що жінка разом із дітьми виїхала з міста, а також бачили її дописи в соціальних мережах у робочий час. Водночас жодних заяв від працівниці (щодо надання відпустки, звільнення за власним бажанням тощо) підприємство дотепер не отримувало. Отже, керівник серйозно замислився, чи можна звільнити таку працівницю за прогул, зважаючи на ситуацію воєнного стану.

Катерина Литвиненко

Додатковi матерiали

Cкорочення (c. 2)
Зміни до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України з бухгалтерського обліку (c. 11)

Міністерство фінансів України
Затверджені наказом МФУ від 26 травня 2022 року № 148
​Додаток до матеріалу:

Міністерство фінансів України

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку