(коментар до ІПК ДПСУ від 16.09.2019 р. № 273/6/99-00-07-03-02-15/ІПК)
Тема номера
Документи та коментарi
(коментар до ІПК ДПСУ від 16.09.2019 р. № 273/6/99-00-07-03-02-15/ІПК)
Анна ХомюкСтаттi
Використання автомобіля в діяльності підприємства має як корисні моменти, так і певні ризики, пов’язані з небезпекою такого використання. Адже під час експлуатації автомобіля може бути завдано шкоду як самому транспортному засобу та його водієві і пасажирам, так і третім особам. Щоби зменшити негативні наслідки від таких ситуацій, слід застрахуватися. В Україні передбачено обов’язкове автострахування та добровільне. Саме про види страхування, процедуру його здійснення та відображення в обліку і поговоримо в статті.
Лідія БезкоровайнаЯк говорить давнє прислів’я, бажаєш миру, готуйся до війни. У нашому матеріалі ми поговоримо про війну орендну. Усі орендні відносини починаються добре, а от закінчуються… по-різному. Звісно, багатьох цікавить недружнє розставання орендаря та орендодавця, адже саме воно здебільшого стає предметом судового розгляду. Як правильно розставатися, як діяти, якщо переговори зайшли в глухий кут, які документи складати, читайте в нашій статті.
Катерина ЛитвиненкоУ попередніх статтях щодо РРО (див. газету «Медична бухгалтерія», № 18/2019, с. 31, № 19/2019, с. 16) ми визначилися з необхідністю застосовувати в КНП касовий апарат. А чи потрібен платіжний термінал? Чи може КНП обійтися без нього? Розбираємося щодо цих питань у статті.
Наталія Голіяд, Ірина ШевчукГоловний бухгалтер далеко не останній працівник на підприємстві, тож його звільнення не може пройти непоміченим. У разі зміни головбуха необхідно обов’язково дотримуватися певної процедури. Адже передання справ супроводжується багатьма нюансами, про які корисно знати як попередньому бухгалтерові, так і його наступнику.
Зараз розкажемо про них.
Тетяна Кондратенко, Людмила ЛинникЗворотний зв'язок
Наше КНП — платник ПДВ уклало тристоронній договір, за умовами якого отримує від аптеки — платника ПДВ медикаменти, що їх оплачує аптеці благодійний фонд. Як у цьому разі бути з ПДВ та чи маємо ми право на податковий кредит?
Наталія Голіяд, Світлана КуртенокУ цьому році головний лікар нашого ЦПМСД захотів здобувати другу вищу освіту і вступив до університету. Навчання починається 1 листопада. Чи маємо ми право оплатити його навчання з коштів, що отримуємо від НСЗУ? Як правильно все оформити?
Ірина БасоваЗагальновідомо, що медичні працівники працюють у специфічних умовах. Втім, у кадровиків закладів охорони здоров’я час від часу виникають досить типові запитання: «За яких саме обставин та яким чином компенсується така робота щорічною відпусткою збільшеної тривалості?» або «Які нюанси врахувати кадровику під час надання відпусток таким працівникам?». Відповіді на ці й подібні запитання та інші важливі моменти з приводу надання відпусток медпрацівникам закладів охорони здоров’я ми розглянемо в цьому матеріалі.
Олександр НосіковНа балансі нашого ЗОЗ-КНП обліковуємо запаси, які давно придбали і не використовували, оскільки потреби в них не було. На сьогодні їхня первісна вартість значно менша від ринкової вартості. Чи можемо ми здійснити їх дооцінку? Якщо так, то як це відобразити в обліку?
Лідія БезкоровайнаСудова практика
На сторінках цього номера газети ми розбирали з вами припинення договору оренди, зокрема з’ясували, як повернути своє майно, які документи при цьому необхідні та в якому порядку це відбувається. Тож продовжимо орендну тематику й зупинимося на повідомленні про відсутність наміру продовжувати договір та вимозі повернути орендоване майно.
Тетяна КондратенкоДокументи напохваті
(Затверджене постановою Правління НБУ від 5 листопада 2014 року № 705, зі змінами, останні з яких внесено постановою Правління НБУ від 06.09.2016 р. № 382 (витяг))
Національний банк УкраїниДодатковi матерiали
Державна прикордонна служба України
Витяг з ІПК ДПСУ від 16.09.2019 р. № 273/6/99-00-07-03-02-15/ІПК
Додаток до матеріалу: