Журнали

Медична бухгалтерія

Медична бухгалтерія 21.10.2019

20

Тема номера


Оплачуємо навчання головлікаря

У цьому році головний лікар нашого ЦПМСД захотів здобувати другу вищу освіту і вступив до університету. Навчання починається 1 листопада. Чи маємо ми право оплатити його навчання з коштів, що отримуємо від НСЗУ? Як правильно все оформити?

Статтi

Страхування автомобіля: відображаємо в обліку (c. 5)

Використання автомобіля в діяльності підприємства має як корисні моменти, так і певні ризики, пов’язані з небезпекою такого використання. Адже під час експлуатації автомобіля може бути завдано шкоду як самому транспортному засобу та його водієві і пасажирам, так і третім особам. Щоби зменшити негативні наслідки від таких ситуацій, слід застрахуватися. В Україні передбачено обов’язкове автострахування та добровільне. Саме про види страхування, процедуру його здійснення та відображення в обліку і поговоримо в статті.

Лідія Безкоровайна
Договір припинився, а орендар залишився: повернення майна після закінчення договору оренди (c. 10)

Як говорить давнє прислів’я, бажаєш миру, готуйся до війни. У нашому матеріалі ми поговоримо про війну орендну. Усі орендні відносини починаються добре, а от закінчуються… по-різному. Звісно, багатьох цікавить недружнє розставання орендаря та орендодавця, адже саме воно здебільшого стає предметом судового розгляду. Як правильно розставатися, як діяти, якщо переговори зайшли в глухий кут, які документи складати, читайте в нашій статті.

Катерина Литвиненко
Платіжні (POS) термінали в КНП: чи потрібно? (c. 18)

У попередніх статтях щодо РРО (див. газету «Медична бухгалтерія», № 18/2019, с. 31, № 19/2019, с. 16) ми визначилися з необхідністю застосовувати в КНП касовий апарат. А чи потрібен платіжний термінал? Чи може КНП обійтися без нього? Розбираємося щодо цих питань у статті.

Наталія Голіяд, Ірина Шевчук
Послідовність дій у разі зміни головного бухгалтера (c. 32)

Головний бухгалтер далеко не останній працівник на підприємстві, тож його звільнення не може пройти непоміченим. У разі зміни головбуха необхідно обов’язково дотримуватися певної процедури. Адже передання справ супроводжується багатьма нюансами, про які корисно знати як попередньому бухгалтерові, так і його наступнику.

Зараз розкажемо про них.

Тетяна Кондратенко, Людмила Линник

Зворотний зв'язок

Тристоронній договір: ПДВ-нюанси (c. 36)

Наше КНП — платник ПДВ уклало тристоронній договір, за умовами якого отримує від аптеки — платника ПДВ медикаменти, що їх оплачує аптеці благодійний фонд. Як у цьому разі бути з ПДВ та чи маємо ми право на податковий кредит?

Наталія Голіяд, Світлана Куртенок
Оплачуємо навчання головлікаря (c. 37)

У цьому році головний лікар нашого ЦПМСД захотів здобувати другу вищу освіту і вступив до університету. Навчання починається 1 листопада. Чи маємо ми право оплатити його навчання з коштів, що отримуємо від НСЗУ? Як правильно все оформити?

Ірина Басова
Право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці окремих категорій медичних працівників (c. 39)

Загальновідомо, що медичні працівники працюють у специфічних умовах. Втім, у кадровиків закладів охорони здоров’я час від часу виникають досить типові запитання: «За яких саме обставин та яким чином компенсується така робота щорічною відпусткою збільшеної тривалості?» або «Які нюанси врахувати кадровику під час надання відпусток таким працівникам?». Відповіді на ці й подібні запитання та інші важливі моменти з приводу надання відпусток медпрацівникам закладів охорони здоров’я ми розглянемо в цьому матеріалі.

Олександр Носіков
Чи можлива дооцінка запасів? (c. 44)

На балансі нашого ЗОЗ-КНП обліковуємо запаси, які давно придбали і не використовували, оскільки потреби в них не було. На сьогодні їхня первісна вартість значно менша від ринкової вартості. Чи можемо ми здійснити їх дооцінку? Якщо так, то як це відобразити в обліку?

Лідія Безкоровайна

Судова практика

Вимога про повернення орендованого комунального майна (c. 47)

На сторінках цього номера газети ми розбирали з вами припинення договору оренди, зокрема з’ясували, як повернути своє майно, які документи при цьому необхідні та в якому порядку це відбувається. Тож продовжимо орендну тематику й зупинимося на повідомленні про відсутність наміру продовжувати договір та вимозі повернути орендоване майно.

Тетяна Кондратенко

Документи напохваті

Положення про порядок емісії електронних платіжних засобів і здійснення операцій з їх використанням (c. 21)

(Затверджене постановою Правління НБУ від 5 листопада 2014 року № 705, зі змінами, останні з яких внесено постановою Правління НБУ від 06.09.2016 р. № 382 (витяг))

Національний банк України

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку