Журнали

Медична бухгалтерія
Медична бухгалтерія 06.04.2020
7

Тема номера


Дезінфекційні заходи: завжди потрібно, а зараз — вкрай необхідно!

Останні кілька тижнів усіх тримають у напрузі. У зв’язку з оголошеним карантином ще більшої напруги додалося керівникам закладів охорони здоров’я, оскільки слід потурбуватися не тільки про працівників, а й про пацієнтів. Які саме можуть бути вжиті заходи, як правильно їх здійснити, як закупити дезінфекційні засоби та провести в обліку всі ці операції — поговоримо у статті.

Статтi

Шлях від інтерна до лікаря-спеціаліста (c. 4)

Обов’язковим кроком на шляху до посади лікаря є інтернатура. А чи дотримуєтесь ви у своєму закладі всіх гарантій, які передбачені для інтерна? Давайте перевіримо і розберемося з нюансами проходження інтернатури.

Тетяна Кондратенко
Як обліковувати оренду, якщо орендар — ЗОЗ-КНП (c. 9)

Ми вже не раз писали про особливості обліку оренди, якщо ЗОЗ-КНП є орендодавцем, адже на сьогодні це є дуже поширена господарська операція. Втім, ЗОЗ-КНП може бути не лише орендодавцем, а й орендарем, найчастіше — орендарем нерухомості. На що слід звернути увагу бухгалтеру КНП, яке орендує приміщення, — поговоримо у статті.

(Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 14 «Оренда», затверджене наказом МФУ від 28 липня 2000 року № 181, зі змінами, останні з яких внесено наказом МФУ від 27.06.2013 р. № 627)

Лідія Безкоровайна
Захищаємося від фіскалів: тонкощі судового оскарження (c. 22)

Суперечки з фіскалами — це те, з чим рано чи пізно стикається майже кожен платник податків. Інколи шукати справедливості та захисту доводиться в суді. Поговоримо про нюанси цього процесу, які важливо знати бухгалтеру.

Світлана Куртенок
Проводимо остаточний розрахунок з працівником: правила та нюанси (c. 27)

Кожен роботодавець стикається з необхідністю звільняти працівників. Іноді це відбувається з ініціативи працівника, а у деяких випадках ініціатором виступає сам роботодавець, зокрема, коли підставою є скорочення чисельності чи штату. Як би там не було, але з працівником необхідно провести кінцевий розрахунок. Інакше кажучи, йому необхідно сплатити всі належні йому виплати. Що це за виплати, коли саме треба провести кінцевий розрахунок — відповіді на ці запитання ви знайдете у цій статті.

Катерина Скрипкіна
Оренда за 1 грн і новий Закон: про діючі договори й прийдешні зміни (c. 34)

До перетворення ЗОЗ орендували приміщення державної та, як правило, комунальної власності також з орендною платою 1 грн. Чи мають право ці заклади і після перетворення на «пільгову» орендну плату в 1 грн? Чи потрібно вносити зміни до діючих договорів? Чи змінює щось новий Закон про оренду? Відповіді на зазначені запитання розглянемо у цій статті.

Людмила Линник
Дезінфекційні заходи: завжди потрібно, а зараз — вкрай необхідно! (c. 39)

Останні кілька тижнів усіх тримають у напрузі. У зв’язку з оголошеним карантином ще більшої напруги додалося керівникам закладів охорони здоров’я, оскільки слід потурбуватися не тільки про працівників, а й про пацієнтів. Які саме можуть бути вжиті заходи, як правильно їх здійснити, як закупити дезінфекційні засоби та провести в обліку всі ці операції — поговоримо у статті.

Ганна Даниленко
Нещасний випадок в ЗОЗ: від А до Я (c. 42)

На превеликий жаль, ніхто з працівників не застрахований від нещасного випадку, який може трапитися з ним на роботі. Звісно, бажаємо, щоб будь-яке нещастя вас оминало. Але, як то кажуть, береженого Бог береже... Тож із матеріалу ви дізнаєтеся, як правильно оформити нещасний випадок на підприємстві, як провести розслідування та які документи необхідно підготувати.

Тетяна Кондратенко

Зворотний зв'язок

Звільнення за п. 5 ч. 1 ст. 41 КЗпП у КНП: чи законно? (c. 47)

Плануємо звільнити головного бухгалтера нашого КНП на підставі п. 5 ч. 1 ст. 41 КЗпП (Кодекс законів про працю України від 10.12.1971 р. № 322-VIII.). Зрозуміло, він є посадовою особою, але чомусь виникли сумніви щодо правової підстави звільнення. Тож просимо роз’яснити: чи можна звільняти посадових осіб ЗОЗ-КНП за п. 5 ч. 1 ст. 41 КЗпП?

Тетяна Кондратенко

Додатковi матерiали

Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 14 «Оренда» (c. 16)

Міністерство фінансів України

Затверджене наказом МФУ від 28 липня 2000 року № 181, зі змінами, останні з яких внесено наказом МФУ від 27.06.2013 р. № 627

Додаток до матеріалу:

Міністерство фінансів України
Календар бухгал­тера
26.04.21

Звіт про обсяги реалізованих послуг (форма № 1-послуги (квартальна)) за І квартал 2021 року

Звіт про продаж і запаси товарів (продукції) в оптовій торгівлі (форма № 1-опт (квартальна))

Звіт про продаж і запаси товарів у торговій мережі (форма № 3–торг (квартальна)) за І квартал 2021 р

Фінзвітність за І квартал 2021 року до органів статистики

28.04.21

ЄСВ із зарплати (доходу) за березень 2021 року (гірничі підприємства)

29.04.21

Транспортний податок за І квартал 2021 року

Податок на нерухоме майно за І квартал 2021 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку