Журнали

Медична бухгалтерія

Медична бухгалтерія 11.09.2023

17

Тема номера


Податковий кредит від колишніх «особливих» спрощенців у контексті компенсувальних податкових зобов’язань

Суб’єкти господарювання — колишні «особливі» спрощенці, яким поновили статус платників ПДВ, мають протягом 60 днів зареєструвати свої старі ПН в ЄРПН. З тим, як контрагентам формувати податковий кредит за такими ПН, усе більш-менш зрозуміло. А от тим покупцям, які мають ще й компенсувати такий податковий кредит нарахуванням податкових зобов’язань за п. 198.5 ПКУ, доведеться поміркувати… Пропонуємо розібратися разом!

Документи та коментарi

Компенсація роботодавцям за облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю (c. 3)

(коментар до постанови КМУ «Деякі питання надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю» від 22.08.2023 № 893 (далі — постанова № 893))

Марія Мельнікова
Оновлені правила роботи в е-каталозі з 01.09.2023: вивчаємо зміни (c. 7)

(коментар до постанови КМУ «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань публічних закупівель» від 04.07.2023 № 677)

Людмила Линник

Статтi

Податковий кредит від колишніх «особливих» спрощенців у контексті компенсувальних податкових зобов’язань (c. 9)

Суб’єкти господарювання — колишні «особливі» спрощенці, яким поновили статус платників ПДВ, мають протягом 60 днів зареєструвати свої старі ПН в ЄРПН. З тим, як контрагентам формувати податковий кредит за такими ПН, усе більш-менш зрозуміло. А от тим покупцям, які мають ще й компенсувати такий податковий кредит нарахуванням податкових зобов’язань за п. 198.5 ПКУ, доведеться поміркувати… Пропонуємо розібратися разом!

Світлана Куртенок
Сонячні батареї на КНП: особливості обліку (c. 14)

У нинішніх реаліях дедалі більше підприємств турбуються про забезпечення безперебійного енергозабезпечення та економію витрат на електроенергію. Для цього використовують альтернативні джерела енергії, зокрема сонячні батареї. Їх купують, отримують від благодійників. А от як їх правильно обліковувати та чи треба обліковувати вироблену електроенергію, ітиметься у статті.

Лідія Безкоровайна

Зворотний зв'язок

Відпустка при народженні дитини працівнику-суміснику (c. 21)

У працівника нашого КНП нещодавно народилася дитина. Він хоче скористатися своїм правом на відпустку, яку надають на 14 календарних днів при народженні дитини. Працівник — внутрішній сумісник. Чи має він право скористатися цією відпусткою ще й за сумісництвом? Підкажіть послідовний порядок надання зазначеної відпустки.

Олена Огай
У контрагента «повертається» ПДВ: що з договором про закупівлю? (c. 24)

На початку року КНП уклало договір із постачальником — платником ПДВ, який із квітня 2022 року використовував особливості оподаткування, установлені пп. 9.5 п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (звільнений від обов’язку нараховувати та сплачувати ПДВ і його реєстрацію платником ПДВ призупинено). З 1 серпня 2023 року постачальник знову є платником ПДВ зі ставкою 20 %. Як правильно внести зміни до договору?

Людмила Линник
Адміністративна відповідальність за порушення Закону про РРО (c. 26)

Яку адміністративну відповідальність передбачено за порушення Закону про РРО1?

Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР.
Альона Момот
Наркотичні (психотропні) лікарські засоби відпускатимуть лише за електронним рецептом (c. 27)

Роз’ясніть зміни в порядку забезпечення пацієнтів знеболювальними препаратами за кошти місцевих бюджетів.

Альона Момот
Зміна джерела фінансування: чи оприлюднювати повідомлення про внесення змін до договору? (c. 28)

Змінюється джерело фінансування в договорі про закупівлю, який укладено за результатами відкритих торгів. Чи оприлюднювати повідомлення про внесення змін до договору в ЕСЗ?

Альона Момот
Хто затверджує, а хто погоджує тарифи на платні медичні послуги? (c. 30)

У статуті підприємства зазначено, що тарифи на платні медичні послуги затверджує власник. Хочемо внести зміни до статуту підприємства, щоб затверджував тарифи керівник КНП наказом керівника підприємства, а погоджував власник — рішенням.
​Чи правомірно зазначити у статуті, що власник погоджує затверджені керівником КНП тарифи, якщо в п. 2 ст. 28 Закону про МС1 повноваженням виконавчого комітету є встановлення тарифів на інші послуги (сюди відносимо медичні послуги).

Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 № 280/97-ВР.
Альона Момот
Чи обов’язково відповідальним за ведення військового обліку підвищувати кваліфікацію? (c. 31)

Посадовою інструкцією інспектора з кадрів закріплено обов’язок вести військовий облік. Чи обов’язково треба проходити курси підвищення кваліфікації із цієї роботи?

Альона Момот

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку