Журнали

Медична бухгалтерія

Медична бухгалтерія 01.04.2019

7

Тема номера


Помилки в Декларації з ПДВ: як медустанові їх виправити?

Не дарма говорять, що не помиляється лише той, хто нічого не робить. Медустанови не з чуток знають, що не припуститися помилки, розраховуючи ПДВ, досить складно. Головне — помилку своєчасно виявити і виправити. У статті ми розповімо про те, як правильно внести виправлення в декларацію після виявлення помилок.

Міністерська новинарня

Зміни у фінансуванні системи охорони здоров’я: гроші мають іти за пацієнтом ефективно (c. 4)

http://moz.gov.ua/article/reform-plan/zmini-u-finansuvanni-sistemi-ohoroni-zdorov%E2%80%99ja-groshi-majut-iti-za-pacientom-efektivno

Завершується перехід медзакладів, де працюють сімейні лікарі, терапевти та педіатри, на нову модель фінансування за принципом «гроші йдуть за пацієнтом».

Документи та коментарi

Нові медичні посади у Зміні № 8 до Класифікатора професій (c. 5)

(коментар до наказу Мінекономрозвитку «Про затвердження Зміни № 8 до національного класифікатора ДК 003:2010» від 15.02.2019 р. № 259)

Олександр Носіков
Надання первинної медичної допомоги поза годинами прийому пацієнтів. Як організувати? (c. 7)

(коментар до методичних рекомендацій «Організація надання первинної медичної допомоги поза годинами прийому пацієнтів» від 01.03.2019 р. № 1)

Тетяна Кондратенко
Пройти акредитацію тепер простіше (c. 8)

(коментар до постанови КМУ «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 15 липня 1997 р. № 765 і від 2 березня 2016 р. № 285» від 13.03.2019 р. № 215)

Світлана Соловей
Реімбурсація по-новому! (c. 9)

(коментар до постанов КМУ «Деякі питання реімбурсації лікарських засобів» від 27.02.2019 р. № 135, «Деякі питання щодо договорів про реімбурсацію» від 27.02.2019 р. № 136)

Тетяна Кондратенко

Статтi

Головні фахівці в медичних закладах: хто вони? (c. 11)

Кожен керівник медичної установи, а також бухгалтерія обізнані з умовами оплати праці працівників ЗОЗ. Для бюджетних медзакладів система оплати праці побудована, серед іншого, на підставі Умов № 308/519, для реорганізованих же є сенс використовувати цей документ як мінімальні гарантії оплати праці для відповідних категорій працівників. Серед значної кількості назв професій і посад цього наказу трапляється таке узагальнене поняття, як «головні фахівці». Отже, хто ці працівники та як правильно обрати відповідну назву професії?

Сергій Кравцов
Помилки в Декларації з ПДВ: як медустанові їх виправити? (c. 13)

Не дарма говорять, що не помиляється лише той, хто нічого не робить. Медустанови не з чуток знають, що не припуститися помилки, розраховуючи ПДВ, досить складно. Головне — помилку своєчасно виявити і виправити. У статті ми розповімо про те, як правильно внести виправлення в декларацію після виявлення помилок.

Влада Карпова
Все про структурні підрозділи Центру первинної медико-санітарної допомоги (c. 20)

Трансформація охорони здоров’я внесла значні зміни в роботу ЗОЗ по всій країні. ЦПМСД як реорганізовуються, так і створюються нові. Тож з’ясуймо докладно, як створити ЦПМСД та з яких підрозділів він може складатися.

Олександр Власенко
Похідні слова в назвах професій у штатному розписі медичної установи (c. 34)

Записи про найменування роботи, професії або посади, на яку прийнято працівника, виконують відповідно до найменування професій і посад, зазначених у Класифікаторі професій ДК 003:2010 (далі — КП), та відповідно до Інструкції № 58. А отже, керівники підприємств, оформляючи кадрову документацію (трудові книжки, накази, штатні розписи тощо), мають записувати назви посад відповідно до КП. Похідні слова до базових професійних назв робіт, які наведено в КП, є дуже важливими під час вирішення питань оплати праці найманих працівників. Тож зараз з’ясуємо, як правильно використовувати такі слова.

Сергій Кравцов

Зворотний зв'язок

Витрати ЗОЗ на лікування потерпілого від злочину: хто відшкодує? (c. 38)

Допоможіть із таким питанням: протягом тривалого часу в нашому закладі на лікуванні перебував потерпілий від ДТП, коштів для того, аби поставити його на ноги, було витрачено чимало. Юрист пропонує звернутися до суду, щоб винуватець аварії відшкодував нам витрати на лікування. Чи маємо ми таке право? Якщо так — то як нам правильно ним скористатися?

Тетяна Кондратенко

Документи напохваті

Методичні рекомендації «Організація надання первинної медичної допомоги поза годинами прийому пацієнтів» (c. 21)

(Затверджені рішенням консультативно-дорадчої групи з питань удосконалення законодавства у сфері надання первинної медичної допомоги від 01.03.2019 р. № 1)

Додаток до матеріалу:

Порядок реімбурсації лікарських засобів (c. 28)

​(Затверджений постановою КМУ від 17 березня 2017 року № 152 (в редакції постанови КМУ від 27.02.2019 р. № 135))

Додаток до матеріалу:

Кабінет Міністрів України

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку