Журнали

Медична бухгалтерія

Медична бухгалтерія 18.11.2019

22

Тема номера


Нове будівництво: відображаємо в бухобліку КНП

Багато ЗОЗ-КНП розпочало або планує розпочати будівництво амбулаторій. Сам процес будівництва нелегкий: і проект слід розробити, і здійснити будівельні роботи... Але є ще одне непросте завдання — правильно все задокументувати та відобразити в обліку. До справи!

Документи та коментарi

Оновлені публічні закупівлі: пів року на адаптацію до змін (c. 3)

(коментар до Закону України «Про внесення змін до Закону України "Про публічні закупівлі" та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель» від 19.09.2019 р. № 114-IX)

Ірина Басова
Перелік № 1138 не обов’язковий для КНП — роз’яснює МОЗ (c. 5)

(коментар до листа МОЗ від 27.09.2019 р. № 25-04/41795/2-19)

Тетяна Кондратенко

Статтi

Нове будівництво: відображаємо в бухобліку КНП (c. 7)

Багато ЗОЗ-КНП розпочало або планує розпочати будівництво амбулаторій. Сам процес будівництва нелегкий: і проект слід розробити, і здійснити будівельні роботи... Але є ще одне непросте завдання — правильно все задокументувати та відобразити в обліку. До справи!

Лідія Безкоровайна, Ольга Сусла
Втратив довіру — втратив роботу! Звільнення на підставі п. 2 ч. 1 ст. 41 КЗпП (c. 13)

Сьогодні поговоримо про припинення трудових відносин у разі втрати довіри до працівника. Погодьтеся, не найприємніша підстава для звільнення та не «найкрасивіший» запис у трудовій. Але слід зауважити, що інколи роботодавець вимушений вдатися до такого рішучого заходу, хоча часто-густо припускається помилок, неправильно застосовуючи норми трудового законодавства. Звісно, у багатьох випадках таке звільнення закінчується не у відділі кадрів, а в суді, і, як свідчить практика, шальки терезів Феміди схиляються в різні боки. Тож розповімо про все детальніше.

Катерина Литвиненко
Розподілення орендної плати: то чи можна КНП? (c. 19)

Не секрет, що орендна плата за комунальне майно частково зараховується до місцевого бюджету. Чи можна так робити і КНП, адже на кону — статус неприбутковості, питання відкрите. В одному з попередніх номерів ви могли читати негативну консультацію податківців із цього приводу. Проте, вважаємо, вони розібралися в ситуації не досить глибоко. Отож надія є!

Анна Хомюк
РРО-новації для КНП: програмні РРО, електронні чеки, збільшення штрафів (c. 29)

Протягом останнього часу ви мали змогу дуже ретельно ознайомитися з правилами застосування РРО та супутніми нюансами (див. статті в газеті «Медична бухгалтерія», № 18/2019, с. 31; № 19/2019, с. 16; № 20/2019, с. 18; № 21/2019, с. 15). Ми звертали увагу на підготовку, а згодом і на ухвалення законів, що вносять зміни, які, з одного боку, покликані спростити реєстрацію розрахунків, а з другого — збільшують відповідальність суб’єктів. Огляд змін у сфері РРО, що торкнуться й КНП, зробимо в цій статті.

Ірина Шевчук

Зворотний зв'язок

КНП безоплатно передає медикаменти пацієнтам або іншим КНП: ПДВ-нюанси (c. 31)

КНП за дорученням місцевої ради закупило медикаменти для їх подальшого безоплатного передання пацієнтам та іншому КНП. Як у цьому разі бути з ПДВ? Чи потрібно складати податкову накладну?

Наталія Голіяд
Змінили статут? Швидше до податкової! (c. 35)

Нещодавно ми внесли зміни до статуту, оскільки відразу не змогли передбачити всі нюанси діяльності нашого реорганізованого закладу. Проте зараз згадали, що під час включення нас до Реєстру неприбуткових організацій ми подавали до податкової копію установчого документа. Тож чи необхідно нам тепер знову надавати до ДПС змінений статут?

Тетяна Кондратенко
Міняємо літні шини на зимові: облікові нюанси (c. 36)

Як у бухобліку відобразити операцію із заміни на службовому автомобілі літніх шин на зимові?

Лідія Безкоровайна
Висвітлюємо відряджувально-сумісницькі нюанси (c. 40)

Сумісництво досить часто застосовують на підприємствах. Як же відрядити працівника, який одночасно сидить на двох стільцях? Чи взагалі можна це зробити? Зараз будемо з’ясовувати всі нюанси, які з цим пов’язані.

Тетяна Кондратенко
Визначаємо правильну назву посади сестри медичної (c. 42)

У нашому ЦПМСД є медичні сестри, які працюють спільно з лікарем загальної практики — сімейним лікарем. Як правильно визначити в кадровій документації назву посади таких медсестер: «сестра медична» чи «сестра медична загальної практики — сімейної медицини»?

Ганна Даниленко
Податківці нарахували штраф із ПДВ: чи «закриє» його переплата? (c. 45)

Підприємство отримало податкове повідомлення-рішення, яким визначено штраф за несвоєчасну сплату самостійно задекларованого грошового зобов’язання з ПДВ (прострочення 8 днів). Водночас ми маємо переплату з ПДВ. Чи можемо ми скористатися наявною переплатою для погашення штрафу, і якщо так, то які дії нам потрібно для цього виконати? Чи загрожують нам ще якісь санкції з цього приводу?

Світлана Куртенок
Відрядження після роботи: виплачувати добові чи ні? (c. 47)

Ми, КНП, відправляємо нашого лікаря у відрядження. Виїжджає працівник після роботи о 23:30. Чи необхідно виплачувати йому добові за день виїзду? Чи вважається день від’їзду відрядженого працівника робочим днем?

Тетяна Кондратенко

Документи напохваті

Порядок заповнення податкової накладної (c. 21)

Затверджений наказом МФУ від 31 грудня 2015 року № 1307, зі змінами, останні з яких внесено наказом МФУ від 17.09.2018 р. № 763 (набули чинності 01.12.2018 р.)

Міністерство фінансів України

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку