Журнали

Медична бухгалтерія

Медична бухгалтерія 06.05.2024

9

Тема номера


КНП передає частину будівлі іншому КНП: оформлення та облік

Маємо рішення власника на передання одного поверху будівлі, яку ми займаємо, на баланс іншого КНП. Як правильно здійснити таке передання та відобразити в обліку?

Статтi

Неустойка за неповернення орендованого майна: тонкощі застосування (c. 9)

Важко собі уявити господарську діяльність без орендних відносин. Так само, як важко, на жаль, уявити ідеальний договір та його сумлінне виконання обома контрагентами. Цей матеріал ми присвятили відповідальності орендаря за неповернення майна орендодавцю після припинення договору. Попри те що в ЦКУ передбачено відповідальність орендаря за таке порушення у формі сплати неустойки, практика свідчить, що з правильним застосуванням відповідної норми ЦКУ виникають складнощі, які, як неважко здогадатися, остаточно вирішуються в суді. Тож розберімося, які особливості має «орендна неустойка», щоб, у разі чого, розуміти, на що можна розраховувати, а на що не варто.

Катерина Литвиненко
Особі, яка є виконавцем за договором ЦПХ, відкрито ЕЛН: дії роботодавця (c. 17)

З 01.01.2023 відповідно до абз. 1 ч. 1 ст. 22 Закону про соцстрахування першочергове право на виплату допомоги передбачено за основним місцем роботи. У листі від 17.03.2023 № 2800-030402-8/14044 (див. газету «Зарплата та кадрова справа», № 8/2023, с. 14) ПФУ вказує на одне місце отримання допомоги для тих, у кого є місце роботи + є договір ЦПХ. Тобто допомогу можна отримати лише за одним місцем роботи, а місце виконання робіт за договором ЦПХ1 теж включається до черговості отримання. Проте особа може не отримати допомоги за основним місцем роботи або ж не мати основної роботи взагалі. Тож роботодавець має «дослідити», чи справді права на допомогу немає. У цьому ми вам допоможемо.

Договір цивільно-правового характеру.
 
Людмила Балла

Зворотний зв'язок

Чи оплачувати ЕЛН, якщо хвороба настала внаслідок алкогольного сп’яніння: думка ПФУ (c. 21)

У межах одного страхового випадку на працівника відкрито декілька ЕЛН у зв’язку із загальним захворюванням:

  • з 20.03.2024 по 28.03.2024 — без відмітки про алкогольне сп’яніння;
  • з 29.03.2024 по 03.04.2024 — з відміткою про алкогольне сп’яніння;
  • з 04.04.2024 по 08.04.2024 — без відмітки про алкогольне сп’яніння.

Кожен наступний ЕЛН є продовженням попереднього. Які з ЕЛН підлягають оплаті?
 

Людмила Балла
КНП передає частину будівлі іншому КНП: оформлення та облік (c. 25)

Маємо рішення власника на передання одного поверху будівлі, яку ми займаємо, на баланс іншого КНП. Як правильно здійснити таке передання та відобразити в обліку?

Лідія Безкоровайна
Оформлюємо та обліковуємо безоплатно отримане авто (c. 28)

Наше КНП згідно з розподілом за наказом МОЗ отримує легковий автомобіль. Чи повинні ми щось сплачувати під час реєстрації автомобіля? Як правильно його прийняти та поставити на облік?

Лідія Безкоровайна

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку