Журнали

Документи та коментарi

Очікувана вартість предмета закупівлі: МЕРТ рекомендує (c. 4)

(коментар до Проекту примірної методики визначення очікуваної вартості предмета закупівлі, наведеного в додатку до листа МЕРТУ від 20.08.2019 р. № 3301-04/34980-06)

Статтi

Ремонт орендованого майна: якщо орендар — КНП (c. 10)

Оренда майна — досить поширений правочин у діяльності підприємства. Водночас нерідко виникають ситуації, коли орендований об’єкт вийшов із ладу і підлягає ремонту. Саме про облік ремонтів орендованого майна і йтиметься в цій статті.

РРО в КНП: знайомимося, вибираємо, реєструємо (c. 16)

У попередній статті щодо РРО у КНП (див. минулий номер газети, с. 31) ми визначилися щодо необхідності його застосування у разі, якщо КНП надає платні послуги з використанням готівкових розрахунків. Отже, прийшов час ближче познайомитися з РРО. Як вибрати, зареєструвати та почати використовувати — у цій статті.

Перевіряючі та перевірки: засади захисту (c. 31)

Лихом будь-якого підприємництва в нашій державі є численні перевірки. Причому якби від цього була користь, реально щось покращувалося, з цим можна було б легко змиритися. Але коли метою існування перевіряючих органів є каральна функція, поєднана з «хапальною», це призводить виключно до того, що перевіряючі живуть окремим життям. Я, звісно, не маю на увазі, що слід будувати укріплені бункери з вогневими точками, а навкруги — мінні поля (хоча, судячи з деяких новин, у певних випадках так і потрібно робити). Система захисту передусім полягає в тому, щоб і самим знати, і персонал свій навчити елементарних правил, про які йтиметься нижче.

Зворотний зв'язок

Що потрібно знати про розподіл прибутку в КНП (c. 38)

Напевно, всім реорганізованим ЗОЗ добре відомо про заборону розподілу прибутків підприємства. Проте з огляду на величезну кількості запитань, які виникають із цього приводу у наших читачів, ми зрозуміли, що ще не всі до кінця розібралися з цією забороною і зрозуміли її суть. Тож зараз розставимо всі крапки над «і».

Витрати майбутніх періодів: коли виникають, як обліковують? (c. 40)

У бухоблікових документах щодо витрат майбутніх періодів міститься дуже мало інформації. Як же зрозуміти, які саме витрати є витратами майбутніх періодів та як правильно їх обліковувати?

Договір на «Прозорро» і рахунок за стандартом IBAN: як їх здружити? (c. 42)

Прочитали в минулому номері газети, що казначейство має змінити всі номери рахунків — і наш рахунок як КНП, і рахунки для сплати податків. У зв’язку з цим хвилюємось, як правильно вчинити з тендерними договорами, адже в усіх договорах, укладених у цьому році і чинних до 31 грудня, вказано поточні реквізити, а сплачувати кошти слід буде на нові рахунки. Чи не буде проблем із проплатами через казначейство та чи не порушимо ми законодавство про публічні закупівлі?

Облік централізованого постачання запасів у ЗОЗ-КНП: запитання та відповіді (c. 44)

На адресу нашої редакції надходить безліч запитань щодо відображення в бухобліку ЗОЗ-КНП отримання медикаментів та інших запасів у межах централізованого постачання. Ми зробили добірку найпоширеніших запитань і підготували на них відповіді.

Майстерня досвіду

Вчитися і покращувати! (c. 48)

11–13 вересня у м. Київ відбулася конференція-практикум освітньої платформи «Керівник закладу ПМД: школа розвитку». Про навчальний проєкт та можливості, які він дає, ми поговоримо з Юлією Володіною, консультанткою зі створення потенціалу для залучення громадян до реформи охорони здоров’я спільного проєкту Світового банку та МОЗ «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей».

Судова практика

Головлікар сам себе преміював: а що, так можна було? (c. 46)

У цьому матеріалі йтиметься про конфлікт інтересів. Нагадаємо, що він виникає, коли протиріччя між приватним інтересом та службовими чи представницькими повноваженнями впливають на об’єктивність або неупередженість прийняття рішення, вчинення чи невчинення дій під час виконання службових повноважень. У більшості випадків приватний інтерес виникає у зв’язку із сімейними відносинами або ухваленням керівником рішень щодо себе. Які наслідки можуть мати такі дії, розкажемо вам далі.

Документи напохваті

Порядок реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги) (c. 21)

(Затверджено наказом МФУ від 14 червня 2016 року № 547, зі змінами, останні з яких внесені наказом МФУ від 20 вересня 2018 року № 773)

Додатковi матерiали

Щодо розрахунку очікуваної вартості предмета закупівлі (c. 6)

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України

Лист від 20.08.2019 р. № 3301-04/34980-06

Додаток до матеріалу:

Календар бухгал­тера
15.07.20

Звіт про використання КОРО та РК (форма № ЗВР-1) за червень 2020 року

Довідка про використані РК за червень 2020 року

Фінансова та бюджетна звітність розпорядників та одержувачів коштів державного і місцевого бюджету

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами (форма №7д, №7м) за червень 2020 року

20.07.20

Податкова декларація з ПДВ за червень 2020 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку