Журнали

Медична бухгалтерія

Медична бухгалтерія 17.10.2022

20

Тема номера


Чи законно КНП передавати гуманітарку іншому КНП?

Чи можна передати частину гуманітарної допомоги, яку КНП отримало як набувач, іншому КНП? Чи не загрожує втрата неприбуткового статусу? Про цільове призначення, у тому числі щодо використання лише на потреби підприємства, ніде не згадується.

Статтi

Інвентаризація під час воєнного стану (c. 4)

Осінь — це не лише пора, коли милуються яскравими барвами природи, збирають урожай, готуються до зими, а й час, коли починають проводити річну інвентаризацію. Ця осінь, як і весь рік, дуже складна для нашої країни, тому і проведення інвентаризації викликає багато запитань. Тож пропонуємо пригадати правила проведення річної інвентаризації та визначитися з її нюансами під час воєнного стану.

Лідія Безкоровайна
Самостійне виправлення помилок у податкових деклараціях у воєнний час: що із «самоштрафом» та пенею? (c. 21)

Якщо помилки в поданій податковій звітності призвели до заниження податкового зобов’язання, то за звичайних обставин у разі самостійного виправлення платник податків має нарахувати «самоштраф», а інколи — ще й пеню. Але як бути в період дії воєнного стану? Невже немає послаблень? Розберемося з огляду на норми ПКУ та консультації податківців у ЗІР.

Світлана Куртенок

Зворотний зв'язок

Судові витрати КНП (c. 24)

Наш ЗОЗ-КНП виграв суд, і відповідач повернув нам судовий збір. Якими проводками потрібно відобразити таке повернення в обліку?

Софія Таран
Упорядковуємо використання мобільного зв’язку на КНП (c. 26)

Просимо висвітлити зразок Порядку використання мобільного зв’язку на КНП.

Альона Момот
Нараховуємо забуту індексацію за минулі місяці. Знімаємо доплату до МЗП. Перераховуємо виплачені відпускні (c. 28)

Бухгалтер КНП забув нарахувати індексацію працівнику. Помилка виявлена в жовтні 2022 року. Окрім індексації за жовтень, у цьому ж місяці були донараховані суми індексації за травень – вересень 2022 року. Ситуацію ускладнює те, що оклад працівника менший за МЗП, тому йому всі ці місяці нараховували доплату до МЗП.
Чи треба після донарахування індексації коригувати суми доплати до МЗП? Як відобразити донараховані суми в Податковому розрахунку?
Крім того, у вересні 2022 року такий працівник був у відпустці. Чи треба після донарахування індексації перераховувати такому працівникові відпускні?

Олена Огай
Чи законно КНП передавати гуманітарку іншому КНП? (c. 31)

Чи можна передати частину гуманітарної допомоги, яку КНП отримало як набувач, іншому КНП? Чи не загрожує втрата неприбуткового статусу? Про цільове призначення, у тому числі щодо використання лише на потреби підприємства, ніде не згадується.

Альона Момот

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку