Журнали

Медична бухгалтерія
Медична бухгалтерія 20.05.2019
10

Тема номера


Чому КНП має реєструватися платником ПДВ?

Перетворення комунальних закладів охорони здоров’я в КНП спричинило багато змін в існуванні медзакладу. Змінилися юридичний статус, організаційна форма, порядок бухобліку, оподаткування, строки та форми подання звітності, порядок внутрішньої роботи. Окрім того, більшості новостворених КНП доведеться зіштовхнутися з новим для них моментом — стати платником ПДВ.

Підшивка бухгалтера

Чому КНП має реєструватися платником ПДВ? (c. 3)

Перетворення комунальних закладів охорони здоров’я в КНП спричинило багато змін в існуванні медзакладу. Змінилися юридичний статус, організаційна форма, порядок бухобліку, оподаткування, строки та форми подання звітності, порядок внутрішньої роботи. Окрім того, більшості новостворених КНП доведеться зіштовхнутися з новим для них моментом — стати платником ПДВ.

Господарські операції в КНП. База оподаткування ПДВ (c. 4)

Для того щоб виділити операції КНП, які потрібно враховувати під час розрахунку 1 000 000 грн, розглянемо, які взагалі господарські операції існують у КНП, що відноситься до бази оподаткування, які є ставки ПДВ.

КНП та ПДВ: рахуємо мільйон для реєстрації платником ПДВ (c. 7)

З попередньої статті ви вже знаєте, які взагалі господарські операції існують у КНП. Тепер залишилось зрозуміти, які ж із них враховувати, обчислюючи мільйон для реєстрації платником ПДВ. Також нас цікавить порядок такої реєстрації.

Податкові зобов’язання, складання та реєстрація податкових накладних (c. 10)

З отриманням статусу платника податку ПДВ КНП зіштовхується з поняттям податкового зобов’язання та обов’язком заповнювати й реєструвати податкові накладні. Докладно про це поговоримо в матеріалі.

Право на податковий кредит у КНП та навколокредитні питання (c. 17)

З набуттям статусу платника ПДВ КНП отримує не тільки обов’язки нараховувати та сплачувати податкові зобов’язання, а й право на податковий кредит. Про що це та що таке компенсувальні податкові зобов’язання — докладно в цій статті.

Електронний рахунок та СЕА ПДВ (c. 20)

Майже всі розрахунки з ПДВ відбуваються з допомогою електронного рахунку. Крім цього, для реєстрації накладних знадобиться ще й реєстраційний ліміт. Отже, з набуттям статусу платника ПДВ КНП має з усім цим познайомитися ближче.

Особливості складання та подання податкової звітності з ПДВ (c. 22)

Нарешті ми підійшли до питання податкової звітності. Про її важливість розповідати вам сенсу немає, бо ви і так розумієте, що якісно складена та вчасно подана звітність — це запорука вашого спокою та відсутності з боку податкової зайвих питань. Отже, що належить до податкової звітності, правила її складання, строки подання — про все це читайте в статті.

Бухоблік ПДВ: типові операції (c. 30)

Обліковуючи ПДВ, доцільно і зручно використовувати синтетичні рахунки другого порядку. Розглянемо, які ж субрахунки можуть стати в пригоді, коли мова йде про ПДВ.

Штрафонебезпечні ситуації (c. 34)

Недотримання норм ПКУ та інших нормативних актів щодо ПДВ може привести КНП до штрафонебезпечних ситуацій. Розберемося, в яких випадках та що загрожує КНП — платнику ПДВ.

Пільгові операції з ПДВ (c. 36)

Оскільки діяльність КНП має пільговий характер, з моменту реєстрації платником ПДВ або використання інших пільг КНП має складати та подавати Звіт про суми податкових пільг. Докладно про нього — в цій статті.

Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість (c. 38)

(Затверджений наказом МФУ від 28 січня 2016 року № 21, зі змінами, останні з яких внесено наказом МФУ від 23.03.2018 р. № 381)

Календар бухгал­тера
15.07.20

Звіт про використання КОРО та РК (форма № ЗВР-1) за червень 2020 року

Довідка про використані РК за червень 2020 року

Фінансова та бюджетна звітність розпорядників та одержувачів коштів державного і місцевого бюджету

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами (форма №7д, №7м) за червень 2020 року

20.07.20

Податкова декларація з ПДВ за червень 2020 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку