Журнали

Медична бухгалтерія
Медична бухгалтерія 16.03.2020
6

Тема номера


Особисті речі працівників: зберігаємо чи позичаємо?

Нерідко виникають ситуації, коли лікар використовує на роботі особисте майно (наприклад, тонометр, обігрівач чи офісну техніку). Як ЗОЗ правильно оформити такі операції, чи потрібно обліковувати майно працівників і як відзвітувати за отримані цінності, розглянемо в цій статті.

Документи та коментарi

Як укласти колдоговір? Підкажуть Методрекомендації (c. 2)

(коментар до Методичних рекомендацій та роз’яснень з питань укладення колективних договорів комунальних некомерційних підприємств, затверджених рішенням консультативно-дорадчої групи з питань удосконалення законодавства у сфері надання ПМД від 02.03.2020 р. № 1)

Статтi

Виправлення помилок у Декларації з ПДВ (c. 5)

Податкове життя наших читачів триває та приносить усе нові питання в їхні й так бурхливі професійні будні. Останнім часом одним з найбільш актуальних питань нашої гарячої лінії виявилась необхідність виправляти помилки в уже поданих Податкових деклараціях з ПДВ. Цьому питанню і присвятимо статтю.

Врятуйте, допоможіть: крадіжка в закладі! (c. 11)

Крадіжка — один з найпоширеніших злочинів, потерпілими від якого стають не тільки приватні особи, а й юридичні. Злодії, на превеликий жаль, не оминають і заклади охорони здоров’я. Ми щоденно чуємо про викрадення майна, проте не всі знають, як діяти в такій ситуації та як відобразити таку «неприємність» у бухобліку. Допоможемо розібратися в цьому питанні та розставимо як правові акценти, так і облікові.

Адміністративне оскарження — не примха, а засіб самозахисту (c. 17)

Не секрет, що у вітчизняних реаліях іноді доводиться добряче потрудитися, щоб змусити державні органи діяти, не виходячи за межі правового поля. І фіскальне відомство не є винятком із цього прикрого правила. Одним із найбільш дієвих механізмів впливу в таких випадках є процедура адміністративного оскарження. При цьому дуже важливо вправно ним користуватися. Із цієї статті ви дізнаєтеся, як найефективніше скаржитися на податківців.

Особисті речі працівників: зберігаємо чи позичаємо? (c. 22)

Нерідко виникають ситуації, коли лікар використовує на роботі особисте майно (наприклад, тонометр, обігрівач чи офісну техніку). Як ЗОЗ правильно оформити такі операції, чи потрібно обліковувати майно працівників і як відзвітувати за отримані цінності, розглянемо в цій статті.

Як виправити помилку у фінансовій звітності? (c. 28)

Помилки під час ведення бухгалтерського обліку і складання фінансової звітності можуть виникати в кожного бухгалтера. Головне, знати, як їх правильно виправити. Тож саме про це і поговоримо.

(Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 6 «Виправлення помилок і зміни у фінансових звітах», затверджене наказом МФУ від 28 травня 1999 року № 137, зі змінами, останні з яких внесено наказом МФУ від 09.12.2011 р. № 1591)

Відображаємо в обліку КНП надходження та вибуття основних засобів (c. 34)

До реорганізації ЗОЗ купували основні засоби за бюджетні кошти або отримували через внутрішньовідомче переміщення чи безоплатно і всі зміни, які відбувались у складі основних засобів та інших необоротних матеріальних активів, відображали у внесеному капіталі установи. На сьогодні ЗОЗ-КНП також можуть отримувати основні засоби різними способами, і від цього залежатиме відображення таких операцій у бухобліку. Списання основних засобів та інших необоротних матеріальних активів у КНП також має свої особливості. Тож пропонуємо детально розібратись із цими питаннями у статті.

Оприлюднення фінзвітності КНП з аудиторським звітом (c. 41)

У 2020 р. уперше будуть оприлюднювати фінзвітність середні й великі підприємства, які не є емітентами цінних паперів. У статті ми розповімо про те, яких саме КНП торкнеться ця процедура і що у зв’язку з цим необхідно зробити.

Зворотний зв'язок

Змінюємо колдоговір (c. 44)

З реорганізацією особливе місце в КНП посів колективний договір. Проте, як відомо, усе передбачити неможливо. Тож із часом колдоговір потребує змін. У яких випадках його необхідно змінювати та як це правильно зробити, дізнаєтеся з матеріалу.

Використання та облік вогнегасників (c. 46)

Наш ЗОЗ придбав вогнегасники. Чи є якісь особливості обліку вогнегасників у КНП? Чи повинні ми відразу відобразити в обліку введення в експлуатацію всіх придбаних вогнегасників? Як правильно списати з обліку не придатні для використання вогнегасники та як оформити цю операцію документально?

Додатковi матерiали

Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 6 «Виправлення помилок і зміни у фінансових звітах» (c. 32)

Міністерство фінансів України

Положення, затверджене наказом від 28 травня 1999 року № 137, зі змінами, останні з яких внесено наказом МФУ від 09.12.2011 р. № 1591

Додаток до матеріалу:

Календар бухгал­тера
Завтра

ЄСВ з зарплати (доходу) за серпень 2020 року (гірничі підприємства)

30.09.20

Звіт про контрольовані операції за 2019 рік

ПДВ за серпень 2020 року

Акцизний податок за серпень 2020 року

ПДФО з нарахованого, але не виплаченого доходу за серпень 2020 року

ВЗ з нарахованого, але не виплаченого доходу за серпень 2020 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку