Журнали

Міністерська новинарня

Уряд затвердив тарифи НСЗУ для медзакладів первинки на 2019 рік (c. 3)

http://moz.gov.ua/article/news/urjad-zatverdiv-tarifi-nszu-dlja-medzakladiv-pervinki-na-2019-rik

Базовий тариф Національної служби здоров’я України на оплату послуг первинної медичної допомоги на 2019 рік становитиме 370 грн/рік на людину, також будуть застосовувати вікові коефіцієнти. Відповідну постанову ухвалили на засіданні Уряду 18 грудня 2018 року (Номера та остаточного тексту вказаної постанови станом на день підготовки номера немає, однак, починаючи з 20 грудня, НСЗУ укладає договори вже з урахуванням затверджених тарифів).

Нацслужба здоров’я презентувала план трансформації медичної системи на 2019 рік (c. 4)

http://moz.gov.ua/article/news/premer-ministr-volodimir-grojsman-moz-ukraini-ta-nacsluzhba-zdorov’ja-prezentuvali-plan-transformacii-medichnoi-sistemi-na-2019-rik

У наступному році на медичну систему України чекає масштабна трансформація. Стартує впровадження нової моделі фінансування на рівні спеціалізованої допомоги, почнуться зміни в системі екстреної медицини та державних закупівлях ліків і медичних виробів.

Лікарняні в електронній формі: майбутнє поруч (c. 4)

http://moz.gov.ua/article/news/v-ukraini-pracjuvatime-elektronnij-reestr-likarnjanih

Статтi

Облік витрат на відрядження в КНП (c. 7)

У будь-якого підприємства може виникнути необхідність направити свого працівника у відрядження, і ЗОЗ — КНП не виняток. Та чи буде відрізнятись порядок оформлення та відображення в обліку відрядження на такому підприємстві порівняно з тим, який існував у ЗОЗ — бюджетній установі. Що ж, поїхали розбиратись.

Лідія Безкоровайна
Податковий кредит «подвійного призначення»: нелегкий шлях від первинного обліку до річного перерахунку (c. 14)

Ніхто не сперечатиметься, що ПДВ не найлегший у користуванні податок. Безліч нюансів обліку, нескінченні зміни у формах та правилах складання ПН/РК та податкової декларації тощо. Але чи не найбільшого клопоту зазнають платники-пільговики, адже на їхню долю випав облік ПДВ «підвищеної складності». Навіть досвідченим платникам ПДВ доводиться нелегко, що вже казати про новачків. Пройдімо цей шлях — від отримання права на ПК до його розподілу та подальшого річного перерахунку — разом.

Світлана Куртенок
Фінансова, статистична, бюджетна… звітність КНП (c. 23)

Добігає кінця календарний рік, а з ним — і звітний період. Тож час готуватися до складання і подання звітності. Для ЗОЗ, що реорганізувались, цей звітний період був непростим — новий статус, нові підходи до управління, новий облік і, нарешті, нова звітність. А які саме форми звітності має подавати ЗОЗ — КНП, і визначимось у цій статті.

(лист ДССУ від 12.10.2018 р. № 04.3-09/157-18)

Лідія Безкоровайна

Зворотний зв'язок

Не використані на кінець року кошти: використати чи повернути? (c. 29)

Зовсім недавно ми реформувалися з бюджетної установи в КНП, але вже встигли укласти договір з НСЗУ на четвертий квартал та отримати деякі кошти від неї. Коштів достатньо для забезпечення поточних потреб, ми навіть можемо трохи зекономити і накопичити суму, щоб придбати нове обладнання. Але хвилюємося, що незабаром кінець року і невикористані кошти, як раніше, повернуть до держбюджету. Підкажіть, на що нам можна розраховувати наприкінці року.

Оксана Верхогляд
Як правильно скоротити чисельність персоналу? (c. 30)

Після реорганізації керівництво нашого закладу вирішило скоротити чисельність персоналу. Ми знаємо, що за законом зобов’язані запропонувати працівникам, яких скорочуємо, іншу роботу. Проте в нашому закладі наразі вакансій немає, тож як нам бути в такому випадку?

Тетяна Кондратенко
Наказ про облікову політику КНП: розробляємо разом (c. 32)

Коли наш ЗОЗ був бюджетною установою, ми, звісно, розробляли облікову політику. Однак після перетворення на КНП і переходу до ведення бухобліку за новими правилами постає багато запитань щодо змісту наказу про організацію бухгалтерського обліку та облікову політику. Допоможіть, будь ласка, нам його правильно розробити.

(Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 6 «Виправлення помилок і зміни у фінансових звітах», затверджене наказом МФУ від 28 травня 1999 року № 137, зі змінами, останні з яких внесено наказом МФУ від 09.12.2011 р. № 1591)

Софія Таран
Чи будуть КНП звітувати на порталі Є-Data? (c. 36)

Раніше ми як бюджетна установа зобов’язані були звітувати про використання бюджетних коштів на порталі Є-Data. Проте ми вже реорганізувалися в КНП, тож, відповідно, цього обов’язку ми вже не маємо? Чи не наша правда?

(лист Державного агентства з питань електронного урядування України від 22.10.2018 р. № 130/22-3-18 (витяг))

Тетяна Кондратенко, Оксана Верхогляд

Судова практика

Не забуваємо про профспілку (c. 38)

Усі знають, що керівник — усьому голова в закладі й без його відома майже нічого не відбувається. Але бувають випадки, коли про деякі ситуації необхідно обов’язково повідомляти профспілковий орган. Про один із таких випадків ви дізнаєтеся далі.

Тетяна Кондратенко

Додатковi матерiали

Про надання роз’яснень (c. 6)

Антимонопольний комітет України

Лист від 26.11.2018 р. № 500-29/05-15779

Додаток до матеріалу:

Антимонопольний Комітет України
Щодо порядку надання комунальними некомерційними підприємствами статистичної та фінансової звітності органам державної статистики (c. 28)

Державна служба статистики України

Лист від 12.10.2018 р. № 04.3-09/157-18

Додаток до матеріалу:

Державна служба статистики України
Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 6 «Виправлення помилок і зміни у фінансових звітах» (c. 34)

Міністерство фінансів України

Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 6 «Виправлення помилок і зміни у фінансових звітах», затверджене наказом МФУ від 28 травня 1999 року № 137, зі змінами, останні з яких внесено наказом МФУ від 09.12.2011 р. № 1591

Додаток до матеріалу:

Міністерство фінансів України
Щодо розгляду звернення (c. 37)

Державне агентство з питань електронного урядування України

Лист від 22.10.2018 р. № 130/22-3-18 (витяг)

Додаток до матеріалу:

Державне агентство з питань електронного урядування України

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку