Журнали

Медична бухгалтерія

Медична бухгалтерія 02.12.2019

23

Тема номера


Податкова накладна за договором з НСЗУ: на яку дату складати?

КНП уклало договір з НСЗУ. У межах цього документа підприємство щомісяця складає звіт про обсяг медичних послуг, який надсилає в нацслужбу. За певних обставин відповідно до умов договору вказаний звіт підлягає коригуванню. НСЗУ перераховує оплату медичних послуг після подання звіту (уточненого звіту). Якою датою КНП має скласти податкову накладну на операції з надання медичних послуг?

Міністерська новинарня

Бюджет МОЗ України – 2020: пріоритети (c. 3)

https://moz.gov.ua/article/news/bjudzhet-moz-ukraini-2020-prioriteti-

Уряд презентував проєкт Державного бюджету на 2020 рік. Всього на охорону здоров’я передбачено 113 млрд грн, що на 13 % більше за бюджет 2019 року. Розповідаємо про фінансування програм охорони здоров’я в наступному році.

(ПРИМІТКА РЕДАКЦІЇ. На момент підготовки номера Закон України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» Верховна Рада ухвалила в другому читанні й передала на підпис Президенту. Проте наразі глава держави Закон ще не підписав, тож остаточного тексту документа поки що немає і можливі деякі зміни.)

Документи та коментарi

Як останні зміни до БКУ торкнулися КНП? (c. 6)

(коментар до проєкту Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» від 14.11.2019 р. № 2144)

Тетяна Кондратенко
Скільки отримають ЗОЗ-КНП у 2020 році: проєкт нових тарифів для ПМД (c. 7)

(коментар до проєкту постанови КМУ «Деякі питання реалізації державних фінансових гарантій медичного обслуговування населення за програмою медичних гарантій на 2020 рік»)

Тетяна Кондратенко
Обережно: нові штрафи у сфері ліцензування (c. 9)

(коментар до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку ліцензування господарської діяльності» від 02.10.2019 р. № 139-IX)

Тетяна Кондратенко
І знову питання неприбутковості КНП: то бути доходу чи не бути? (c. 10)

(коментар до ІПК ДПСУ від 16.10.2019 р. № 784/6/99-00-07-02-02-15/ІПК)

Лідія Безкоровайна, Наталія Голіяд

Статтi

Знайдеться купець і на дірявий горнець, або Особливості ПДВ-обліку операцій із продажу вторсировини (c. 14)

Гарний господар знає: що одному — мотлох, іншому — сировина. Отже, можна з користю позбавитися деяких накопичених відходів життєдіяльності підприємства і продати їх тим, хто зможе використати. При цьому не варто забувати, що такі заощадливі ініціативи потрапляють у поле ПДВ-обліку. У цьому матеріалі ми розглянемо, яких ПДВ-наслідків слід очікувати КНП від продажу вторинної сировини.

Євгенія Волох
Синиця в жмені чи журавель у небі, або Все про уповноважену особу з публічних закупівель (c. 31)

Таке поняття, як «уповноважена особа» було введено у використання у сфері публічних закупівель ще з ухваленням Закону № 922, однак ще й досі є невирішені моменти щодо запровадження цієї посади на підприємстві. Тож що це за така поважна особа, які її функції, які завдання та особливості функціонування на підприємстві, ми розглянемо в цій статті.

Ганна Даниленко

Зворотний зв'язок

«Нульові» основні засоби: чи можна використовувати? (c. 34)

ЗОЗ-КНП має на балансі основні засоби, залишкова вартість яких дорівнює нулю. Чули, що використовувати у своїй діяльності такі основні засоби не можемо, оскільки це загрожує втратою статусу неприбутковості. Так це чи ні?

Лідія Безкоровайна
Звільняємо працівника під час лікарняного: коли можна, а коли ні (c. 37)

Напевно, кожен бухгалтер без винятку пам’ятає про гарантію, яка захищає працівника від звільнення під час лікарняного. Проте зовсім неправильна думка, що цього не можна робити взагалі: листок непрацездатності не завжди є захисним амулетом працівника від звільнення. Усе пояснимо далі.

Тетяна Кондратенко
Позбуваємося непотрібного майна (c. 39)

Декілька років тому ми провели в нашому закладі капремонт даху. Старий шифер ми оприбуткували і берегли, а тепер плануємо його продати, бо надалі він нам не знадобиться. Чи маємо ми таке право? Якщо так, то як це правильно зробити?

Тетяна Кондратенко, Лідія Безкоровайна
Відшкодування витрат балансоутримувача та компенсація перетікань реактивної електроенергії: точки дотику (c. 41)

Чи відшкодовують балансоутримувачу послуги з компенсації перетікань реактивної електроенергії?

Людмила Линник
Податкова накладна за договором з НСЗУ: на яку дату складати? (c. 43)

КНП уклало договір з НСЗУ. У межах цього документа підприємство щомісяця складає звіт про обсяг медичних послуг, який надсилає в нацслужбу. За певних обставин відповідно до умов договору вказаний звіт підлягає коригуванню. НСЗУ перераховує оплату медичних послуг після подання звіту (уточненого звіту). Якою датою КНП має скласти податкову накладну на операції з надання медичних послуг?

Наталія Голіяд
Зарплата за місяць менша за мінімальну. Куди в бухобліку «подіти» ЄСВ з додаткової бази? (c. 45)

Наше підприємство, після того як перейшло на облік за комерційним Планом рахунків та почало формувати собівартість наданих медичних послуг на рахунку 23 «Виробництво», зіштовхнулося з такою ситуацією: коли працівник із невеликою заробітною платою відпрацював неповний місяць з різних причин (лікарняний, «свій рахунок» тощо), частина єдиного внеску, що нараховується на додаткову базу ЄСВ, «падає» у виробництво. Таким чином, фактична собівартість послуг начебто необґрунтовано збільшується. Підкажіть, чи правильно це або ж можна цю суму єдиного внеску відносити на витрати в повному обсязі.

Ганна Даниленко

Документи напохваті

Професійний стандарт «Фахівець з публічних закупівель» (c. 19)

(Затверджений наказом Мінсоцполітики України від 18.02.2019 р. № 234)

Міністерство соціальної політики України
Примірне положення про тендерний комітет або уповноважену особу (осіб) (c. 28)

(Затверджене наказом Мінекономрозвитку від 30 березня 2016 року № 557, зі змінами, останні з яких внесено наказом Мінекономрозвитку від 12.04.2016 р. № 676)

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України

Додатковi матерiали

Індивідуальна податкова консультація від 16.10.2019 р. № 784/6/99-00-07-02-02-15/ІПК (c. 13)

Державна податкова служба України

Індивідуальна податкова консультація від 16.10.2019 р. № 784/6/99-00-07-02-02-15/ІПК

Додаток до матеріалу:

Державна податкова служба України

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку