Журнали

Медична бухгалтерія

Медична бухгалтерія 09.04.2024

7

Тема номера


Облік страхових виплат

Унаслідок ДТП пошкоджено автомобіль ЗОЗ із вини іншого учасника ДТП. ЗОЗ отримує відшкодування збитків — частково від страхової компанії винуватця ДТП, частково від винуватця ДТП. Як це відобразити в обліку?

Статтi

Аліменти на дітей: гарячі запитання (c. 10)

На жаль, тема аліментів не втрачає актуальності. І хоча її вже не раз обговорювали, питання все одно згодом виникають. І кому як не бухгалтеру шукати на них відповіді, адже саме на його плечі лягає тягар стягнення аліментів із заробітної плати працівників. Наша мета — допомогти вам упоратися із цим тягарем. Тож не соромтеся користуватися нашою гарячою лінією та електронною поштою, якщо у вас виникають запитання. А ми, своєю чергою, будемо відповідати вам і збирати ці запитання-відповіді у статті, як, наприклад, у сьогоднішньому матеріалі. Отже, почнемо.
(Додаток до постанови КМУ від 26 лютого 1993 року № 146)

Олена Огай

Зворотний зв'язок

Перехідні лікарняні в березні – квітні 2024 року: на які обмеження для розміру середньоденного заробітку орієнтуватися? (c. 17)

Ситуація така: тимчасова непрацездатність застрахованої особи тривала з 26 березня по 2 квітня 2024 року та була продовжена в наступному електронному лікарняному листку (ЕЛН) з 03.04.2024 по 09.04.2024. На час оплати першого ЕЛН страховий стаж працівника був меншим від 6 місяців і не було виплат у розрахунковому періоді (у зв’язку з відпусткою без збереження зарплати з 01.01.2023 по 29.02.2024). Тож середньоденну зарплату було розраховано за правилами п. 28 Порядку № 12661. Оскільки страховий стаж менший від 6 місяців, було застосовано обмеження для розміру середнього заробітку, яке розраховували з огляду на мінзарплату (МЗП), установлену в березні 2024 року. Розглянемо, на яке обмеження для розміру середнього заробітку орієнтуватися під час оплати ЕЛН на продовження хвороби у квітні, адже у квітні вже встановлено іншу МЗП.

Порядок обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затверджений постановою КМУ від 26.09.2001 № 1266.
Людмила Балла
Переведення на неповну зайнятість: чи враховувати переважне право? (c. 20)

На КНП працює два юрисконсульти. Одного переведено на неповну зайнятість через відповідні зміни в штатному розписі. Чи треба було враховувати переважне право, визначене ст. 42 КЗпП1?

Кодекс законів про працю України від 10.12.1971 № 322-VIII.
Альона Момот
Як оформити продаж авто? (c. 22)

У нашого КНП є неробочі, а саме такі, що потребують капремонту та вкладень, автомобілі, строк експлуатації яких уже минув. Чи може КНП продати такі авто, якщо за документами вони спеціалізовані? І якщо так, то як це має відбуватися та як відображати цю операцію в обліку?

Лідія Безкоровайна
Облік страхових виплат (c. 26)

Унаслідок ДТП пошкоджено автомобіль ЗОЗ із вини іншого учасника ДТП. ЗОЗ отримує відшкодування збитків — частково від страхової компанії винуватця ДТП, частково від винуватця ДТП. Як це відобразити в обліку?

Лідія Безкоровайна

Судова практика

Своєчасно виправлене порушенням не вважається? (c. 28)

Чи легко визнавати власні помилки? Гадаємо, що не всім і не завжди. І, звісно, найвищий пілотаж — це не тільки визнати, але й виправити допущену помилку, бо, як то кажуть, винного двома батогами не б’ють. Цікава (але водночас не бездоганна) ситуація стала предметом судового спору, коли роботодавець скасував начебто помилково виданий наказ про звільнення працівниці. Ми вже звикли, що порушені права працівника відновлюють за рішенням суду, але цього разу роботодавець устиг усе виправити до звернення працівниці до суду, хоча, на нашу думку, це було зроблено не через любов до справедливості, а для того, щоб уникнути більш неприємних наслідків, адже справа вже вийшла за межі суто трудової. Про все це детальніше розповімо в нашому матеріалі.

Катерина Литвиненко

Додатковi матерiали

Щодо практичного застосування норм чинного законодавства (c. 8)

Державна податкова служба України
ІПК від 15.03.2024 № 1414/ІПК/99-00-24-03-03 ІПК
​Додаток до матеріалу:

Державна податкова служба України
Перелік видів доходів, які враховуються при визначенні розміру аліментів на одного з подружжя, дітей, батьків, інших осіб (c. 15)

Кабінет Міністрів України
Додаток до постанови від 26 лютого 1993 року № 146
​Додаток до матеріалу:

Кабінет Міністрів України

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку