Журнали

Медична бухгалтерія
Медична бухгалтерія 06.05.2019
9

Тема номера


Багаторічні насадження: нюанси обліку в КНП

Вирішили придбати саджанці декоративних дерев та кущів для висаджування на території лікарні з метою озеленення. Очікуваний строк життя придбаних рослин перевищує один рік. Як правильно обліковувати ці насадження: пооб’єктно чи групою? Як і коли нараховувати їх амортизацію?

Документи та коментарi

Осучаснено Методрекомендації ведення обліку медикаментів (c. 4)

(коментар до наказу МОЗ «Про внесення змін до Методичних рекомендацій ведення обліку лікарських засобів та медичних виробів у закладах охорони здоров’я» від 02.01.2019 р. № 15)

Статтi

Звіт про суми податкових пільг: знайомимося! (c. 5)

Із процесом реорганізації медзакладів із КЗ в КНП змінились і форми та строки надання звітності. А оскільки звітування за перший квартал у розпалі, згадаємо, що відтепер КНП має подавати ще один звітний документ — Звіт про суми податкових пільг. Що це, які правила його заповнення та подання — докладніше в статті.

Податкові перевірки в КНП: види, порядок проведення, наслідки (c. 10)

Податкові перевірки — головний біль кожного підприємства та підприємця в Україні. Позапланові перевірки зазвичай застають зненацька, та й планові нас не дуже радують. Тому коли до дверей закладу стукає податковий інспектор, ми завжди не підготовлені та згодні на все, аби це закінчилося швидко та з мінімальними втратами. Однак, як то кажуть, попереджений, значить, озброєний. Тож є сенс докладно розібрати, що може чекати на КНП з боку податкових органів та які права під час перевірки має КНП, що ми і зробимо в цій статті.

Працівник медзакладу відсутній на роботі: звільняємо правильно (c. 17)

Питання стосовно звільнення працівника завжди перебувають у контексті трудового законодавства та мають бути прив’язані до відповідної статті КЗпП. Також є нюанси щодо звільнення працівника, який довгий час відсутній на робочому місці. Розглянемо їх на прикладі працівників медичних закладів.

Форма № 1ДФ: надійний гід по правилах та ситуаціях (c. 29)

Ні форма Податкового розрахунку № 1ДФ, ні порядок її заповнення й подання з початку 2019 року не змінилися. Проте новації є, і стосуються вони, зокрема, ознак доходів. Пропонуємо вам зручну шпаргалку у форматі «основні правила + відповіді на запитання». Ми зібрали в одному матеріалі практичні напрацювання й роз’яснення податківців, які стануть вам у пригоді протягом усього 2019 року (якщо, звісно, нічого не зміниться) smiley.

Центральні закупівельні організації — чекайте на великі зміни (c. 38)

Станом на квітень 2019 року згідно з даними bi.prozorro.org в Україні працює понад 30 тисяч державних замовників, з яких понад 3 тисячі — це підприємства, установи та організації медичної сфери. Якщо вважати, що 1 замовник має принаймні 1 тендерний комітет з п’яти осіб, то для проведення публічних закупівель в Україні залучено 150 тисяч працівників, з яких 15 тисяч — фахівці медичної галузі. Це надзвичайно великий ресурс, який насправді використовують не дуже ефективно. Аби оптимізувати процес закупівель ЗОЗ, зараз є спроби впровадити центральну закупівельну організацію. Що це і як працюватиме, зараз будемо розбиратися.

Розмовні назви професій у закладах охорони здоров’я (c. 41)

Ведення внутрішньої кадрової документації установи, організації, підприємства тощо завжди викликає багато питань щодо правильності вживання так званих розмовних назв професій в офіційно-діловій сфері, тобто в організаціях, установах, закладах та на підприємствах різних форм власності і галузей економіки. Охорона здоров’я не є винятком, адже значна кількість професійних назв робіт має паралельні розмовно-побутові назви посад. Зараз про них — докладніше.

Зворотний зв'язок

Багаторічні насадження: нюанси обліку в КНП (c. 44)

Вирішили придбати саджанці декоративних дерев та кущів для висаджування на території лікарні з метою озеленення. Очікуваний строк життя придбаних рослин перевищує один рік. Як правильно обліковувати ці насадження: пооб’єктно чи групою? Як і коли нараховувати їх амортизацію?

Платні послуги: хто встановлює та хто затверджує? (c. 47)

Наше КНП планує надавати платні медичні послуги. Ми розрахували витрати на кожну послугу, і головний лікар затвердив ціни. Чи необхідно ще з кимось їх погоджувати?

Календар бухгал­тера
09.04.20

Звіт по заборгованості страхувальника зі сплати страхових коштів до ФСС за І квартал 2020 року

Звіт про обсяги виробництва та реалізації спирту (форма № 1-РС) за березень 2020 року

Звіт про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв (форма № 2-РС) за березень 2020 року

Звіт про обсяги виробництва та реалізації тютюнових виробів (форма № 3-РС) за березень 2020 року

Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі (форма № 1-ОА)

Звіт про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у оптовій мережі (форма № 1-ОТ)

15.04.20

Звіт про використання КОРО та РК (форма № ЗВР-1) за березень 2020 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку