Журнали

Медична бухгалтерія

Медична бухгалтерія 01.06.2020

11

Тема номера


Готуємося до перевірок МОЗ: як зменшити ризики притягнення до відповідальності?

Перевірки МОЗ є невід’ємною частиною існування КНП після проведення реорганізації. Плани-графіки перевірок КНП та інших медичних закладів на наступний календарний рік МОЗ формує до 1 грудня щороку та оприлюднює на офіційному сайті. За результатами проведення перевірки МОЗ може застосовувати заходи впливу не лише до КНП, а й до його керівництва. У статті розглянемо варіанти зменшення ризиків КНП та його керівництва бути притягненими до відповідальності.

Документи та коментарi

«Безготівкові зміни» дібралися до Інструкції № 59 (c. 3)

(коментар до наказу МФУ «Про затвердження Змін до Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон» від 13.04.2020 р. № 155)

Тетяна Кондратенко
«Старі знайомі» в податковій накладній: кількість знаків після коми в ціні товару та дрібні розбіжності з первинкою (c. 5)

(коментар до ІПК ДПС України від 26.03.2020 р. № 1276/6/99-00-07-03-02-06/ІПК)

Євгенія Волох
Дата складання розрахунку коригування: розбір ситуацій від фіскалів (c. 9)

(коментар до ІПК ДПС України від 06.03.2020 р. № 970/6/99-00-07-03-02-06/ІПК)

Анна Хомюк

Статтi

Продаж товарів через торгові автомати в КНП: основні моменти обліку (c. 12)

Організаційні моменти продажу товарів нескладного асортименту через торгові автомати (вендинг) ми детально розглянули в минулому номері газети (див. «Медична бухгалтерія», № 10/2020, с. 23). Облік та оподаткування таких операцій також не залишимо поза увагою. Тож у цій статті більш детально — саме про бухгалтерські аспекти.

Ірина Шевчук
Особливості обліку тари (c. 14)

Часто підприємства отримують різні товарно-матеріальні цінності в упаковці або купують упаковку для зберігання ТМЦ. У бухобліку її називають тарою. Деякі види тари після використання матеріалів утилізують, деякі — використовують багато разів. Певні види тари мають бути повернені постачальнику, а певні — залишаються у використанні підприємства. Отже, видів тари багато, тож спробуємо визначитись з особливостями її використання та обліку.

Лідія Безкоровайна
Медична допомога для іноземців в Україні (c. 30)

Часто до ЗОЗ звертаються по медичну допомогу іноземні громадяни. Тож з’ясуймо, які послуги заклад повинен їм надавати та чи має він право встановлювати плату за це? Розберімося з усіма нюансами.

(Порядок надання медичної допомоги іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають або тимчасово перебувають на території України, які звернулися із заявою про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, стосовно яких прийнято рішення про оформлення документів для вирішення питання щодо визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, та яких визнано біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, та компенсації вартості медичних послуг і лікарських засобів, наданих іноземцям
та особам без громадянства, які тимчасово проживають або перебувають на території України, затверджений постановою КМУ від 19 березня 2014 року № 121)

Тетяна Кондратенко
Випробувальний термін у ЗОЗ: коли, кому так як установлювати? (c. 35)

На превеликий жаль, не завжди, коли потенційний працівник має прекрасне резюме або проявив себе на співбесіді з найкращого боку, він добре зарекомендує себе безпосередньо в роботі. Тож аби перевірити, чи підходить підприємству претендент та чи справляється він зі своїми посадовими обов’язками, можна встановити для нього випробувальний термін. Про те, як його правильно оформити, кому його дозволено встановлювати, а кому — зась, та про багато іншого дізнаєтеся з матеріалу.

Світлана Соловей
Готуємося до перевірок МОЗ: як зменшити ризики притягнення до відповідальності? (c. 40)

Перевірки МОЗ є невід’ємною частиною існування КНП після проведення реорганізації. Плани-графіки перевірок КНП та інших медичних закладів на наступний календарний рік МОЗ формує до 1 грудня щороку та оприлюднює на офіційному сайті. За результатами проведення перевірки МОЗ може застосовувати заходи впливу не лише до КНП, а й до його керівництва. У статті розглянемо варіанти зменшення ризиків КНП та його керівництва бути притягненими до відповідальності.

Артем Середа

Зворотний зв'язок

Надсилаємо листи — обліковуємо поштові марки й конверти (c. 44)

Підкажіть, будь ласка, які існують вимоги до використання підприємствами поштових марок та конвертів і які особливості їх бухгалтерського обліку?

Софія Таран
Єдиний рахунок: про переваги та недоліки (c. 47)

Останнім часом, окрім затвердження карантинних заходів, законотворці взялися і за решту питань, які вже не один місяць чекають свого часу. Зокрема, йдеться про ухвалені у квітні цього року Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 04.10.2019 р. № 190-IX (далі — Закон № 190) та Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 13.04.2020 р. № 559-IX (далі — Закон № 559). Підписання цих документів нарешті відчинило двері для введення спрощеної процедури для сплати податків, зборів та ЄСВ через запровадження єдиного рахунку. Далі детальніше.

Ольга Сусла

Документи напохваті

Інструкція про службові відрядження в межах України та за кордон (c. 21)

(Затверджена наказом МФУ від 13 березня 1998 року № 59, зі змінами, останні з яких внесено наказом МФУ від 13.04.2020 р. № 155)

Міністерство фінансів України

Додатковi матерiали

Індивідуальна податкова консультація від 26.03.2020 р. № 1276/6/99-00-07-03-02-06/ІПК (c. 7)

Державна податкова служба України

Індивідуальна податкова консультація від 26.03.2020 р. № 1276/6/99-00-07-03-02-06/ІПК

Додаток до матеріалу:

Державна податкова служба України
Індивідуальна податкова консультація від 06.03.2020 р. № 970/6/99-00-07-03-02-06/ІПК (c. 10)

Державна податкова служба України

Індивідуальна податкова консультація від 06.03.2020 р. № 970/6/99-00-07-03-02-06/ІПК

Додаток до матеріалу:

Державна податкова служба України
Порядок надання медичної допомоги іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають або тимчасово перебувають на території України, які звернулися із заявою про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, стосовно яких прий (c. 33)

(Затверджений постановою КМУ від 19 березня 2014 року № 121)

Кабінет Міністрів України

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку