Журнали

Міністерська новинарня

Як змінилася система охорони здоров’я за рік трансформації, та що на неї чекає у 2019 році? (c. 4)

http://moz.gov.ua/article/reform-plan/pidsumki-roku-jak-zminilasja-sistema-ohoroni-zdorov%E2%80%99ja-za-rik-transformacii-ta-scho-na-nei-chekae-u-2019-roci-

Трансформація системи охорони здоров’я почалася з первинної ланки та фактично триває десятий місяць. З якими результатами зустріла новий рік первинка, та які зміни очікують на систему охорони здоров’я у 2019 році?

Які послуги увійдуть у програму «Безкоштовна діагностика» з липня 2019 року? (c. 5)

http://moz.gov.ua/article/reform-plan/jaki-poslugi-uvijdut-u-programu-bezkoshtovna-diagnostika-z-lipnja-2019-roku

Національна служба здоров’я України оплатить чіткий перелік діагностичних і лікувальних послуг за принципом «гроші йдуть за пацієнтом». МОЗ України виносить на громадське обговорення два проекти постанов Кабінету Міністрів про трансформацію охорони здоров’я у 2019 році.

Статтi

Як обліковувати запаси в КНП? (c. 11)

Розпочинаємо новий рік, і потрібно подбати про закупівлю необхідних запасів: і для надання медичних послуг, і для забезпечення роботи підприємства, і для виконання адміністративних функцій. Про те, як правильно оформити їх придбання та використання в обліку, і поговоримо в цій статті.

Лідія Безкоровайна

Зворотний зв'язок

Ви ще не перереєстрували свій автомобіль? Тоді ми йдемо до вас (c. 21)
Тетяна Кондратенко, Лідія Безкоровайна
Порядок складання «звільнених» та компенсувальних податкових накладних: вивчаємо на прикладах (c. 27)

Діяльність медустанов має певну специфіку, яка впливає також і на ПДВ-операції. Пропонуємо на конкретних прикладах розібратися з порядком складання податкових накладних під час здійснення операцій, притаманних медустановам.

Світлана Куртенок
Бухгалтерський облік ПДВ: основні моменти, або Не такий страшний ПДВ, як його малюють (c. 30)

Оскільки медзаклади на сьогодні опинилися серед новоспечених платників ПДВ, постає питання бухобліку цього непрямого податку. Тож пропонуємо невеликий огляд відображення в обліку найбільш поширених операцій з нарахуванням та сплатою до бюджету ПДВ.

Євгенія Поставна
Пацієнт вимагає відеофіксацію операції в лікарні: як діяти установі в такому разі? (c. 33)

Добрий день! Порадьте, будь ласка: пацієнт вимагає зняти на камеру операцію, яку йому проведуть. Чи маємо ми право йому відмовити в такому разі?

Тамара Олєйнікова
Медична практика і головний лікар: чи повинні приватні компанії дотримуватися вимог наказу № 1977? (c. 34)

У кінці 2018 року виникла суперечка про те, чи поширюються вимоги наказу МОЗ № 1977 (Наказ МОЗ «Про внесення змін до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 78 “Охорона здоров’я”» від 31.10.2018 р. № 1977.), яким внесено зміни до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, випуск 78 «Охорона здоров’я» (Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 78 «Охорона здоров’я», затверджений наказом МОЗ від 29.03.2002 р. № 117.), на приватні медичні компанії. З 01.01.2019 р. така посада, як «Головний лікар» пішла в минуле. Крім найменувань посади, істотно змінилися і кваліфікаційні вимоги.

А тепер повернемося до запитання, з якого розпочали: чи повинні приватні компанії враховувати ці зміни? Або ж зазначені вимоги стосуються виключно закладів охорони здоров’я, які перебувають у державній чи комунальній власності.

Олег Юдін
До спостережної ради — тільки з бездоганною діловою репутацією (c. 35)

Уже неодноразово на сторінках нашої газети ми висвітлювали теми, що стосуються спостережної ради в закладах охорони здоров’я. Зокрема, докладний коментар до постанови № 1077 (Постанова КМУ «Про спостережну раду закладу охорони здоров’я та внесення змін до Типової форми контракту з керівником державного, комунального закладу охорони здоров’я» від 27.12.2017 р. № 1077.), відповідно до якої утворюють таку раду, можете прочитати в № 3/2018 на с. 10. Пункт 6 вказаної постанови містить таку вимогу до члена спостережної ради, як бездоганна ділова репутація. По роз’яснення, що розуміти під цією вимогою, до нашої редакції звернувся читач. Тож зараз будемо розбиратися.

(лист МОЗ від 07.12.2018 р. № 19.1-04-Д-1/10/3344-18/32679)

Тетяна Кондратенко, Сергій Дорошенко

Судова практика

Головний лікар — добродійник чи головний лікар — злочинець? (c. 37)

На жаль, час від часу трапляються керівники, нечисті на руку. Ось і цього разу в одному з ЦПМСД склалася така неоднозначна ситуація: працівники вже як декілька місяців не працюють, а їхню заробітну плату, незважаючи на це, продовжує отримувати головний лікар, але витрачає ці кошти для ремонту закладу. На чиєму боці буде справедливість, зараз дізнаємося.

Тетяна Кондратенко

Документи напохваті

Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 9 «Запаси» (c. 23)

(Затверджене наказом МФУ від 20 жовтня 1999 року № 246, зі змінами, останні з яких внесено наказом МФУ від 17.12.2012 р. № 1343)

Міністерство фінансів України

Додатковi матерiали

Щодо проблем виконання суб’єктами підприємництва вимог МВС (c. 10)

Міністерство внутрішніх справ України

Лист від 16.11.2018 р. № 38/5714

Додаток до матеріалу:

Міністерство внутрішніх справ України
Щодо бездоганної ділової репутації члена спостережної ради (c. 36)

Міністерство охорони здоров’я України

Лист від 07.12.2018 р. № 19.1-04-Д-1/10/3344-18/32679

Додаток до матеріалу:

Мiнiстерство охорони здоров'я України

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку