Журнали

Медична бухгалтерія
Медична бухгалтерія 04.03.2019
5

Тема номера


Індексація для всіх: загальне і конкретне

Одна з тем, що не люблять бухгалтери, — це індексація заробітної плати. Хоча, якщо мати напохваті зручну шпаргалку, то все буде не так і страшно. Ми підготували для вас збірник чітких правил та інструкцій, як індексувати зарплату працівників закладів охорони здоров’я. Правила підкріплено наочними прикладами для березня 2019 року, тож шансів не любити індексацію більше не залишилося smiley​.

Міністерська новинарня

Як забезпечити заклад охорони здоров’я медичними засобами (c. 3)

http://moz.gov.ua/article/for-medical-staff/jak-zabezpechiti-zaklad-ohoroni-zdorov%E2%80%99ja-medichnimi-zasobami

Розповідаємо детально, як закуповувати ліки за Національним переліком та поза ним за рахунок місцевого бюджету, як розраховувати потребу для закупівлі ліків за кошти державного бюджету через міжнародні організації, як відбувається розподіл вакцин, хто і як має звітувати про наявність ліків та вакцин.

Які зміни чекають на урядову програму «Доступні ліки» у 2019 році, й що потрібно знати керівникам медичних закладів та лікарям? (c. 5)

http://moz.gov.ua/article/for-medical-staff/jaki-zmini-chekajut-na-urjadovu-programu-dostupni-liki-u-2019-roci-j-scho-potribno-znati-kerivnikam-medichnih-zakladiv-ta-likarjam

Відповідно до Закону «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» громадяни України з 2020 року отримуватимуть гарантований, тобто на 100 % оплачений державою пакет медичних послуг та лікарських засобів. Згідно з Законом єдиним замовником медичних послуг і платником за їх якісне надання є Національна служба здоров’я України.

Статтi

«Відносини» КНП із землею… Платити чи не платити податок?.. (c. 11)

«Наприкінці минулого року наша міська поліклініка була реорганізована в КНП. З початку 2019 року ми вже отримуємо фінансування від НСЗУ. Допоможіть, будь ласка: чи треба платити податок на землю та подавати декларацію?» — такі питання від читачів ми отримуємо часто, тож підготували цей ґрунтовний матеріал.

Як звільнити працівника через невідповідність займаній посаді? (c. 17)

Час від часу трапляються ситуації, коли прийнятий на роботу працівник не виправдовує наших сподівань і з дорученою йому роботою не справляється. Знайдімо вихід із такої ситуації й розберімося, як бути, наприклад, із завідувачем відділення лікарні, якому не до снаги виконати свої посадові обов’язки. Чи можна його звільнити?

Порушення трудового законодавства: кримінальна, адміністративна та фінансова відповідальність (c. 20)

Дотримання підприємством норм чинного законодавства України, безперечно, є обов’язковим. Особливої уваги потребує трудове законодавство, оскільки його недотримання і зачіпає права працівника, і суттєво впливає на діяльність ЗОЗ. Ґрунтуючись саме на його аспектах, здійснюють усі процеси прийняття, переведення, звільнення працівників. Перевіряючи роботодавців, інспектори з праці почали звертати увагу як на значні порушення законодавства про працю, так і на менш вагомі. Це свідчить про те, що чим далі, тим прискіпливіше перевірятимуть дотримання роботодавцями вимог до кадрового діловодства та розрахунків із працівниками. Тож з’ясуймо, які діяння призводять до відповідальності та хто саме за них відповідатиме.

Індексація для всіх: загальне і конкретне (c. 27)

Одна з тем, що не люблять бухгалтери, — це індексація заробітної плати. Хоча, якщо мати напохваті зручну шпаргалку, то все буде не так і страшно. Ми підготували для вас збірник чітких правил та інструкцій, як індексувати зарплату працівників закладів охорони здоров’я. Правила підкріплено наочними прикладами для березня 2019 року, тож шансів не любити індексацію більше не залишилося smiley​.

Рецептурні бланки: правила заповнення, порядок зберігання та бухоблік (c. 35)

Починаючи з 2005 року, коли МОЗ наказом № 360 затвердив основні вимоги щодо заповнення рецептурних бланків, їх обігу та обліку, до згаданого документа майже щороку вносили зміни. І ось наприкінці минулого року МОЗ ще раз переглянув Правила № 360, Порядок № 360 та Інструкцію № 360 і наказом № 1819 вніс до них чергові зміни, про що і піде мова далі.

(Інструкція про порядок зберігання, обліку та знищення рецептурних бланків, затверджена наказом МОЗ від 19 липня 2005 року № 360 у редакції наказу МОЗ від 04.10.2018 р. № 1819)

Додатковi матерiали

Щодо розгляду звернення (c. 7)

Національна служба здоров’я України

Лист від 08.02.2019 р. № 753/2-10-19

Додаток до матеріалу:

Щодо можливості провадження громадськими об’єднаннями підприємницької діяльності (c. 9)

Міністерство фінансів України

Лист від 06.02.2019 р. № 11210-09-5/3214

Додаток до матеріалу:

Індексація зарплати за березень 2019 року (c. 34)

Додаток до матеріалу:

Інструкція про порядок зберігання, обліку та знищення рецептурних бланків (c. 38)

Міністерство охорони здоров'я України

Затверджена наказом МОЗ від 19 липня 2005 року № 360 (у редакції наказу МОЗ від 04.10.2018 р. № 1819)

Додаток до матеріалу:

Календар бухгал­тера
09.04.20

Звіт по заборгованості страхувальника зі сплати страхових коштів до ФСС за І квартал 2020 року

Звіт про обсяги виробництва та реалізації спирту (форма № 1-РС) за березень 2020 року

Звіт про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв (форма № 2-РС) за березень 2020 року

Звіт про обсяги виробництва та реалізації тютюнових виробів (форма № 3-РС) за березень 2020 року

Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі (форма № 1-ОА)

Звіт про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у оптовій мережі (форма № 1-ОТ)

15.04.20

Звіт про використання КОРО та РК (форма № ЗВР-1) за березень 2020 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку