Журнали

Медична бухгалтерія

Медична бухгалтерія 05.10.2020

19

Тема номера


МНМА: відображаємо в обліку та фінансовій звітності

Облік малоцінних необоротних матеріальних активів багато в чому ідентичний обліку основних засобів, однак він має і певні особливості. Тож у цій статті спробуємо визначити основні нюанси та нагадати порядок обліку цих необоротних активів, оскільки вони можуть становити суттєву питому вагу активів підприємства.

Документи та коментарi

Остання перепона подолана: затверджено типові договори оренди держмайна (c. 3)

(коментар до Примірного договору оренди нерухомого майна, іншого окремого індивідуально визначеного майна, що належить до державної власності, затвердженого постановою КМУ від 12.08.2020 р. № 820)

Тетяна Кондратенко
Вистраждані переліки для доплат медичним працівникам (c. 19)

(коментар до наказу МОЗ «Про затвердження переліку типів закладів охорони здоров’я та переліку посад медичних та інших працівників, для яких встановлюються доплати до заробітної плати медичним та іншим працівникам закладів охорони здоров’я, які надають медичну допомогу хворим на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, та тим, що забезпечують життєдіяльність населення, що мають право на встановлення доплати до заробітної плати з 01 вересня 2020 року до 31 грудня 2020 року» від 03.09.2020 р. № 2021)

Тетяна Кондратенко

Статтi

Дистанційна робота від А до Я (c. 21)

Що казати, убезпечити своїх працівників від зараження коронавірусною хворобою на сьогодні є бажанням багатьох роботодавців. Саме з цією метою вони переводять працівників на дистанційний (віддалений) режим роботи. І це похвально. Ви теж про це замислюєтесь? Тоді зауважте: доречним те буде тільки щодо працівників, які можуть виконувати свої трудові обов’язки вдома (чи іншому місці), коли їхня присутність на робочому місці не обов’язкова. У вас є такі? Добре. Тоді вивчаймо, як оформити переведення працівників на дистанційку.

Олена Огай
МНМА: відображаємо в обліку та фінансовій звітності (c. 30)

Облік малоцінних необоротних матеріальних активів багато в чому ідентичний обліку основних засобів, однак він має і певні особливості. Тож у цій статті спробуємо визначити основні нюанси та нагадати порядок обліку цих необоротних активів, оскільки вони можуть становити суттєву питому вагу активів підприємства.

Лідія Безкоровайна

Зворотний зв'язок

Якщо працівника КНП звільнено й знову прийнято на роботу в одному місяці: питання нарахування ЄСВ та оподаткування (c. 42)

Працівниця КНП звільнилася з основного місця роботи в першій половині вересня 2020 року за власним бажанням. Під час проведення остаточного розрахунку працівниці нараховано зарплату за фактично відпрацьовані дні до звільнення та компенсацію за невикористані дні щорічної відпустки. А через декілька днів її знову прийнято на роботу за основним місцем роботи. За підсумками вересня працівниці нараховано зарплату за фактично відпрацьовані дні вересня після прийняття на роботу. Як це вплине на оподаткування та як правильно нарахувати ЄСВ в цій ситуації?

Оплачуємо лікарняний та час очного навчання працівнику-інтерну (c. 45)

За наказом управління охорони здоров’я до штату нашого закладу 01.08.2020 р. зараховано інтерна-бюджетника. Нарахування зарплати проводять з окладу, розмір якого встановлено на рівні мінімальної зарплати (у серпні — 4 723,00 грн, у вересні — 5 000 грн). У період із 7 по 20 серпня 2020 року лікар-інтерн перебував на лікарняному з причини непрацездатності «ізоляція від COVID-19». А вже з 1 вересня 2020 року його направлено на очний цикл навчання. Підкажіть: як у цьому випадку нараховувати лікарняні? Як розрахувати середній заробіток для оплати періоду очного навчання?

Олена Огай

Документи напохваті

Про затвердження переліку типів закладів охорони здоров’я та переліку посад медичних та інших працівників, для яких встановлюються доплати до заробітної плати медичним та іншим працівникам закладів охорони здоров’я, які надають медичну допомогу хворим на (c. 23)

(Наказ МОЗ від 3 вересня 2020 року № 2021)

Мiнiстерство охорони здоров'я України
Перелік посад медичних та інших працівників закладів охорони здоров’я комунальної форми власності (крім лікарів та/або команд первинної медичної допомоги) та закладів охорони здоров’я, що належать до сфери управління Міністерства охорони здоров’я України, (c. 24)

(Затверджений наказом МОЗ від 3 вересня 2020 року № 2021)

Мiнiстерство охорони здоров'я України
Перелік типів закладів охорони здоров’я комунальної форми власності та закладів охорони здоров’я, що належать до сфери управління Міністерства охорони здоров’я України, які надають медичну допомогу хворим на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинен (c. 26)

(Затверджений наказом МОЗ від 3 вересня 2020 року № 2021)

Мiнiстерство охорони здоров'я України

Додатковi матерiали

Примірний договір оренди нерухомого або іншого окремого індивідуально визначеного майна, що належить до державної власності (c. 5)

Кабінет Міністрів України

Примірній договір, затверджений постановою КМУ від 12 серпня 2020 року № 820

Додаток до матеріалу:

Кабінет Міністрів України

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку