Журнали

Медична бухгалтерія

Медична бухгалтерія 06.09.2021

17

Тема номера


Ліки від пацієнтів: щоденний виклик для КНП

У звіті 1-НС вкладка «Звіт Пацієнт» вимагає показувати інформацію щодо оприбуткування ліків від пацієнта. Як оформити та організувати облік ліків, що їх надали пацієнти, та якими нормативними документами керуватися?

Документи та коментарi

Програма медгарантій: точкові зміни (c. 4)

(коментар до постанови КМУ «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2018 р. № 410 і від 15 лютого 2021 р. № 133» від 09.08.2021 № 820)

Альона Момот

Статтi

Виплати колишньому працівнику: нарахування, оподаткування, звітність (c. 6)

Усі ми знайомі з непорушним правилом ч. 1 ст. 116 КЗпП: виплату всіх сум, що належать працівнику в разі звільнення від підприємства, провадять у день звільнення! Утім, на практиці можливі ситуації, коли все йде не за планом. Буває й так, що зарплату, премію, компенсацію за невикористану відпустку, індексацію, лікарняні… треба виплатити працівнику вже після звільнення. Причин такого запізнення може бути багато, але для бухгалтера головне інше: важливіше з’ясувати, як оподатковувати такі виплати та відобразити у звітності. Що ж, розберімося.

Олена Огай
Інвестиційна нерухомість: відображаємо в обліку та фінансовій звітності (c. 13)

Як ми писали в газеті «Медична бухгалтерія», № 8/2021, с. 26, ФДМУ запропонував обліковувати приміщення, що їх надають в оренду, у складі інвестиційної нерухомості. Це викликало багато запитань стосовно обліку цього активу та відображення його у фінансовій звітності. Тож, яку нерухомість можна вважати інвестиційною та як її слід обліковувати, поговоримо у статті.

(національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 32 «Інвестиційна нерухомість», затверджене наказом МФУ від 2 липня 2007 року № 779, зі змінами, останні з яких унесено наказом МФУ від 09.07.2021 № 385)

Софія Таран

Зворотний зв'язок

Ліки від пацієнтів: щоденний виклик для КНП (c. 22)

У звіті 1-НС вкладка «Звіт Пацієнт» вимагає показувати інформацію щодо оприбуткування ліків від пацієнта. Як оформити та організувати облік ліків, що їх надали пацієнти, та якими нормативними документами керуватися?

Дар’я Заїка, Ганна Даниленко
Нефіскальний розрахунковий документ від підзвітної особи (c. 24)

Працівнику КНП було видано готівкові грошові кошти для придбання канцелярських товарів у роздрібній мережі. Він придбав їх у магазині, у якому діяльність веде ФОП — платник ЄП групи 2. Як підтвердний документ до Звіту1 працівник надав нефіскальний документ — товарний чек. Чи має право бухгалтер прийняти цей документ?

Звіт про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт, затверджений наказом МФУ від 28.09.2015 № 841.
Ірина Шевчук, Ганна Даниленко
Помилка в ІПН працівника: виправляємо додатки 1, 5, 6 та 4 ДФ (c. 26)

Заповнюючи Податковий розрахунок1 за ІІ квартал 2021 року, припустилися помилки — неправильно зазначили ідентифікаційний номер працівниці, яку прийнято в цьому ж кварталі. Як виправити помилку?

Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків — фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску, затверджений наказом МФУ від 13.01.2015 № 4 (у редакції наказу МФУ від 15.12.2020 № 773).
Олена Огай
Робота у святковий день ± день відпочинку (c. 27)

У День Незалежності України деяких працівників нашого КНП вимушено залучили на декілька годин до роботи. Усім залученим установлено 5-денку, вихідні — субота й неділя, у них повна зайнятість, оплату праці проводять з окладу. Підкажіть, як такий день роботи оплачувати.

Олена Огай
Що потрібно знати про скорочення чисельності або штату працівників під час карантину? (c. 28)

Чи можна скорочувати працівників під час карантину на підставі п. 1 ч. 1 ст. 40 КЗпП1? Чи є особливості в процедурі такого скорочення?

Кодекс законів про працю України від 10.12.1971 № 322-VIII.
Альона Момот, Дар’я Заїка

Судова практика

Яке покарання загрожує, якщо лікар ЗОЗ підробив ПЛР-тест? (c. 30)

Підроблення результатів ПЛР-тестування є кримінально караним. Це стосується як шахраїв, так і лікарів ЗОЗ, уповноважених видавати висновок дослідження на виявлення SARS-CoV-2. Яка відповідальність чекає на правопорушників, розглянемо на прикладі вироку Рівненського міського суду Рівненської області від 12.05.2021 у справі № 569/8930/211.

Дар’я Заїка

Додатковi матерiали

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 32 «Інвестиційна нерухомість» (c. 19)

(затверджене наказом МФУ від 2 липня 2007 року № 779, зі змінами, останні з яких унесено наказом МФУ від 09.07.2021 № 385)

Додаток до матерiалу:

Міністерство фінансів України

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку