Журнали

Медична бухгалтерія

Медична бухгалтерія 24.06.2024

12

Тема номера


ЗОЗ-КНП отримав електромобіль: оформлення та облік

На сьогодні багато ЗОЗ отримало безоплатно від МОЗ електромобілі. Ця програма діє в межах проєкту «Зміцнення системи охорони здоров’я та збереження життя». Такий об’єкт обліку для ЗОЗ новий, тому викликає багато запитань щодо оформлення, використання та обліку. Тож у статті пригадаємо, як слід обліковувати транспортний засіб, і звернемо увагу на особливості обліку саме електромобілів.

Статтi

Працівниця вийшла із соціальної відпустки: як рахувати зароблені нею щорічні відпустки, відпустку «на дітей» тощо? (c. 10)

У цьому матеріалі розглянемо, на щорічні відпустки якої тривалості має право працівниця в разі виходу із соціальних відпусток:

  •  для догляду за дитиною до досягнення нею 3 років;
  •  або без збереження зарплати у зв’язку з тим, що дитина потребує домашнього догляду відповідно до медвисновку, тривалістю не більше ніж досягнення дитиною 6 (16, 18) років;
  •  або у зв’язку з вагітністю та пологами.
Людмила Балла
ЗОЗ-КНП отримав електромобіль: оформлення та облік (c. 18)

На сьогодні багато ЗОЗ отримало безоплатно від МОЗ електромобілі. Ця програма діє в межах проєкту «Зміцнення системи охорони здоров’я та збереження життя». Такий об’єкт обліку для ЗОЗ новий, тому викликає багато запитань щодо оформлення, використання та обліку. Тож у статті пригадаємо, як слід обліковувати транспортний засіб, і звернемо увагу на особливості обліку саме електромобілів.

Лідія Безкоровайна

Зворотний зв'язок

Працівник повністю використав щорічну основну відпустку, а потім у цьому робочому році взяв відпустку без збереження зарплати: що робити? (c. 26)

04.07.2017 працівника було прийнято на роботу. Загальна тривалість щорічної основної відпустки, на яку він має право, становить 24 к. дн. За попередні робочі роки він повністю використав щорічну основну відпустку. За поточний робочий рік (з 04.07.2023 по 03.07.2024) працівник використав 24 к. дн. відпустки наперед (у період із 08 по 31 грудня 2023 року). Але згодом у цьому робочому році працівник пішов у відпустку без збереження зарплати на підставі ч. 3 ст. 26 Закону про відпустки з 01.03.2024 по 30.04.2024 (61 к. дн.). Оскільки така відпустка не зараховується до стажу, який дає право на щорічну основну відпустку, виходить, що працівник за поточний робочий рік заробив не 24 к. дн. оплачуваної відпустки, а тільки 20 к. дн. Але наперед він використав усі 24 к. дн. Як діяти роботодавцю в такій ситуації?

Людмила Балла
Відшкодування юрособою судових витрат фізособі: додаткове благо? (c. 29)

Наше підприємство за рішенням суду має відшкодувати контрагенту-фізособі судові витрати, зокрема судовий збір і витрати на професійну правничу допомогу. Чи вважатиметься таке відшкодування судових витрат додатковим благом і, відповідно, чи треба під час виплати утримувати із суми відшкодування фізособі ПДФО та ВЗ?

Марія Мельнікова

Додатковi матерiали

Щодо чинності Переліку № 447/24 (c. 9)

Міністерство економіки України
​Додаток до матеріалу:

Міністерство економіки України
Щодо компенсації за невикористану додаткову соціальну відпустку (c. 15)

Міністерство економіки України
​Додаток до матеріалу:

Міністерство економіки України
Щодо надання відпустки «на дітей» (c. 15)

Міністерство економіки України
​Додаток до матеріалу:

Міністерство економіки України
Щодо обчислення середньої заробітної плати для нарахування компенсації за невикористані відпустки (c. 16)

Міністерство соціальної політики України
Додаток до матеріалу:

Міністерство соціальної політики України
Щодо оподаткування доходу, отриманого платником податків у вигляді суми відшкодування судових витрат на підставі рішення суду (c. 32)

Державна податкова служба України
Додаток до матеріалу:

Державна податкова служба України

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку