Журнали

Медична бухгалтерія
Медична бухгалтерія 03.06.2019
11

Тема номера


Е-каталог у Prozorro — уже доступний!

(коментар до Інструкції з використання е-каталогу Prozorro-market, затвердженої наказом ДП «Прозорро» від 22.04.2019 р. № 16 (у матеріалі — наказ № 16 https://prozorro.gov.ua/news/nakaz-16-pro-zatverdzhennya-instrukciyi-z-vikoristannya-e-katalogu-prozorro-market)

Міністерська новинарня

Тепер офіційно: МОЗ України розпочинає перший етап трансформації екстреної медичної допомоги (c. 3)

http://moz.gov.ua/article/reform-plan/teper-oficijno-moz-ukraini-rozpochinae-pershij-etap-transformacii-ekstrenoi-medichnoi-dopomogi-

Кабінет Міністрів України 22 травня ухвалив концепцію розвитку екстреної медичної допомоги, спрямував кошти на пілотний проект у шести регіонах і затвердив закупівлю сучасних диспетчерських служб по всій країні. Відповідні офіційні документи будуть опубліковані на Урядовому порталі найближчим часом.

Документи та коментарi

Централізовані закупівлі: відтепер є нормативне підґрунтя (c. 4)

(коментар до постанови КМУ «Про особливості створення та діяльності централізованих закупівельних організацій» від 27.12.2018 р. № 1216)

Тетяна Кондратенко
Е-каталог у Prozorro — уже доступний! (c. 6)

(коментар до Інструкції з використання е-каталогу Prozorro-market, затвердженої наказом ДП «Прозорро» від 22.04.2019 р. № 16 (у матеріалі — наказ № 16 https://prozorro.gov.ua/news/nakaz-16-pro-zatverdzhennya-instrukciyi-z-vikoristannya-e-katalogu-prozorro-market)

Надія Бігун

Статтi

Медустанова отримала податкову накладну з помилкою: що робити? (c. 10)

На жаль, на практиці помилки в ПН зовсім не рідкість. Адже під час їх складання доводиться враховувати багато нюансів, а для цього потрібно мати певну кваліфікацію. Але якщо для постачальника помилки в ПН не такі аж страшні, у покупця це може призвести до втрати ПК з ПДВ. Тож передусім бухгалтер медустанови має переконатися в тому, що ПН, зареєстровану в ЄРПН, складено правильно. Про те, як це зробити, ми розповімо в статті.

Влада Карпова
Засоби індивідуального захисту для працівників ЗОЗ (c. 17)

Напевно, для кожного з нас із самого дитинства лікарі асоціюються з білими халатами. Для працівників ЗОЗ законодавством передбачено два види одягу: спеціальний та санітарно-гігієнічний. У чому їх різниця, які ще засоби захисту передбачені для працівників ЗОЗ і, нарешті, як їх обліковувати в ЗОЗ — КНП, розглянемо в цій статті.

(Мінімальні вимоги безпеки і охорони здоров’я при використанні працівниками засобів індивідуального захисту на робочому місці (затверджені наказом Мінсоцполітики від 29 листопада 2018 року № 1804))

Тетяна Кондратенко, Лідія Безкоровайна, Наталія Голіяд
Провели оцінку майна під час реорганізації: відображаємо в обліку (c. 32)

ЗОЗ — бюджетна установа реорганізується в КНП. Перед складанням передавального акта необхідно здійснити оцінку майна та майнових прав установи. Як і будь-яка господарська операція, переоцінка майна має бути відображена в бухгалтерському обліку. Як це правильно зробити — і поговоримо далі.

Лідія Безкоровайна

Зворотний зв'язок

Умови № 308/519 і КНП (c. 39)

Бюджетні установи звикли працювати в тісних рамках, тож коли певні обмеження зникають, то, зрозуміло, відразу важко змінити формат діяльності. Найбільш болючим питанням для автономізованих ЗОЗ є тема зарплати, і до нашої редакції неодноразово надходили запитання щодо обов’язковості Умов № 308/519 (Умови оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затверджені спільним наказом Мінпраці та МОЗ від 05.10.2005 р. № 308/519.). Розберімося разом.

(лист МФУ від 22.12.2018 р. № 07050-02-3/34555)

Тетяна Кондратенко
Гарантійна заміна необоротного активу: що з обліком? (c. 41)

Лікарня в жовтні 2017 року придбала сервер за 44 500,00 грн із гарантійним терміном експлуатації 2 роки. У березні 2019 року цей актив вийшов з ладу, тому ми звернулися до підприємства-виробника, в якого придбали сервер. Актом передачі на ремонт, реконструкцію та модернізацію основних засобів обладнання було передано підприємству, але замість відремонтованого активу повернено новий сервер із такими ж характеристиками, як і попередній. Накопичена сума зносу на момент передання об’єкта на ремонт становила 6 304,17 грн. Як відобразити в обліку таку операцію?

Ольга Сусла

Майстерня досвіду

Володимир Володимирович Жуковський (c. 47)

Сьогодні про практичний досвід оплати праці в КНП поспілкуємося з головним бухгалтером КНП «Балтський ЦПМСД» — Володимиром Жуковським. Балта однією з перших укладала договір з НСЗУ, тож керівництво Балтського ЦПМСД досвіду вже має чимало. Інтерв’ю з керівником цього підприємства Колонтаєм Романом Леонідовичем ми публікували в минулому році (див. газету «Медична бухгалтерія», № 6/2018, с. 47), а зараз з вами поділиться досвідом головбух КНП-першопрохідця.

Ірина Басова

Довідкова інформація

Тривалість робочого часу медичних та немедичних працівників закладів охорони здоров’я (c. 43)

Медицина — галузь специфічна: не вгадаєш, в яку хвилину комусь знадобиться допомога. А тому ЗОЗ залишаються на варті цілодобово. Як організувати роботу працівників у таких умовах, які норми застосовувати залежно від посад? Про все це стисло розкажемо в статті.

Людмила Линник
Cкорочення номера (c. 48)

Документи напохваті

Мінімальні вимоги безпеки і охорони здоров’я при використанні працівниками засобів індивідуального захисту на робочому місці (c. 21)

(Затверджені наказом Мінсоцполітики від 29 листопада 2018 року № 1804)

Додаток до матеріалу:

Міністерство соціальної політики України

Додатковi матерiали

Про затвердження Інструкції з використання е-каталогу Prozorro-market (c. 8)

Державне підприємство «Прозорро»

Наказ від 22 квітня 2019 року № 16

Додаток до матеріалу:

Державне підприємство "ПРОЗОРРО"
Щодо питання оплати праці працівників закладів охорони здоров’я (c. 40)

Міністерство фінансів України

Лист від 22.12.2018 р. № 07050-02-3/34555 (витяг)

Додаток до матеріалу:

Міністерство фінансів України

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку