Журнали

Медична бухгалтерія
Медична бухгалтерія 04.02.2019
3

Тема номера


Про e-декларації в закладах охорони здоров’я

Тема корупції, напевно, ніколи не втратить своєї актуальності. Тож сьогодні ми розкажемо, хто та коли повинен відкрити для загального доступу інформацію про все своє нажите майно, подавши електронну декларацію.

Статтi

Про e-декларації в закладах охорони здоров’я (c. 11)

Тема корупції, напевно, ніколи не втратить своєї актуальності. Тож сьогодні ми розкажемо, хто та коли повинен відкрити для загального доступу інформацію про все своє нажите майно, подавши електронну декларацію.

Помилки в назвах лікарських посад: наслідки, приклади та виправлення (c. 14)

Виписування лікарських посад у кадровій документації — процес, який займає незначний час у роботі кадровика. Водночас правильність, а точніше відповідність написаного, наприклад, у трудових книжках медичних працівників нормам Національного класифікатора України ДК 003:2010 «Класифікатор професій» (далі — КП), як того вимагає Інструкція про порядок ведення трудових книжок працівників, — запорука належного оформлення документації працівникам для виходу на пенсію, для подання до служби зайнятості тощо. Тож обговорімо, як правильно внести запис про лікарську посаду до трудової.

Бухоблік розрахунків КНП. Частина І. Дебітори (c. 19)

Діяльність будь-якого підприємства неможлива без здійснення розрахунків із дебіторами і кредиторами, якими можуть буди як працівники підприємства, так і сторонні юридичні та фізичні особи. Які саме це можуть бути розрахунки та як правильно їх обліковувати в КНП, і поговоримо в цій статті, першу частину якої присвятимо розрахункам із дебіторами підприємства.

Звіт неприбутківця: хоч КНП, хоч установа — звітуємо обов’язково (c. 32)

Окрім звітування перед користувачами фінансової звітності, як ЗОЗ — бюджетним установам, так і новоствореним КНП слід також не забувати і про подання річного звіту неприбутківців до фіскальної служби. Минулого року подавали вже оновлену форму Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації, тож пройдемося по кожній позиції та освіжимо в пам’яті основні моменти складання, а також підкреслимо особливості першого неприбуткового звітування КНП.

Зворотний зв'язок

Комунальні та інші відшкодування орендаря: що з ПДВ в орендодавця — КНП? (c. 37)

Комунальне некомерційне підприємство, яке є балансоутримувачем комунального майна, надає його в оренду. Окрім орендної плати, орендарю нараховують відшкодування витрат на утримання орендного майна. Чи потрібно нараховувати ПДВ-зобов’язання на суми, які орендар сплачує на утримання цього майна (такі як експлуатаційні витрати, що складаються із заробітної плати обслуговуючого персоналу, нарахувань на неї та інших операційних витрат), та на суми відшкодувань комунальних платежів, якщо орендодавець не є постачальником зазначених послуг?

Обмеження роботи близьких осіб у ЗОЗ (c. 40)

Добрий день! Я працюю головним лікарем у лікарні. Мій брат влаштовується до нас лікарем-хірургом. Проте мене попередили, що це буде порушенням антикорупційного законодавства. Чи дійсно це так?

​Звільнити не можна залишити, або Як бути з працівником, який не відповідає займаній посаді (c. 42)

Допоможіть, будь ласка, знайти відповідь. У нашій бюджетній установі працює особа на посаді бухгалтера І категорії. Стаж роботи — 13 років, за освітою — молодший спеціаліст за напрямом підготовки «бухгалтерський облік (фінансист)», має кваліфікацію бухгалтера-фінансиста. За класифікатором професій бухгалтер І категорії має код 2411.2 і належить до професіоналів, що відповідає диплому спеціаліста. Чи правомірно залишити за працівником з освітою молодшого спеціаліста посаду бухгалтера І категорії як професіонала?

Прибуток чи збиток — ось у чому питання (c. 43)

Наш ЗОЗ — КНП вперше складає фінансову звітність як підприємство. У нас постало запитання: як визначити суму, яку потрібно відобразити в рядку Балансу «Нерозподілений прибуток (непокритий збиток)»?

Документи напохваті

Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 10 «Дебіторська заборгованість» (c. 23)

(Положення, затверджене наказом МФУ від 8 жовтня 1999 року № 237, зі змінами, останні з яких внесено наказом МФУ від 27.06.2013 р. № 627)

Додатковi матерiали

Щодо надання послуг з лабораторних досліджень на договірних засадах (c. 7)

Міністерство охорони здоров’я України

Лист від 10.10.2018 р. № 17/Д-1/2299-18/26990

Додаток до матеріалу:

Щодо направлення лікарем-педіатром (приватним підприємцем) на проведення лабораторних досліджень (c. 8)

Міністерство охорони здоров’я України

Лист від 12.12.2018 р. № 19.1-07-1663/33143

Додаток до матеріалу:

Щодо проведення конкурсу на зайняття посади керівника закладу охорони здоров’я (c. 10)

Міністерство охорони здоров’я України

Лист від 19.11.2018 р. № 11.3-14/30741

Додаток до матеріалу:

Календар бухгал­тера
15.07.20

Звіт про використання КОРО та РК (форма № ЗВР-1) за червень 2020 року

Довідка про використані РК за червень 2020 року

Фінансова та бюджетна звітність розпорядників та одержувачів коштів державного і місцевого бюджету

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами (форма №7д, №7м) за червень 2020 року

20.07.20

Податкова декларація з ПДВ за червень 2020 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку