Журнали

Медична бухгалтерія

Медична бухгалтерія 11.04.2022

7

Тема номера


Військовий облік жінок: скорочено перелік професій

(коментар до наказу Міноборони «Про внесення змін до наказу Міністерства оборони України від 11 жовтня 2021 року № 313» від 07.02.2022 № 35)

Документи та коментарi

Податкове законодавство: які зміни на період воєнного стану? (c. 5)

(коментар до Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо особливостей оподаткування та подання звітності у період дії воєнного стану» від 03.03.2022 № 2118-IX (далі — Закон № 2118) та Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану» від 15.03.2022 № 2120-IX (далі — Закон № 2120))

Альона Момот
Військовий облік жінок: скорочено перелік професій (c. 8)

(коментар до наказу Міноборони «Про внесення змін до наказу Міністерства оборони України від 11 жовтня 2021 року № 313» від 07.02.2022 № 35)

Альона Момот

Статтi

Трудові відносини в умовах воєнного стану: наступна низка запитань-відповідей (c. 10)

З набранням чинності Законом № 2136, який було ухвалено з метою врегулювати питання трудових відносин під час воєнного стану, у вас виникло багато запитань. У попередньому номері газети «Медична бухгалтерія» ми з вами почали розбиратися з ними та з’ясовувати, яких дій можуть вжити роботодавці в умовах воєнного стану щодо своїх працівників у тих чи інших обставинах. Сьогодні продовжимо.

Олена Огай
Реквізиція, безоплатне передання майна в умовах воєнного стану (c. 12)

Правовий режим воєнного стану передбачає можливість примусового відчуження, безоплатного передання комунального майна в державну власність. Тож саме час розбиратися із цими механізмами.

Альона Момот, Лідія Безкоровайна
Звітуємо з ЄСВ, ПДФО та ВЗ: Податковий розрахунок у воєнних реаліях (c. 16)

На початку воєнного часу у вас виникало багато запитань щодо сплати ЄСВ, зараз же їх не менше щодо заповнення Податкового розрахунку. І це не дивно. Адже ситуація в країні знайшла своє відображення і в трудових відносинах із вашими працівниками. Простій, оплачувані відпустки, відпустки без збереження зарплати, військова служба в ЗСУ, служба в теробороні, тимчасове припинення трудових договорів… — усе це має потрапити в Податковий розрахунок. Олії до вогню додав і законопроєкт № 7233, яким, зокрема, пропонується змінити податковий період подання Податкового розрахунку з квартального на місячний. Що ж, подивімось, як усе-таки звітувати за І квартал 2022 року.

Олена Огай

Зворотний зв'язок

Отримали термінал Starlink. Обліковуємо (c. 21)

ЗОЗ-КНП отримав гуманітарну допомогу — термінал супутникового інтернету Starlink. Супровідних документів не маємо. Чи потрібно ставити його на облік і якщо так, то як це правильно зробити?

Лідія Безкоровайна
Амортизація основних засобів у воєнний час (c. 23)

ЗОЗ-КНП перебуває на вимушеному простої у зв’язку з активними воєнними діями в місті. Чи потрібно нараховувати амортизацію основних засобів під час вимушеного простою?

Лідія Безкоровайна
Консервуємо основні засоби: процедура, документування, облік (c. 24)

Нашому ЗОЗ-КНП безоплатно надали приміщення, яке неможливо використовувати в нинішньому стані. Плануємо проводити його реконструкцію, але через певний час. Тож вирішили його законсервувати, щоб не нараховувати амортизацію. Як правильно здійснити процедуру консервації основного засобу, документально її оформити та відобразити в бухобліку?

Ольга Сусла, Лідія Безкоровайна
Зруйновано будівлю. Оформлюємо та обліковуємо (c. 29)

Унаслідок воєнних дій пошкоджено будівлю ЗОЗ. Як слід оформити пошкодження та як відобразити це в обліку?

Лідія Безкоровайна
Відрахування частини заробітку за заявою працівника: законність і неприбутковість (c. 32)

Працівники просять перерахувати частину свого заробітку армії. Як оформити? Чи не втратимо неприбутковість?

Альона Момот

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку