Журнали

Медична бухгалтерія

Медична бухгалтерія 07.12.2020

23

Тема номера


А ви дотримуєтесь ліцензійних умов провадження медичної практики? МОЗ перевірить

Відповідно до п. 15 ч. 1 ст. 7 Закону № 222 медична практика обов’язково підлягає ліцензуванню. Пунктом 4 Положення № 267 установлено, що саме МОЗ здійснює контроль за додержанням ліцензіатами вимог ліцензійних умов з медичної практики. А як часто чекати перевірок від МОЗу та що конкретно перевірятимуть, дізнаємося з матеріалу.

Документи та коментарi

Доля ЗОЗ-КНП після ліквідації районів (c. 4)

(коментар до законопроєкту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування та районних державних адміністрацій» від 06.10.2020 р. № 3651-д)

Тетяна Кондратенко

Статтi

Накладна за щоденним підсумком операцій: підстави для складання (c. 6)

ПДВ-облік щодо кожної операції, навіть пільгової, вимагає складати податкову накладну. Це тільки розпалює неперевершені почуття до цього податку, коли на день припадає купа операцій. Проте є в цій бочці дьогтю й ложка меду. В окремих випадках, дійсно, можна обійтися складанням лише однієї податкової накладної на день. Вигадка це чи реальність — дізнаймося в матеріалі.

Анна Хомюк
Фінансове планування-2021: дорожня карта (c. 8)

Цьогоріч процес фінансового планування для КНП туманний як ніколи. Неймовірна невизначеність: немає бюджетних показників і суми мінзарплати, зокрема, ще й досі не затверджено програму медгарантій на наступний рік та й змінений адміністративно-територіальний устрій змішав карти очікуваного фінансування закладів з місцевих бюджетів. За таких умов спланувати доходи більш-менш точно просто неможливо, а витрати до того ж ще й постійно зростають. Тож аби розкласти цей пасьянс, пройдемо по всьому алгоритму складання фінансового плану медичного КНП.

(Порядок складання, затвердження та контролю виконання фінансового плану суб’єкта господарювання державного сектору економіки, затверджений наказом Мінекономрозвитку від 2 березня 2015 року № 205; у редакції наказу Мінекономрозвитку від 31.07.2018 р. № 1070 (витяг))

Тетяна Кондратенко, Ірина Басова
Бойова підготовка: проводжаємо працівника на військові збори (c. 33)

Працівника призвали на військові збори? Що ж, таке явище останнім часом не рідкість. В Україні стартувала активна бойова підготовка з призваними на навчальні збори військовозобов’язаними та резервістами військових частин. Протягом такого навчання військові вдосконалять свої навички з вогневої, тактичної, інженерної, спеціальної, технічної та медичної підготовки. І це добре для країни, але…

Але, як завжди, то є додатковий клопіт кадровикам та бухгалтерам! Вони вимушені будуть пройти свою бойову підготовку: правильно відпустити працівника, оформити його відсутність, зберігати місце роботи, посаду, середню зарплату... І добре, коли все знайомо. А якщо ні? Не турбуйтеся! Вдосконалити свої «бойові» навички в цій сфері вам допоможе наша стаття.

Олена Огай
А ви дотримуєтесь ліцензійних умов провадження медичної практики? МОЗ перевірить (c. 37)

Відповідно до п. 15 ч. 1 ст. 7 Закону № 222 медична практика обов’язково підлягає ліцензуванню. Пунктом 4 Положення № 267 установлено, що саме МОЗ здійснює контроль за додержанням ліцензіатами вимог ліцензійних умов з медичної практики. А як часто чекати перевірок від МОЗу та що конкретно перевірятимуть, дізнаємося з матеріалу.

Тетяна Кондратенко

Зворотний зв'язок

КНП ➞ КНП: безоплатне передання запасів і ПДВ (c. 41)

У зв’язку з укрупненням районів та створенням ОТГ наш районний ЦПМСД «роздає» майно (основні засоби та запаси) на новостворену первинку у громадах. З юридичного боку більш-менш розібралися, як це зробити правильно документально. Залишилися питання бухобліку, й особливо хвилює ПДВ. Адже активи, що ми придбали для пільгової діяльності, тепер доведеться безоплатно передавати іншим КНП на підставі рішення засновника. Чи потрібно нарахувати тут податкові зобов’язання з ПДВ та що робити з раніше нарахованими «компенсувальними» зобов’язаннями? Можливо, їх треба коригувати? Просимо допомогти зі складанням податкових накладних за такого безоплатного передання.

Анна Хомюк, Лідія Безкоровайна
Повернення коштів НСЗУ: аспекти ПДВ-обліку (c. 46)

КНП отримало претензію від НСЗУ про повернення коштів у загальній сумі 9 300,00 грн за періоди липень та серпень 2020 року. Кошти ми повернули 23.11.2020 р. Як бути з відображенням операції в ПДВ-обліку?

Світлана Куртенок

Документи напохваті

Перелік питань для проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб’єктом господарювання вимог законодавства у сфері провадження господарської діяльності з медичної практики, що підлягає ліцензуванню (c. 17)

(Затверджений наказом МОЗ від 5 березня 2019 року № 500; у редакції наказу МОЗ від 25.08.2020 р. № 1956 (витяг))1

Колонки «Діяльність, на яку спрямована вимога законодавства (із зазначенням коду згідно з КВЕД)», «Код цілі державного нагляду (контролю)», «Ймовірність настання негативних наслідків (від 1 до 4 балів, де 4 — найвищий рівень ймовірності)» та «Примітки» не наводяться. — Прим. ред.
Мiнiстерство охорони здоров'я України

Додатковi матерiали

Порядок складання, затвердження та контролю виконання фінансового плану суб’єкта господарювання державного сектору економіки (c. 13)

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України

(Затверджений наказом Мінекономрозвитку від 2 березня 2015 року № 205; у редакції наказу Мінекономрозвитку від 31.07.2018 р. № 1070 (витяг))

Додаток до матеріалу:

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку