Ситуація останнім часом поширена: орендар не сплачував орендної плати за нерухоме майно. Як правильно нарахувати пеню й інфляційні витрати в такому разі? Розберімося.
Тема номера
Ситуація останнім часом поширена: орендар не сплачував орендної плати за нерухоме майно. Як правильно нарахувати пеню й інфляційні витрати в такому разі? Розберімося.
Новини
(ІПК ДПС від 11.01.2024 № 182/ІПК/99-00-24-03-03)
Документи та коментарi
ІПК від 11.01.2024 № 182/ІПК/99-00-24-03-03
(коментар до постанови КМУ «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. № 1178» від 09.02.2024 № 131)
Людмила ЛинникСтаттi
Останнім часом усе частіше ЗОЗ доводиться мати справу з іноземною валютою. Її отримують як грант чи благодійну допомогу, купують у банку тощо. Використовують іноземну валюту для фінансування відряджень і здійснення розрахунків з постачальниками й підрядниками. Але у зв’язку з воєнним станом додалося чимало обмежень щодо використання іноземної валюти підприємствами. Які є законодавчі обмеження на використання іноземної валюти, який порядок її придбання, продажу та як відобразити в обліку наявність і рух іноземної валюти, розглянемо у статті.
Лідія БезкоровайнаСитуація останнім часом поширена: орендар не сплачував орендної плати за нерухоме майно. Як правильно нарахувати пеню й інфляційні витрати в такому разі? Розберімося.
Людмила Линник, Маргарита ВащукЗворотний зв'язок
Сьогодні розглянемо дві ситуації. У першому випадку працівника було направлено на курси підвищення кваліфікації, проте до початку курсів він захворів, при цьому хвороба припала на декілька днів після їх початку. У другому — працівник захворів уже під час проходження курсів, що змусило його покинути курси й лікуватися. В обох випадках виникають запитання стосовно оплати днів перебування працівника на лікарняному й курсах підвищення кваліфікації та днів, у які такі періоди збіглися. Тож відповімо на них.
Олена ОгайПрацівниця після закінчення «пологової» відпустки оформила відпустку для догляду за дитиною до 3 років. Через 2 роки 5 місяців, не перериваючи такої відпустки, вона вийшла на роботу на умовах неповного робочого часу. І вже наступного місяця їй було відкрито лікарняний. Чи має вона право на оплату лікарняного листка, якщо досі перебуває у відпустці до 3 років?
Олена ОгайПрацівник учиться на денній формі аспірантури (віддалено) та працює на повну ставку на КНП. Чи правомірно це?
Альона МомотСудова практика
Переведення на неповний робочий час у зв’язку зі змінами в організації виробництва та праці часто викликає невдоволення у працівників. На основі справи № 727/4352/22 розберемося зі слабкими місцями такого переведення, на які можуть вказати працівники в суді.
Альона Момот