Журнали

Медична бухгалтерія

Медична бухгалтерія 26.02.2024

4

Тема номера


Пеня й інфляційні витрати через несвоєчасну сплату орендної плати: розрахунок, облік, використання

Ситуація останнім часом поширена: орендар не сплачував орендної плати за нерухоме майно. Як правильно нарахувати пеню й інфляційні витрати в такому разі? Розберімося.

Документи та коментарi

Щодо практичного застосування норм податкового законодавства (c. 4)

ІПК від 11.01.2024 № 182/ІПК/99-00-24-03-03
 

Державна податкова служба України
Закупівля продуктів харчування в е-каталозі та заборона придбавати товари з Ірану: вивчаємо чергові зміни до Особливостей № 1178 (c. 6)

(коментар до постанови КМУ «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. № 1178» від 09.02.2024 № 131)

Людмила Линник

Статтi

Пеня й інфляційні витрати через несвоєчасну сплату орендної плати: розрахунок, облік, використання (c. 18)

Ситуація останнім часом поширена: орендар не сплачував орендної плати за нерухоме майно. Як правильно нарахувати пеню й інфляційні витрати в такому разі? Розберімося.

Людмила Линник, Маргарита Ващук

Зворотний зв'язок

Лікарняний до початку / під час курсів підвищення кваліфікації. Як бути з оплатою? (c. 25)

Сьогодні розглянемо дві ситуації. У першому випадку працівника було направлено на курси підвищення кваліфікації, проте до початку курсів він захворів, при цьому хвороба припала на декілька днів після їх початку. У другому — працівник захворів уже під час проходження курсів, що змусило його покинути курси й лікуватися. В обох випадках виникають запитання стосовно оплати днів перебування працівника на лікарняному й курсах підвищення кваліфікації та днів, у які такі періоди збіглися. Тож відповімо на них.

Олена Огай
Жінка працює під час відпустки для догляду за дитиною до 3 років. Чи оплачувати її лікарняний? (c. 27)

Працівниця після закінчення «пологової» відпустки оформила відпустку для догляду за дитиною до 3 років. Через 2 роки 5 місяців, не перериваючи такої відпустки, вона вийшла на роботу на умовах неповного робочого часу. І вже наступного місяця їй було відкрито лікарняний. Чи має вона право на оплату лікарняного листка, якщо досі перебуває у відпустці до 3 років?

Олена Огай
Чи може аспірант працювати на повну зайнятість? (c. 28)

Працівник учиться на денній формі аспірантури (віддалено) та працює на повну ставку на КНП. Чи правомірно це?

Альона Момот

Судова практика

Зміни в організації виробництва та праці → зміни істотних умов праці (c. 29)

Переведення на неповний робочий час у зв’язку зі змінами в організації виробництва та праці часто викликає невдоволення у працівників. На основі справи № 727/4352/22 розберемося зі слабкими місцями такого переведення, на які можуть вказати працівники в суді.

Альона Момот

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку