Журнали

Медична бухгалтерія 22 квітня, 2024
8
К

Кабмін уніс зміни до Порядку реалізації ПМГ

-A
A+

Кабмін ухвалив постанову «Про внесення змін до Порядку реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2024 році» від 13.04.2024 № 428 (далі — постанова № 428), згідно з якою:

1. НСЗУ доручено забезпечити укладення договорів про медобслуговування населення за пакетами «Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах», «Стаціонарна паліативна медична допомога дорослим і дітям», «Мобільна паліативна медична допомога дорослим і дітям», «Реабілітаційна допомога дорослим і дітям в амбулаторних умовах», «Готовність та забезпечення надання медичної допомоги населенню, яке перебуває на території, де ведуться бойові дії», які будуть діяти тепер до 31 грудня 2024 року. Договори із ЗОЗ, які відповідатимуть вимогам, будуть чинними з 1 квітня. Оголошення про приймання пропозицій за цими пакетами можна переглянути на сайті nszu.gov.ua, у розділі «Контрактування»  «Контрактування 2024»  «Оголошення 2024»: https://cutt.ly/kw5fu6vV.

2. Дніпропетровській, Донецькій, Луганській, Запорізькій, Миколаївській, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській обласним державним адміністраціям (військовим адміністраціям) доручено подати до НСЗУ протягом 5 робочих днів з дати набрання чинності цією постановою перелік ЗОЗякі укладатимуть договори за пакетом медичних послуг «Готовність та забезпечення надання медичної допомоги населенню, яке перебуває на території, де ведуться бойові дії», із зазначенням кількості фактично зайнятих працівників, які надають медичну допомогу в таких закладах.

3. Обмежено суб’єктів, з якими можна укладати договори за пакетом послуг «Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах»З 1 квітня договори більше не укладатимуть з надавачами, які не надавали послуг за пакетом у 2023 році або в І кварталі 2024 року, за винятком ЗОЗ, які у 2024 році мали договір на пакет «Готовність та забезпечення надання медичної допомоги населенню, яке перебуває на території, де ведуться бойові дії». Якщо надавач не надавав послуг за договором у 2023 році, то заплановану вартість таких медпослуг у 2024 році коригуватимуть щомісяця згідно з унесеними даними в ЕСОЗ, якщо встановлено надання послуг в обсязі, меншому від запланованого.

4. Додано визначення амбулаторного епізоду медичної допомоги. Це період від першого звернення пацієнта по медичну допомогу щодо певної проблеми зі здоров’ям з унесенням відповідної інформації в ЕСОЗ до останньої взаємодії (включно) щодо тієї самої проблеми. НСЗУ оплачуватиме 1 раз на рік для 1 пацієнта медичні послуги в межах епізоду типу «профілактика» з метою профілактичних оглядів пацієнтів. Послуги за гострих захворювань у межах епізоду типу «лікування» оплачуватимуть тільки в разі завершення цього епізоду.

5. Заборонено оплачувати з 1 квітня надлишок послуг, якщо надавач медичних послуг допускає перевищення реабілітаційної спроможності закладу під час надання послуг за договором (договорами) про медичні послуги з реабілітаційної допомоги дорослим і дітям у стаціонарних умовах, з допустимим перевищенням на 30 відсотків відповідно до абз. 6 п. 29 Порядку організації надання реабілітаційної допомоги у сфері охорони здоров’я, затвердженого постановою КМУ від 03.11.2021 № 1268.

У разі допустимого перевищення ЗОЗ реабілітаційної спроможності до оплати включаються реабілітаційні послуги, надані понад допустиму спроможність, із застосуванням до ставки на пролікований випадок коригувального коефіцієнта 0,9 із наступним застосуванням коригувальних коефіцієнтів залежно від складності реабілітаційної допомоги та стану пацієнта.

Реабілітаційною спроможністю закладу, який надає реабілітаційну допомогу в стаціонарних умовах, є можливість фахівців з реабілітації, які входять до складу мультидисциплінарної реабілітаційної команди, а саме лікарів фізичної та реабілітаційної медицини, фізичних терапевтів, ерготерапевтів, асистентів фізичних терапевтів, асистентів ерготерапевтів, логопедів (терапевтів мови та мовлення), щодня надавати реабілітаційну допомогу високого обсягу всім пацієнтам протягом реабілітаційного циклу.

6. Змінено правила плати за мобільну паліативну медичну допомогу дорослим і дітям. До капітаційної ставки в мобільному паліативі будуть застосовувати коригувальні коефіцієнти залежно від бригади, яка надаватиме допомогу (бригада спеціалізованої паліативної допомоги або бригада загальної паліативної допомоги). Оплата буде здійснюватися за кожен тиждень надання допомоги пацієнту, що потребує мобільної паліативної допомоги.

Змінено розрахунок фактичної вартості медичних послуг із мобільної паліативної медичної допомоги дорослим і дітям за місяць, що надають за кожним договором.

Кількість візитів, які здійснює одна бригада мобільної паліативної допомоги, не може перевищувати шести візитів на день на одного лікаря. НСЗУ оплачує лише ті послуги, що включали не менше одного візиту на тиждень.

Постанова № 428 набрала чинності 16 квітня 2024 року.

№ 8, 2024  (с. 2)

Архiв номерiв

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку