Журнали

Медична бухгалтерія 18 липня, 2022
14
Я

Як визначається місце роботи як основне?

-A
A+

Головне управління Держпраці в Одеській області (далі — Держпраці) на своєму вебпорталі розмістило консультацію1, у якій зазначило, що саме працівник визначає, яке місце роботи в нього буде основним, з огляду на такі норми.

Згідно із ч. 2 ст. 21 Кодексу законів про працю України від 10.12.1971 № 322-VIII працівник має право реалізувати свої здібності до продуктивної та творчої праці через укладення трудового договору на одному або одночасно на декількох підприємствах, в установах, організаціях, якщо інше не передбачено законодавством, колективним договором або угодою сторін.

Визначення основного місця роботи законодавцем міститься в Законі України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI (далі — Закон № 2464).

ЦИТАТА. «основне місце роботи — місце роботи, де працівник працює на підставі укладеного трудового договору та визначене ним як основне згідно з поданою заявою (до відкликання) та відомостями, що обліковуються в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру на її підставі».

(п. 12 ст. 1 Закону № 2464)

Пункт 3 1 ч. 2 ст. 16 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV зобов’язує працівника повідомляти роботодавця, у якого він працює за основним місцем роботи, про визначення цим працівником такого місця роботи як основного згідно з поданою ним заявою (до її відкликання).

Крім того, Держпраці узагальнило, де вказують інформацію про основне місце роботи:

1) працівник — у заяві про прийняття на роботу;

2) роботодавець — у наказі про прийняття на роботу та в повідомленні про прийняття працівника на роботу, яке він направляє до ДПС.

№ 14, 2022  (с. 3)

Архiв номерiв

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку